Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość la fille

Francuzi

Polecane posty

Gość la fille

Jako, że niedługo wybieram się do Francji chcę porozmawiać na temat Francuzów :) Pozytywnie, co w nich lubicie, co Was zaskoczyło itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybierasz sie na stale ? Gdzie ? Francuzi sa rozni , tak jak kazda nacja . Francja jest generalnie bardzo ciekawa, bo jest bardzo duzo zabytkow i krajobrazy sa przepiekne. Ja spotkalam bardzo sympatycznych francuzow, sa goscinni, bardzo mili. Moze jedyna wada, to bardzo duzo osob pali i w duzych miastach jest brudno. Jednak moze to niekoniecznie wina Francuzow bo mieszka w tym kraju sporo kolorowych no i Polakow itd. Pytaj co cie konkretnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la fille
Wybieram się do stolicy czyli Paryża :) byłam już we Francji lata temu i w sumie niewiele pamiętam. Francuzów owszem, zapamiętałam pozytywne ale to raczej były jakieś powierzchowne rozmowy, pytania o drogę (i tu obalony został stereotyp jakoby Francuzi nie mówili o angielsku :P ) Jednak tym razem chciałabym wejść w jakieś głębsze znajomości, nawiązać jakieś przyjaźnie itd. I pytam czy jest jakaś szansa? Mój francuski jest jeszcze bardzo podstawowy więc nie ma mowy o filozofowaniu po francusku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No akurat w Paryzu to bym mieszkac nie chciala. Moze dlatego ze nie lubie duzych miast, poza tym klimat mi tam nie pasuje. Slyszalam ze tam tez ludzie sa troche inni; To fakt, malo Francuzow zna angielski, co im czesto zarzucaja Polacy/ Mnie to smieszy bo dlaczego niby maja znac inne jezyki w swoim kraju. Francuskim sie nie przejmuj, przebywajac we Francji szybko sie nauczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Denny narod. To my uczylismy ich jesc widelcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, chyba historii nie znasz poza tym Polacy byli tez tam na emigracji. Bardzo fajni ludzie i bardzo rozwiniety kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la fille
"To fakt, malo Francuzow zna angielski, co im czesto zarzucaja Polacy" - No to w sumie podobnie jak w pl. Jedni lepiej, drudzy gorzej. Dzięki w ogóle, że mi odpisałaś, bo już myślałam, że temat zaginął bezpowrotnie w natłoku innych :) Tak, na razie będę w Paryżu, bo innej możliwości za bardzo nie mam. Może kiedyś zwiedzę jakieś inne rejony. A Ty gdzie jesteś? Jakie okolice? Też wiele czytałam, że paryżanie są nieco inni od reszty, no ale cóż. Jak mówię, na razie tam celuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w Nicei. Lubie jak jest duzo slonca i cieple morze. Paryz tez jest atrakcyjny. No tutaj jest taki gosc ktory wszystko wie najlepiej, a byl tylko w Uk, ale nie ma sensu sie nim przejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny narod? Buahahaaa! To faszysci, kolaborowali z Hirlerem w 2ws wywozac Zydow do komor gazowych. Żabohady to lewaki i strasznie tepi sa. Nie znaja historii Polski w ogole. Paryz wyglada jak wielka islamska dzielnica:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjj
Ja mieszkam w Paryzu i bardzo lubie tu mieszkac. Ludzie sa kulturalnii, nie gapia sie i nie oceniaja, zyja swoim zyciem, nie wtracajac sie w sprawy innych - sa wyraznie bardziej dyskretni niz Polacy (my bywamy bezposredni i prosci przez to zarazem). Jak potrzebuja sie porozumiec po angielsku to choc niechetnie byc moze, ale okazuje sie, ze znaja angielski, bo to im zapewnila ich edukacja po prostu...wiec dajmy sobie spokoj ze schematami myslowymi, bo o kazdym narodzie takie kraza i my sie chwalic nie mamy czym ;) Maja zycie na luzie i wiedza co to znaczy demokracja, my zaczelismy dopiero doswiadczac demokracji i nie mamy pojecia, ze to byl tylko wstep do demokracji i tak prawde mowiac to jeszcze jej nie doswiadczylismy, a juz nam pis ja odbiera... Ja odnosze wrazenie, ze Francja