Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jestem załamana, przez pazerność rodziców nie mam zębów

Polecane posty

Gość gość
dziś stomatolog, ortodonta i jeszcze chirurg szczękowo twarzowy. Takie trzy w jednym :] pełen pakiet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zróbmy tak jak powiedziała moja stomatolog-starsza pani. dbajmy o zęby a jak jest dziura to zostawmy ząb bo on wytrwa tyle samo co plombowany ząb i zostanie usunięty za 8 lat tak samo jak ząb zaplombowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozdrów rodziców i spytaj czy czują się kochani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może zajmij się najpierw zębami mamy, bo ona Ci dała życie etc. Jak śmiesz nie dbać o mamę egoistko, hipokrytko egocentryczna. Może już starczy tego niańczenia. hyhy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś widać ze to jakaś stara baba i z wiedzą,zatrzymała się kilkadziesiąt lat temu. Mam zęby poplombowane od 15 lat i jakoś ani nie bolą, ani się nie ruszają ani nie widać by były znowu chore. A od zębów z dziurami zaczynają chorować te umiejscowione obok. Więc tak, trzeba plombować jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś ha ha "najważniejsze że nie widać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20.37.jak masz plomby 15 lat to pod nimi masz większy gnój niż ludzie którzy mają dziurawe zęby,bo plomba zamyka ząb a w środku zęba masz syf tylko tego nie widać na zewnątrz,tak mi tłumaczyła dentystka. dentystka mówiła,że pod każdą plombą za pare lat jest gnojówka tylko jak na zewnątrz nie ma dziury i ząb nie boli to ludzie to ignorują i chodzą z popsutym-zaplombowanym zębem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyczliwa 30 stkaa
co ty chrzanisz,przez rodziców masz slabe zeeby????:( No wiesz...rodzice sa odpowiedzialni za 5-6-7-8-9-10-11 latka... Natomiast wydaje mi sie, ze juz 11 latek -18 latek jest na tyle swiadomy i wyedukowany w szkole ze musi sam dbac o zemby.Myc je,i chodzic do dentysty Na NFZ!!! Kazdemu dziecku w Polsce przysluguje do cholery bezplatmy dentysta i ortodonta.I skonczcie z tym naciagamiem ludzi ze 1% czegos tam pojdzie na leczenie zembów dzieci ! :( Masz pretensje do swoich rodziców ze cie nie ciagneli za rączke???dorastałam w trudnych latach 90 tych i w kazdej szkole i miescinie był stomatolog na NFZ.Za moich czasów kazde dziecko miało kartę u szkolnego dentysty i szlo sie cała klasą na przegląd.JA chodziłam bo kolezanki chodziły...I nawet to byl powod zeby sie zwolnic z lekcji.:) Moi rodzice -alkoholicy nigdy mi nie kazali dbac o zemby...i jakos ja nie mam do nich pretensji,NAwyk dbania o zemby wyrobila szkoła i otoczenie.:) Zarabiasz 2000zł? ...uwazam ze tak kosztowne Implanty i hollywodzki usmiech ci sa niepotrzebne. Zrob sobie korony na metalu -600-900zł za jedną.(tymczasowe korony za 300 zł).Skoro marzysz o usmiechu za 20 tys.to jedz na pól roku do Angli albo Niemiec i nie narzekaj na swoj ciezki los...jakby to zeby to był pepek siwata.Ludzie zyją z rakiem,ludzie zyją z dlugami, niechciana ciązą.,z komornikiem,ludize nie maja co jesc..a tobie sie nie podobają zemby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś więc lepiej taki wyrwać :D Ty to musisz jak jakaś bezdomna wyglądać. :) Albo powyrywane albo dziurawe :) Przyznaj się, że nie stać cię na leczenie a nie wymyślaj bzdur o starej dentystce i super metodzie nieleczenia zębów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś W cudzysłowie się kogoś cytuje. Jak piszesz za siebie to cudzysłowia nie używasz. Cieszę się że najważniejsze jest dla ciebie by twoich dziur nie było widać. Dla mnie, że moje zęby są zdrowe, ale co kto tam woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 21.07. gdybym chciała to mam leczenie zębów na NFZ z plombą amalganową i to za darmo.ale moja starsza dentystka mi to odradziła bo powiedziała,że każdy popsuty ząb bez względu na to czy go zostawimy czy zaplombujemy po paru latach nadaje sie tylko do usunięcia a jak ktoś chce go trzymać w buzi to może go mieć nawet do śmierci (jeśli nie boli),i po jej słowach ide tylko z zębem który mnie boli i ma dużą dziure i ona mi go wyrywa,nie bawie sie w te plombowania bo wiem od niej,że pod plombom i tak robi sie syf,to wole mieć swój popsuty ząb i dbać o niego niż mieć plomby-sztuczny materiał pod którym zaraz będzie gnój. po prostu idziesz wyrywać jak już jest mega dziura a tak to nic sie nie robi z dziurawym zębem,niech se będzie dziurawy,po borowaniu też jest dziurawy i to ze sztucznym materiałem xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspolczuje, pozostaja tylko implanty. Zamiast kredyt na chate wezmiesz na zeby. Jak masz chlopaka ktory kocha to ci pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś pisze się zęby a nie "zemby" . Ja też leczyłam w latach 90 na nfz zęby. Za chwilę musiałam wszystkie od nowa leczyć prywatnie, bo to na nfz do niczego się nie nadawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz 23 lata...zemby starte do polowy?....wiec musiały ci sie scierac napewno juz z 5 lat...co robilas jak byłas 17-18 latka???scierane zemby musiały bolec i miec nieesteytczny poszarpany brzeg...Nie przeszkadzalo ci to wtedy???:( jak dbałas o zembyw Liceum????17 -18 latke tez mamusia i tatus musieli ciagnac po dentystach,ze masz taki zal??? miej pretensje do siebie. ps.glowa do gory,zęby starte wygladaja lepiej niz brak cyz dziurawe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsfsdfsdfdsf
