Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Proszek zel czy kapsulki co najlpesze do prania

Polecane posty

Gość gość

Zawsze uzywalam proszku- ale potem zmienilam na kapsułki sa drogie i i szybko ubywaja.A jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wole proszek. Jest wydajniejszy i tanszy. Ciuchy po kapsulkach strasznie smierdza , no i sa duzo drozsze od proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już ileś lat kupowałam płyny do prania, przy proszkach i pralkę trzeba częściej czyścić (bo się odkładają w komorach itp) i ciuchy takie sztywniejsze są i mniej przyjemne (pomimo, że używam ten sam płyn do płukania). Nie kupuje jakiś drogich ubrań, piorę po 1 użyciu a mają spoko stan mimo, że używam parę lat ich - nie wiem czy to też nie kwestia dobrych płynów. Teraz kupuje płyn do prania, ale w kapsułkach - więcej kosztuje niż płyn taki lany, ale łatwiej mi wrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
patrzylam wnecie. u mnie jest tak proszek duze oplakowanie wytarczalo nam na ok 2,5- 3miesiace- koszt ok 40zł. Kapsulki- np. wizir 42 szt. starcza na ok 1,5 miesiaca- koszt w prpomocji ok 35zł. a zel- za 20zł persil starcza na 1 miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko dobre, byle nie kupione w Polsce. Rodzina przywozi mi chemię niemiecką. Jest różnica, Wszystko doprane. Czasem aż się dziwię, bo szukam plamy, a jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapsulki to dziadostwo dla pralki, pozostalosci po kapsulce klajstrują wnetrze pralki. Do tego drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie chemia niemiecka najlepsza. Dostałam dwa proszki od znajomego rewelacja. Tak to kupuje proszek prosił/wizIR zależy który jest w promocji. Kapsulki mam wrażenie ze nie dopieraja dobrze. Mieszkam na wsi wiec męża ubrania wyjmowałam z pralki brudne. Dopiero jak na jedno pranie wrzuciłam dwie było widać ze wyprane ale w kieszeni od razu było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie byłam zadowolona z kapsułek, drogie to-to i ubrania wyciągałam z pralki takie jakby poszarzałe. Od lat używam płynu do prania i sobie chwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po kapsułkach nie wiem dlaczego czasem na ubraniach zostają takie jakby gluty,nie wiem od czego to zależy,a tak to proszku najczęściej używam i fakt ze te niemieckie są lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żel od zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijumana
U mnie płyn albo kapsułki, raczej od dawna nie kupuje w postaci proszku. Jeśli chodzi o marki to ostatnio mam płyn Surf. Myślę, że teraz jak będę kupowała do kolorów kapsułki to wezmę tez Surf na spróbowanie tylko o innym zapachu. Niezły jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossicca
Używałam długo kapsułek, a ostatnio lubię żel surf fioletowy. Bardzo ładnie pachną po nim rzeczy - nawet te suche w szafie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko kapsułki ariel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zentka
U mnie Surf. Nie ejst drogi, a pięknie pachnie, dopiera i jest wszędzie dostepny. Teraz jeszcze jest kilka nowych zapachów. Ostatnio wziełam płyn FRUITY FIESTA & SUMMER FLOWERS, ale czaję się jeszcze na kapsułki Hawajski Sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze używałam proszku i jakoś nie mogłam się do czego innego przekonać. Dopiero jak kupiłam nową pralkę to dostałam w gratisie kapsułki Persil . Długo sobie leżały aż w końcu jak skończył mi się proszek to spróbowałam ich do prania . Szczerze nie byłam zadowolona bo zostawały jak ktoś już wcześnie pisał tzw "gluty" na ubraniach. Jednak postanowiłam kupić kapsułki ale Ariel i jestem bardzo zadowolona, ubrania pięknie pachną i są doprane . Teraz tylko ich używam , zrobiłam spory zapas przez Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondilka
Nie podpasował mi niestety. A te Surfy to gdzie kupujecie? Któryś nadaje się i do białego i do kolorów? Lubię sobie ułatwiać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andruzkaa
Taki nowy mają, hawajski sen, żółte opakowanie. Chyba tylko ten. Pozostałe sa chyba oddzielnie do kolorów i białego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żel albo kapsułki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam za granica i uzywam tylko zel od wielu lat. Proszku nie lubie a kapsuki sa dla orangutanow ktorzy nie potrafia plynu odmierzyc i nalac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darling90
Czyli dla większości facetów, bo przecież miarka proszku na taką wielką pralkę to za mało i trzeba sypnąć pięć :P Dobrze, że ktoś wymyslił te kapsułki. My używamy surf, bo dobrze piorą i przepięknie pachną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawa to dobra pralka. Co wrzucisz do środka to juz mniej ważne. Też używam kapsułek bo mi wygodniej ale nie widzę większej różnicy jak w czasach kiedy używałam proszku, potem płynnych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz dużo szmat walicie do tej pralki że wam sie gluty z kapsułek robią i zacieki z proszku? Ja zostawiam pół bębna puste, żeby miały swobodę latać. Nigdy nie mialam zacieków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proszek zdecydowanie. Jest wydajniejszy i duże opakowania wychodzą taniej. poza tym czasem chcę coś odświeżyć co długo leżało w szafie i jest czyste ale mimo to tak na 15 minut wrzucam i daję tylko trochę proszku. z kapsułką już to nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela89
A jednak to, co wrzucam do środka ma duże znaczenie, bo zapach raz jest, a raz nie ma. A co do konkretnych środków, to ja używam do białego prania proszku, a do kolorów żelu albo płynu, lubię surf, bosko pachną. No a dla męża przydałyby się kapsułki, bo on leje płynów ile sie zmieści w szufladce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja plyn lub kapsułki,bo czesto piorę w 30°I mam wazenie,ze proszek się nie rozpuszcza. Tylko posciel,reczniki I meza robocze piorę w 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys tylko proszek. Teraz zel do prania najlepiej lubie persil. Po nim nie ma bialych plam zwlaszcza na czarnych ciuchach, mozna bez obaw nastawiac zimne pranie, bo tak sie rozpuści proszek sie nie rozpuszczal czesto. Kolejny plus to czysta szufladka, nie trzeba jej czyscic tak czesto jak przy proszku. Kapsułek nigdy nie uzywalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazka99
Dla mnie kapsułki są najwygodniejsze i pralka czysta, ewentualnie żelu jeszcze używam, teoretycznie wychodzi to ekonomiczniej, ale nigdy nie odmierzam aż tak dokładnie miarki na jedno pranie, więc różnie to bywa z tą ekonomicznością ;) Ostatnio właśnie w biedronce wzięłam surf w promocji, 30 kapsułek, bardzo fajnie się sprawdzają i pachną bosko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagroda
Surf na początek wziełam w małym opakowaniu proszku i na próbę małe opakowanie 14 kapsułek, tak na sprawdzenie. Teraz jak kupuję to tylko duże rodzinne opakowania, bo jestem pewna tego na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekologiczny proszek do prania Gabi. Reszta to chemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×