Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dieta rocznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Proszę o radę. Moja córka niedługo skończy roczek i zastanawiam się ciągle nad tym jak rozszerzać jej dietę. Póki co je 5 posiłków w ciągu dnia : 1 mleko 2 kaszka + owoce 3 obiad (warzywa z mięsem) 4 mleko 5 mleko Czasami na śniadanie bądź kolację oprócz mleka daję jeszcze chlebka z masłem i wędliną bądź żółtkiem jajka bądź twarożkiem. Proszę o radę w jaki sposób rozszerzać dietę, jak zastępować porcję mleka innym jedzeniem ? A i jeszcze takie pytanie czy jak dajecie dziecku jeść to czy dajecie od razu coś do picia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macierzyństwo jest jednak skomplikowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj drugie danie danie zamiast mleka . Mam synka który dopiero co skończył rok . Jeszcze kp. Je śniadanie , zupę , drugie danie, podwieczorek ( zazwyczaj owoce do ręki ) i kolacje ( najczęściej kaszka ). W międzyczasie KP ale tylko do drzemki i na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ma 11 mcy i od tygodnia robie jej jajecznice. Dziecko *****ardzo jej smakuje. Podaje szpinak z makaronem i kurczakiem. Chleb z twarozkiem. Dziecko po roku powinno jesc wszystko to co dorosli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za duzo tego mleka dajesz. Roczne dziecko powinno zjesc sniadanie obiad i kolacje i jeszcze miedzy posilkami cos przekasic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas 1 śniadanie - mleko 2 śniadanie - owoce Mleko przed drzemką Obiad - danie ze słoiczka + żółtko co 2 dzien Podwieczorek - zupka warzywna ugotowana przeze mnie Kolacja - kaszka na wodzie Mleko przed snem. Wiem, że sporo posilkow, ale kp i bez piersi nie zaśnie. W nocy też się budzi 2razy na karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 2 plus 2
Mój ma 11 msc i zjada o 8 kasze z owocami, o 11 to różnie albo kanapkę z szynka albo jajecznice do tego np awokado albo ogórek kiszony, o 14 zupa, gotuję mu na 2 dni i na zmianę samą warzywna, z mięsem, z ryba, zawsze dodaje do zupy różne kasze. O 17 na podwieczorek najczęściej jogurt naturalny i o 20 kasza z owocami, inna niż rano. Karmie piersią i doi zaraz po przebudzeniu, ze trzy razy w ciągu dnia ale to dodatkowo nie zamiast posiłku, bardziej żeby się napić niż najeść, np po tej kanapce bo tak je ze więcej narozwala niż zje ale postępy są :) no i przed spaniem i w nocy czasem raz się obudzi, czasem dwa. Zamierzam karmić rok więc już ostatni miesiąc nam został i o ile z jedzeniem nie ma problemu, o tyle z piciem dużo gorzej, mimo że podsuwam i wodę i herbatki to napije się jednego łyka i koniec i przetrzymanie nic nie daje, jak gdzieś wychodzę i cycka nie ma to może nie pić wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje roczne dziecko pije jeszcze mleko, ale je praktycznie wszystko co my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj dzis skonczyl rok. Na sniadanie dostaje kasze manna/ jajecznice/ kanapke. Drugie sniadanie- 240ml mm Obiad- zupa/ czasem zje nasz obiad jezeli jest cos gotowanego. Wychodze z zalozenia ze nadal nie jest mu potrzebny cukier i tluszcz. Potem owoc/ budyn/ platki ryzowe na deser Kolacja-kanapka/ nalesnik z dzemem. Przed snem wypija 270 ml mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do picia dostaje wode i herbaty ziolowe bez cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak robicie kasze manna dla dziecka? W niektorych przepisac pisze zeby gotowac mm ale przeciez nie powinno sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasze i budynie i ryz na krowim mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×