Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość2828

Pytanie do osób prowadzących firmę i będących na Vacie.

Polecane posty

Gość gość2828

Dzień dobry :) Chciałabym zasięgnąć opinii na temat współpracy między firmami, w sytuacji gdy nie jestem płatnikiem Vat. Postaram się krótko opisać mój problem. Jakiś czas temu otworzyłam firmę zajmującą się produkcją artykułów z branży dekoracji do domu. Swoje produkty sprzedaję we własnym sklepie internetowym, z różnym skutkiem. Promowanie i reklama pochłaniają duże koszty, bardzo ciężko jest mi wypromować moje produkty. Mój sklep nie przynosi zysków, a wizualizacje przedstawione na mojej stronie nie oddają w pełni jego atutów. Obecnie jestem na PKPiR. Od jakiegoś czasu myślę o współpracy z firmami, sklepami internetowymi i stacjonarnymi z tej branży itp. Moi potencjalni kontrahenci są w większości Vatowcami, a ja jak wcześniej wspomniałam nie. Zastanawiam się nad przejściem na Vat, gdyż obawiam się, że nikt nie będzie chciał ze mną współpracować z tego powodu. Jednak wiele osób mi to odradza i twierdzi, że nie muszę być Vatowcem aby podjąć współpracę. Jak uważacie? Czy przejście na Vat to warunek konieczny, żeby zacząć współpracować? Czy firmy pomimo zainteresowania moim produktem, skreślą mnie ze względu na fakt niebycia Vatowcem? Czy byliście w podobnej sytuacji, a po przejściu na vat pojawły się nowe możliwosci współpracy? Dziękuję za wszystkie komentarze i porady :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że nie jesteś Vatowcem to tylko plus. Artykuły dekoracyjne to 23% VAT, które musisz doliczyć klientowi. A więc jeśli obecnie coś kosztuje u ciebie 100 zł to po przejściu na Vat będzie kosztowało 123 zł. Nie będąc Vatowcem możesz być konkurencyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli współpracujesz z VATowcami to lepiej przejść na VAT. Do US wpłacasz różnice pomiędzy Vatem należnym (Ze sprzedaży), a naliczonym (z zakupu). Jeśli naliczony jest wyższy możesz starać sie o zwrot z US albo przenieść do odliczenia na następny miesiąc/kwartał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×