Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćkkk

Nękanie stalking

Polecane posty

Gość gośćkkk

Hej, czy Prokuratura ściga nękanie/stalking, czy tylko jest to suchy zapis w Kodeksie? Były partner nęka mnie już prawie rok, wymawia pod moim adresem zdania, które nie są kwalifikowane jako groźby, ale się ich boje: "pożałujesz", "nigdy ode mnie nie odejdziesz" "będziemy razem nawet w przyszłym życiu" "kocham Cię po grób". Maile, którymi mnie zasypuje to głównie styl na Romeo - kocham Cię nad życie, jem zupę, nie mogę bez Ciebie żyć czyli według Prokuratury/Policji nie jest to nic zakazanego.... Były partner zachowuje się jak psychopata, czyli udaje wielką miłość do mnie, a bez świadków pokazuje gesty w stylu "zabiję Cię". Raz na mnie napadł, wykrzykiwał, że mnie zabije, ze strachu zadzwoniłam na policję. Na swoje nieszczęście, bo gdy przyjechali, były partner wykrzykiwał, że to ja go napadłam, a ja roztrzęsiona, w tych nerwach, z tego kilkumiesięcznego stresu uderzyłam go w twarz. Od tej pory za każdym razem kiedy zgłaszam, że były partner mnie nęka, policja wypomina mi, że go "pobiłam", a on mnie kocha. Kiedy policja zajmie się sprawą nękania? Od pół roku nie wychodzę prawie z domu, boję się, że się na niego natnę. Jeździ za mną, śledzi. Naprawdę się go boję... Gdzie jeszcze poza Prokuraturą mogę to zgłosić? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po kiego grzyba czytasz maile od niego? Niech idą do spamu. Telefony i smsy też możesz zablokować. Ogarnij się dziewczyno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkkk
śledzi mnie, jeździ za mną, nachodzi w miejscu zamieszkania, mamy dzieci. E-mail służy do kontaktów w sprawie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj dyskretnie nagrywać jego agresję w stosunku do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ty jestes psychopatka. Byla zona non stop mi ublizala pomimo, ze to ona odeszla. Zablokowalem numer tel. i po sprawie! Tez mam dzieci, sad wyznaczyl widzenia i mam spokoj. Zero kontaktu! gdy emocje uciekly dopiero zaczynam z nia lapac kontakat, ale nauczyla sie, ze na ponizanie nie zasluguje.A ty to chyba lubisz jak on tak pisze, masz co sąsiadom opowiadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wczoraj 15.10 Najlepiej to niech mu z liscia da, a pozniej dyktafon wlaczy jak chlop bedzie pobudzony i nie zapomnij udawac na policji poszkodowaną, cierpiaca meczennice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadze123
A nie lepiej posłuchać rad adwokata specjalizującego się w takich sprawach? W Tczewie w tej kancelarii http://cejrowski.pl/ masz taka możliwość - sugeruj się doświadczeniem i ich wiedzą nie tylko w tym zakresie, bo takie sprawy są trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To martwy zapis. Policja nic nie zrobi. Przechodziłam przez to samo i nie wiem jak Ty, ale ja w pewnym okresie bałam się o własne życie. Co możesz zrobić, to być bardzo cierpliwa i drobiazgowa. Przygotować konkretne dowody w postaci maili, wydruków smsów, bilingów, świadków takich zachowań. Wypisać daty i godziny kiedy Cie nękał i złożyć zawiadomienie do prokuratury. Sprawa oczywiście zostanie umorzona, ale się nie zrażaj i odwołaj. Nie muszą go nawet skazywać, wystarczy, że przesłuchają w charakterze oskarżonego. To wszystko. Robisz to tylko po to, aby na sądzie wymusić doprowadzenie go na badania psychiatryczne. Dopiero po tym jesteś w stanie faktycznie coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze coś. Pamiętaj, że większość ludzi z jakimi się spotkasz będzie taka jak tutaj, będą mówili żebyś zablokowała maila, czy że sama go zachęcałaś, albo że on nie wiedział, że ma tak nie robić. Ci sami ludzie będą w szoku kiedy skończysz jak ta miss, z nożem w brzuchu, albo bez głowy w spalonym mieszkaniu (z dzieckiem !!!). Przed nimi tez się musisz bronić, bo to Ty się bedziesz tłumaczyć, nie Twój ex. Zanim go zablokujesz gdziekolwiek (a powinnas to zrobic) najpierw napisz uprzejmą prosbe smsem i mailem, o zaprzestanie kontaktów w sprawach nie zwiazanych z dzieckiem. Pożniej policz ile razy o czym pisal i zrów sobie z tego notatki. Na końcu wyślij przez kancelarie adwokacką oficjalne pismo, z mozliwymi konsekwencjami prawnymi nie zaprzestania nękania. To Ci oczywiście g****o da, a on się jeszcze bardziej wścieknie i zagra odwetowo, ale znowu... robisz to tylko dla dowodów w sądzie i prokuraturze. I będziesz tego potrzebowała, bo zaraz on zagra odcinaniem mu kontaktu z dzieckiem i możesz sobie narobić dodatkowych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto podjąć odpowiednie kroki. Przed wszystkim zgłoś się do sprawdzonej kancelarii adwokackiej, która pomoże ci w wywalczeniu zakazu zbliżania się w sądzie. Byłam w podobnej sytuacji i pomoc otrzymałam od www.adwokaci.gdansk.pl Polecam ci się do nich zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×