Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ukrywanam latami, że jestem lesbijką

Polecane posty

Gość gość

Rok temu postanowiłam zmienić swoje zycie. Przez lata ukrywałam swoja orientację, byłam żoną mężczyzny, który był moim kolegą, a nie miał szans na zwiazek, ponieważ był aseksualny. Tak więc przez lata tworzyliśmy fikcyjne małżeństwo, żeby się ukryć. Ja obecnie mam 45 lat, w czasach mojej młodości homoseksualizm był bardzo pietnowany, nie było szans, bym mogła sobie ułozyć zycie z inna kobietą, by rodzina to zaakceptowała, bym mogła czuć się bezpiecznie w pracy, w mieście itp. To były inne czasy. Ułozyłam sobie więc życie z przyjacielem, który był impotentem, a z którym nie łączyło nas nic fizycznego. Wzięlismy slub cywilny i przeżyliśmy razem prawie 20 lat, nikt nie wiedział o naszym układzie. Mąż przyjaciel zmarł, bardzo to przeżyłam, bo bylismy emocjonalnie sobie bliscy. Jednak po jego smierci postanowiłam, ze nie będę się już ukrywać, ze chcę być szczęśliwa taka jaka jestem- czyli pragnę związku z kobietą, ze dam sobie szansę. Czasy się zmieniły, bardzo chciałabym wreszcie być sobą, czuć się szczęśliwa w pełni. Tylko teraz jest jeden problem- gdzie znaleźć kobietę w wieku zblizonym do mojego, wolną, pragnąca związku? Na kluby już raczej za stara jestem, a w pracy, ani na kursach nie udało mi się nikogo poznać. Próbowałam przez internet, to poznałam jakąś, pisałysmy długo, po czym przyznała mi się, ze jest matką 2 dzieci, a [rzyznam, zę nie chciałabym wchodzić w czyjeś relacje rodzinne- tym bardziej, ze to były jeszcze małe dzieci. Chciałabym miec nadzieję, ze w tym wieku może jeszcze uda mi się poznać fajna partnerke dla siebie. Że wreszcie się wyzwolę ztego kłamstwa, z tego fikcyjnego życia. Moja rodzina już wie- powiedziałam im prawde, oczywiście odrzucili mnie, sa batdzo wierzący, nie akceptują zupełnie homoseksualizmu, nie mam z nimi od pół roku kontaktu, nie odbieraja telefonów. Mimo tego, chcę wreszcie żyć zgodnie ze swoja naturą, kochać i być kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żyliśmy razem ukrywając swoje wielkie tajemnice- ja swoją orientację, on swoją impotencję i aseksualizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziwiam, wielki szacunek dla Ciebie za odwagę. Gdzie poznać, może daj ogłoszenie na portalach dla lesbijek, albo jakies kluby w większych miastach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam raz w takim klubie, ale tam sami młodzi, a osoby z wyglądu po 30 były w parach i chyba tylko ze 3 takie pary tam były, reszta to młodzi- za młode dziewczyny jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukaj na branżowych lesbijskich forach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama jestem lesbijką, ale bałabym się związać z osobą, która nigdy nie była w takim związku. Rozumiem, gdy jest to osoba młoda, ale w tym wieku lepiej mieć doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bajkopisarka i jej kolejne PROWO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są bzdury, bo nikt nie ukrywa się latami z orientacją! Nie wierzę, że ktoś w 21 wieku ukrywałby się przez lata, ze jest gejem lub lesbą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego zakladacie, ze to prowo ? 20 lat temu , a przeciez i teraz w malych miejscowosciach byc homo to obelga i najwiekszy wstyd dla rodziny . nadal brak tolerancji naszemu "poboznemu" spoleczenstwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja- autorka tematu. Niestety, to prawda, sa nadal w naszym kraju takie rodziny konserwatywne, są mniejsze miejscowosci, w których osoby homoseksualne sa piętnowane, są traktowane na równi z pedofilami i innymi zwyrodnialcami. A sytuacja, gdy podjęłam decyzję o ukrywaniu się miała miejsce lata temu- kiedy w ogóle społeczna świadomość, ze takie osoby mogą żyć obok praktycznie nie istniała, a przyznanie się do odmiennej orientacji było czymś nie do pomyślenia (przynajmniej dla mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I spoko, bądź osobą prawdziwą. Gratuluję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko ciesze sie, ze postanowilas zyc po swojemu. niestety wiekszosc ludzi swiecie wierzy w "prawdy" wbijane im do glowy od dziecinstwa i nawet nie dopuszcza do sb mysli, ze prawda moze byc inna. To zrujnowaloby ich caly swiatopoglad. A my to juz wgl, wiadomo, w niektorych kwestiach sto lat za murzynami. Niestety nie umiem Ci pomoc, bo sama jestem hetero. Ciesze sie jednak razem z Tb, ufam ze sb poradzisz. Zycie to przygoda, nie robisz nikomu krzywdy, wiec dlaczego nie mialabys zyc po swojemu? brawo autorko. PS. W pelni rozumiem Twoja decyzje z przeszlosci o ukryciu Twojej seksualnosci. Tylko ktos naiwny (nie chce nikogo obrazac) moze myslec, ze Polska jest tolerancyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko ciesze sie, ze postanowilas zyc po swojemu. niestety wiekszosc ludzi swiecie wierzy w "prawdy" wbijane im do glowy od dziecinstwa i nawet nie dopuszcz toa do sb mysli, ze prawda moze byc inna. To zrujnowaloby ich caly swiatopoglad. A my to juz wgl, wiadomo, w niektorych kwestiach sto lat za murzynami. Niestety nie umiem Ci pomoc, bo sama jestem hetero. Ciesze sie jednak razem z Tb, ufam ze sb poradzisz. Zycie to przygoda, nie robisz nikomu krzywdy, wiec dlaczego nie mialabys zyc po swojemu? brawo autorko. PS. W pelni rozumiem Twoja decyzje z przeszlosci o ukryciu Twojej seksualnosci. Tylko ktos naiwny (nie chce nikogo obrazac) moze myslec, ze Polska jest tolerancyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×