muszę tu napisać bo chyba jacyś debile się wypowiadają o tym że pod plombą robi sie dalej ubytek - w życiu większej bzdury nie słyszałam, jak ząb jest dobrze leczony to dalszy ubytek nie ma prawa się robić ale plomby co jakiś czas trzeba wymieniać. Miałam zęby wypełniane, po 10 latach odnawiałam stare plomby na nowe, nie było większych ubytków. Z zębem współczesna stomatologia może zrobić cuda, wystarczy że korzeń jest zdrowy, wyrywanie zębów to ostateczność. Wyrwanie zębów jest konieczne gdy leczenie kanałowe zawiodło i pod korzeniem zęba robi się martwica zgorzelowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korwin mówił, żeby sprywatyzować lecznictwo, to żeście nie słuchali.... Tak to każdego byłoby stać na leczenie, bo zamiast 2600 miałby ze 3000. Nfz to hazard, tak samo jak oc. Po prywatyzacji ludzie myli by zęby, nie robiliby salt, nie wchodzili na drzewa i nie latali astrą na łapie, bo by się bali że się nie wypłacą. Jebać lewostronnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest minus dziesięć. Wiecie ilu bezdomnych symuluje alkoholizm i choroby psychiczne? Biorą takich jak leci wiecie gdzie? Do wariatkowa, bo na 1 pacjenta dostają więcej pieniędzy niż na niego wydadzą na zupy wodno warzywne i ziemniaki w proszku. Po prywatyzacji nie byłoby dotacji na panstwowy szpital i nie zarli by z tych pieniedzy psychiatrzy i pacjenci. Kazdy niech odpowiada za siebie.... Dzisiaj nawet dzieci są państwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ścieranie zębów to nie kwestia ich mycia, tylko zgryzu. Dentysta nie pomoże, tylko ortodonta żeby się tak starly zęby, to potrzeba wielu lat nie pięciu lol). Też miałam starte zęby, ale jestem po leczeniu nie ma co płakać, że trzeba pocisnac kasę i zadbać o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gospodarka wolnorynkowa, renty, nfz y, a na okulistow i okulary nie bedac pelnoletnim wydalem ponad tysiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież te dwadzieścia? tysięcy w normalnym panstwie zaoszczedzilaby po 4 latach nie placenia skladek. po chuj jej emerytura jak nie dozyje bo jebnie z nerwicy wywolanej brakiem zebow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, a koronki zamiast implantów? a implanty jak dorobisz? jeśli korzenie masz zdrowe, to koronki ci powinien zrobić lekarz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na nfz płaćcie, a jak złamiecie kręgosłup, to wózek kupcie za swoje. Bierzcie pięćset plus i uczcie się za darmo, żeby za chwilę wyemigrować na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest jakaś paranoja :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytam te wypowiedzi i mam wrażenie że pani która namawia do nie leczenia zębów jest dentystką która wstawia implanty i na tym chce zarobić .Ale kto zagwarantuje że implanty się przyjmą i że każdy może je sobie zrobić choćby ze względów medycznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zęby można uratować, mi się udało, bez implantów, zresztą to najgorsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 2018.02.25 Koronki? A wiesz, ile kosztuje jedna koronka? Z 600 zł wzwyż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
600 zł to chyba jakaś metalowa lub kompozytowa :O pełnoceramiczna na podbudowie cyrkonowej koronka w Warszawie kosztuje 3 -3,5 tys a co po koronce kompozytowej, przecież to i tak nie wygląda jak ząb :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.02.25 zróbmy tak jak powiedziała moja stomatolog-starsza pani. dbajmy o zęby a jak jest dziura to zostawmy ząb bo on wytrwa tyle samo co plombowany ząb i zostanie usunięty za 8 lat tak samo jak ząb zaplombowany. VVV omg co za nawiedzona kretynka. Gdyby tak było to bym nie miała połowy zębów bo moi starzy zaniedbali moje zęby w dzieciństwie. Jak poszłam do liceum to sobie wszystkie zeby wyleczyłam za oszczędzone pieniadze. Minbęło 20 lat a ja tych zębów nie straciłam, tylko w 3 plomby wymieniałam a reszta sie trzyma tak samo od 20 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njds

autorko, odezwij się jeśli jeszcze jesteś. Ja mam podobny problem i chcę pozwać moich starych za to że musiałam sobie wstawić implant a czeka mnie jeszcze dwa, wszystko przez ich zaniedbania a kase musze wykładać sama bo oni sie nie poczuwają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×