Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozwód, co i jak?

Polecane posty

Gość gość

Witam. Od jakiegos czasu mysle powaznie o rozwodzie. Jak sie do tego przygotowac? Jestem zielona w temacie. Nie chce orzekania o winie. Malzonkowi wspominalam, mysli, ze takie rzucaniena wiatr, ale myli sie. Mieszkanie mamy wspolne, jedno dziecko. Nie mam gdzie sie wyprowadzic zbytnio. Jestem nawet gotowa wszystko mu zostawic, byle odejsc. Mam go psychicznie serdecznie dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZofiaNiewrzeda
Witam serdecznie, przygotowując się do sprawy rozwodowej, musi Pani rozważyć kilka kwestii. W wyroku rozwodowym Sąd rozstrzyga nie tylko o rozwiązaniu małżeństwa, ale również o kwestiach związanych z dziećmi i sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania (jednak nie dokonuje podziału majątku - tylko w wyjątkowych sytuacjach na zgodny wniosek stron). W pierwszej kolejności więc, wniosek o orzeczenie rozwodu z winą bądź bez winy (tutaj konieczna jest analiza tego, jakie konsekwencje niosą za sobą te dwa rozwiązania). Następnie Sąd będzie rozstrzygał o przyznaniu władzy rodzicielskiej nad małoletnim dzieckiem obojgu rodzicom bądź jednemu z rodziców oraz ustalał każdorazowe miejsce zamieszkania dziecka przy którymś z rodziców. W dalszej kolejności, należy zastanowić się nad sposobem ustalenia kontaktów z małoletnim (Sąd może zaniechać orzekania o kontaktach w przypadku zgody rodziców w tym zakresie). Kolejną istotną sprawą są alimenty na rzecz małoletniego - tutaj do oceny pozostają co najmniej uzasadnione potrzeby małoletniego oraz możliwości zarobkowe zobowiązanego. Jak widać, w postępowaniu rozwodowym jest mnóstwo kwestii, które najlepiej wspólnie uzgodnić przed wniesieniem pozwu o rozwód. Brak zgody małżonków powoduje często przeciągające się postępowanie z uwagi na specyfikę postępowania oraz konieczną ocenę dokonywaną przez Sąd odnośnie dobra małoletniego dziecka stron. Proponuję rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Życzę powodzenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×