jest przykladem kraju skontruowanym pod potrzeby ludzi...przestrzenie publiczne sa dla ludzi, trawniki sa po to aby ludzie mogli na nich spedzac czas, piknikujac swobodnie bez zakazow i prohibicji w miejscach publicznych - tu nawet nikomu nie przyszloby na mysl aby zakazywac napicia sie wina czy piwa w miejscu publicznym... Typowy, nieswiadomy polski buc z 15:57 wypowiada sie o tepocie :)))) spojrz na siebie czlowieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie nie gapia sie x Faktycznie, jak zaslabniesz na ulicy u zabojadow to nikt sie nie gapi. Albo jak ci ciapak ukradnie telefon. Beda miec cie w du/pie. Ale fajnie masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat jakbys zaslabl na ulicy to Francuzi ci pomoga, Polacy przejda obojetnie tak sa na sobie skupieni gość dziś - glupis i tyle, po co im historia Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tylko znam z doswiadczen posrednich to znaczy, z wycieczek do ich bylych kolonii np. Tunezji albo Algierii. Bylem w hotelu i wszystko bylo pod Francuzow - animacje, jedzenie, jezyk. Bylo multurm roznych narodowosci - Ruskich, Czechow, Polakow, Niemcow. Ale wszystko bylo po francusku. Poza tym Francuzi zachowywali sie tam jak panowie na wlosciach, wzniosle i arogancko. W koncu tak jakby byli u siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co im historia Polski x Po to debilko antypolska zeby wiedzieli ze polskie panstwo nie kolaborowalo z nazistami a oni tak. Tepa suuko na wygnaniu. Gnij tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la fille
Zdążyłam zauważyć, że mnóstwo Polaków nie ma pojęcia o historii swojego kraju nie mówiąc już o innych. Nigdy nie zrozumiem oceniania innych państw na podstawie przeszłości i wojen. Ja np. zawsze lubiłam Niemcy i Niemców i nigdy nie miałam z nimi problemu, to mili i kulturalni ludzie. Nie zauważyłam też żadnej niechęci z ich strony. Ale teraz rozmawiamy o Francuzach. Jeszcze chciałam zapytać czy mam szansę zarobić parę euro przebywając przez jakiś czas we fr? Mam na myśli coś bardziej dorywczego i prostego. W co mogę celować? Mówię tu o Paryżu oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu ten czlowiek ziejacy nienawiscia do wszystkich, ktory chca lub beda wyjezdzac, to rece opadaja gość wczoraj - ty umiesz liczyc? To sobie policz kiedy byla wojna i sie zastanow dlaczego ludzie w tej chwili maja sobie tym glowe zaprzatac??? Tylko tacy jak ty o tym mysla nie wiedziec po co. Jesli chodzi o prace dorywcza mozna znalezsc bez problemu. Warto sie przejsc po restauracjach , cos sie znajdzie. Popolularne tez sa agencje pracy tymczasowej o nazwie interim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja np. zawsze lubiłam Niemcy i Niemców i nigdy nie miałam z nimi problemu, to mili i kulturalni ludzie. Nie zauważyłam też żadnej niechęci z ich strony. x Tacy mili ze z miloscia plili zydow i Polakow! I bardzo milo rozwalili Warszawe i 98% dobr narowowych. A francuzi olali PL. Ach jacy oni mili tepaczko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olali Polaków bo każdy powinien myśleć o sobie . Skończyło durni pseldo historia tu przynudzac. My żyjemy w roku 2018 i tamtych Francuzow i Polaków już nie ma. S********j do PiSu rozliczać chuj wie kogo. Tepy debil!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spi/erdalaj do Makarona i zyj wsrod tysiecy islamistow w Calais :D PL zawsze katolicka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la fille
Buahahaha ale się uśmiałam :D . Biedne polaczyny wylewają tony żalu i frustracji w necie. Dobrze, że od kilku dobrych lat nie umawiam się z Polakami, bo widzę, że co jeden to gorszy. Wszędzie tylko rasizm i średniowiecze. Takich porządnych to mogę policzyć na palcach u jednej ręki 🖐️ . Serio wszystko oceniasz przez pryzmat przeszłości? Co za tępota! Zobaczyłbyś jakiegoś Francuza albo Niemca na ulicy potrzebującego pomocy to byś mu nie pomógł, bo "ich ojczyzna to kiedyś nam blabla..." Straszne. Znalazł się jakiś rycerz od siedmiu boleści :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la fille
