Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość ogrodnik

Kosa czy podkaszarka

Polecane posty

Gość gość ogrodnik

Jak się mówi poprawnie? Kosa spalinowa, podkaszarka, wykaszarka i jeszcze jakos inaczej? Slychalem rozne wersje, taki sam problem jest z piłami i pilarkami nie wiem czym to sie w ogole rozni ale najwiecej chyba jest KOS https://cedrus.com.pl/maszyny/kosy-spalinowe ale przeciez kosa moze tez byc taka stara reczna jak na wsi mieli czyms to sie wszystko rozni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam podkaszarke nie wiem jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie ze kosa spalinowa gdzie sie nie pojdzie do castoramy czy stiga to sa kosy profesjonalne elektryczne albo spalinowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba zalzy do rejonu niektorzy mowia wykaszarka chociaz ja sie dziwie skad taki pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie sie od zawsze mowi KOSA SPALINOWA (Wielkopolskie) ale wiem ze inni mowią wykaszarka podkaszarka albo inne dziwne cuda ktore sa raczej rzadszą nazwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amitta
Zobacz sobie tutaj masz zarówno kosy jak i podkaszarki https://www.jula.pl/catalog/ogrod/maszyny-ogrodowe/podkaszarki-i-kosy-spalinowe/ Podkaszarka spalinowa to pierwsza nazwa, z jaką się spotkałam odnośnie tego rodzaju urządzeń. A czym ona się różni od kosy, nie mam pojęcia. Jednak skoro są dwie nazwy nawet w sklepie to chyba się czymś różni. Zapytaj w sklepie i daj znać, o co tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak kto lubi, podkaszarka mi inny uchwyt niz wykaszarka i wykaszarka jest chyba mniejsza, a kosa to tak ogolnei sie mowi na wszystko chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×