Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Czy na rynku jest dostępne zdrowe mleko modyfikowane ?

Polecane posty

Gość gość

Moja córka niedługo kończy rok i już powoli odstawiam ją od piersi. Szukam więc mleka zastępczego ale składy mm mnie odstraszają. W prawie wszystkich jest olej palmowy, a jak nie ma to są inne dziwne składniki. Czy na polskim rynku jest dostępne mm o dobrym składzie ? Czy moze lepiej w ogóle jej tego nie podawać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bebilon profutura :) to chyba najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie to rozważałam, ale też ma dziwne rzeczy w składzie. Chociaż gdyby podać skład zwykłego mleka prosto od krowy to też pewnie byłoby dużo dziwnie brzmiących nazw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez przesady skoro mleka sa dostepne na rynku to chyba nie sa szkodliwe dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś musisz odstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja pije modyfikowane kozie. Są dostępne dwa na rynku. Pije to bez oleju palmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej palmowy w to nie ten sam olej palmowy co w jakimś zwykłym jedzeniu. Jest składnikiem mleka ze względu na kwas palmitynowy, który jest też w mleku matki. Obecne mm nie są złe. Wiadomo, że mleko z piersi najlepsze, ale mm jest też wartościowym posiłkiem, które nie wyrządza szkody dzieciom. Jestem jak najbardziej za naturalnym karmieniem, ale nie demonizujmy mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem polega na tym, że w mleku ludzkim on jest w płynnej postaci. W mm musi być utwardzony, bo przecież mm jest produktem sypkim. Jeśli nie mogę nakarmić córki mlekiem z piersi, które - polemizować nie zamierzam - jest najlepsze, to przynajmniej takich składników jej oszczędzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A nie mylisz czasem oleju palmowego z kokosowym? W mleku ludzkim nie ma kwasu palmitynowego, jest kwas laurynowy i kaprylowy, które zawierają tylko kokos, mleko kozie i mleko owcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od koziego mleka. W mleku matki jest kwas palmitynowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaję Hipp Combiotyk podobno ekologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecku w tym wieku można już wprowadzać mleko krowie, jeśli nie ma przeszkód. Po co chcesz faszerować dziecko mm- to świństwo i w dodatku drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świeże nleko kozie. Po co mm roczniakowi, chyba że są alergie? Albo zostaw np jedno kp na dobę plus mleko kozie i produktu bogate w wapń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małym dzieciom nie wolno podawać mleka krowiego. Nawet za dawnych czasów się je rozcieńczało wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w UK o tu mleko krowie wprowadza się do diety od 6 m np gotując w nim mięso. Po roku dzieci je normalnie pija. Oczywiście mowa o świeżym mleku nie z kartonu. Po co roczniakowi mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Współczuję dzieciom, że rodzice nieświadomi nie sprawdzą najpierw takich połączeń. Nie łączy się mleka z mięsem, zwłaszcza czerwonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2018 o 17:14, Gość gość napisał:

gość dziś A nie mylisz czasem oleju palmowego z kokosowym? W mleku ludzkim nie ma kwasu palmitynowego, jest kwas laurynowy i kaprylowy, które zawierają tylko kokos, mleko kozie i mleko owcze.

 

Jest w nim kwas palmitynowy. I z tego względu mm z jego zawartością ma strukturę tłuszczową bardziej zbliżoną do mleka matczynego niż mm go pozbawione 😉 Tak jak koleżanka wyżej napisała - nie ma co demonizować za wszelką cenę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×