I dzięki gość dziś za info. Poszperam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś , idz deklu do psychiatry bo Calais to nie Francja, Francja to kraj roznorodny i przestan ogladac te polska tv bo ci sieczka z glowy robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la fille
A dzis bede ujezdzac kolorowego ciapaka za 60euro;) wole siedziec na francuskich benefitach niz uczciwie pracowac. Francuski rzad jest 10x glupszy niz polski :D w Paryzu biali sa mniejszoscia a gangi motocyklowe strzelaja do turystow :( nie ma juz francji z filmow De Funes....to drugi Pakistan dzis !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś gość dziś , idz deklu do psychiatry bo Calais to nie Francja x :D :D:D naprawde analfabetko? :D Calais – miasto i gmina we Francji, w regionie Nord-Pas-de-Calais-Pikardia, w departamencie Pas-de-Calais. :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kierowcy domagają się wojska w Calais! W „dżungli” jeszcze nigdy nie było tak źle http://nczas.com/2018/02/03/kierowcy-domagaja-sie-wojska-w-calais-w-dzungli-jeszcze-nigdy-nie-bylo-tak-zle-video/ Brytyjscy przewoźnicy chcą by wojsko przywróciło porządek w Calais i ochraniało transporty i turystów. W ostatnich zamieszkach we francuskim porcie rannych zostało 22 imigrantów, z 5 postrzelonych jest w stanie krytycznym. Do prawdziwej bitwy doszło pomiędzy koczującymi w Calais imigrantami z Erytrei i Afganistanu. Prawdopodobnie wywołały ją konkurujące gangi przemytników broni. Gerard Collomb, francuski minister spraw wewnętrznych przyznaje, że takiego poziomu przemocy w Calais jeszcze nie notowano. Do bitwy imigranckich gangów doszło zaledwie kilka dni po tym jak Theresa May, premier Wielkiej Brytanii, zgodziła się wesprzeć Francję 70 milionami euro na budowę i instalację ochrony na francuskiej granicy. Razem Wielka Brytania przekazała już blisko 500 milionów euro. Ale fajnie tam macie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalosny petaku nawet czytac ze zroumieniem nie umiesz, pisze do tempaka z godziny gość dziś Ja wiem , ze Calais jest we Francji ale to nie znaczy ze tak jest wszedzie, poza tym ze napisza o czyms to nie znaczy , ze tak jest codziennie; Jak mowia w tv , ze gosc w miejscowosci X w Polsce zadzgal rodzine to znaczy ze wszyscy Polacy tak robia? Idz t debilu bo jestes tak glupi ze szok; mieszkam 6 lat we Francji i nigdy sie z przemoca ani czyms podobnym nie spotkalam. Jaki ten lud pisowski jest gluuupi ! milego weekendu z tvp info debilu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la fille
Do la fille dziś - won stąd, podszywaczu! Zresztą widać po poziomie wypowiedzi, że to nie autorka. Co do Arabów - znam kilku normalnych i wykształconych. Nie wiem, z którymi ty się zadajesz hejterze ale wydaje mi się, że od niejednego mógłbyś się jeszcze wiele nauczyć. Im co najwyżej możesz buty wyczyścić 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie, takie uogolnianie ze Arab to islamista to na poziomie zalosnym jest. Nawet w Polsce jest bardzo wielu lekarzy pochodzenia arabskiego np;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la fille
Nie to żebym była pro taka a siaka ale myślę, że wielu Arabów wykaże się większą kulturą niż masa polaczków z pod bloku z browarem w ręku gdzie co drugie słowo przez nich wypowiedziane to bluzgi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la fille
Francuzi sa tacy tępi. Juz wieki temu uczylismy ich jesc widelcem. Polacy to przy nich klasa. Zreszta nie nasza wina ze mielismy rozbiory i 2 wojny swiatowe. Zabojady nienawidza zydow i wywozili ich do obozow zaglady za rzadów Vichy. Co za faszystowskie ku/rwy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×