Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Do mam z cukrzycą ciążową

Polecane posty

Gość gość

Drogie mamy u których w ciąży wykryto nietolerancje glukozy czy przy utrzymywaniu odpowiednich poziomów cukru z Waszymi dzidziusiami wszystko było ok? Chodzi mi tu głównie o powikłania okoloporodowe oraz makrosomie płodu. Jak sytuacja wyglądała u Was w czasie ciąży i podczas porodu? Rodzilyscie SN czy cc? Proszę wypowiedzcie się bo już odchodzę od zmysłów. Mam podejrzenie nietolerancji glukozy ale czekam jeszcze na diagnozę. W poniedziałek mam wizytę u diabetologa. Jak Wy mierzylyscie się z tym tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CC, po 16h dostalam rzucawki. W dodatku przypałętała sie preeklampsja. W 36 tyg musialam miec wywolywany porod. Makrosmia I stopnia na szczescie, ale ja waze zaledwie 50kg przy 172cm wzrostu takze dla mnie to było tragedia. od 28 tyg ledwo chodziłam bo dretwiały mi nogi i puchłam :( Pod koniec II i na poczatku III trym wymiotowałam 24/7 :( Schudłam przy tym ok 5 kg i skonczylam z waga na koniec 57kg :( Z dzieckiem lezałam 2 tygodnie na oddziale bo urodzil sie z goraczka i infekcją. nie był w stanie sam jesc i ledwo udało nam sie utrzymać laktacje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20.50 nie wiem po co straszysz autorkę. Dretwienie nóg, wymioty i puchnięcie nie ma nic wspólnego z cukrzycą. To normalne w ciąży :-) Stan w jakim urodził, się twój syn też niewiadomo czy na pewno był spowodowany cukrzycą, wątpię. No jedynie zbyt duża waga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cukrzycę ciążowa rozpoznano u mnie w 11 tyg. Przekroczony tylko wynik na czczo - 94. Trzymałem dietę tylko w połowie. Starałam się jeść główne posiłki mniej więcej zgodnie z wytycznymi, żeby diabetolog i ginekolog się nie czepiał patrząc na dzienniczek kontroli, ale grzeszylam między posiłkami. Jadłam ciasto, lody, słodycze, na co miałam ochotę i przy takim jedzeniu do 30 tyg udało się utrzymać cukier na czczo w normie, potem insulina 7 jednostek na noc. Dziecko z waga 3350kg, zdrowe. Pewnie powiecie że jestem mega nieodpowiedzialna, ale ja po prostu wiedziałam, że lekarze zbyt pochopnie orzekli u mnie cukrzycę i miałam rację. Bo jak inaczej wytłumaczyć że dziecko zdrowe i nie było wielkie? Nie katowałam się ścisłą dietą i nie dałam się nakręcić. Żal mi tych rozhisteryzowanych matek, bo wiem że na głowie staną, żeby było dobrze i nie myślą, nie obserwują siebie, tylko ślepo wierzą lekarzom. A oni tylko straszą i robią pranie z mózgu, że jak z cukrzycą zjecie jednego pączka, to się świat zawali ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w drugiej ciąży i przy obu miałam cukrzycę ciążowa. Pierwsza ciąża: cukrzyca regulowana dietą (druga jak dotychczas takze). Dziecko uridzilo się z wagą 3900g, 10pkt, zdrowy, rozwijał i rozwija się nadal prawidłowo. Jedyne co nam wyszło przez te lata to przerośnięte migdały:) no ale tego raczej nie można łączyć z cukrzycą:) Rodzilam SN bez żadnych komplikacji Obecna ciąża to 5msc i jak dotychczas rozwija się prawidłowo. Jedyne co to z racji trzymania diety nie przybieram dużo na wadze. W obu ciazach na początku zbpowodu mdłości schudłam 5 kg. W pierwszej do końca odrobilam te 5 plus przytylam 3. W obecnej ciąży dopiero zaczynam etap odrabiania strat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 20.50 nie wiem po co straszysz autorkę. Dretwienie nóg, wymioty i puchnięcie nie ma nic wspólnego z cukrzycą. To normalne w ciąży usmiech.gif Stan w jakim urodził, się twój syn też niewiadomo czy na pewno był spowodowany cukrzycą, wątpię. No jedynie zbyt duża waga x Jestem matką 3 dzieci, z pierwszym dzieckiem jakos nie mialam cukrzycy i przeszłam bezproblemowo i porod i ciaze, gdyby nie rosnacy brzuch nawet bym sie nie zorientowala, ze w niej jestem. Dziecko zdrowe W drugiej przypadek opisałam. W trzeciej znow bylo jak w pierwszej. Chyba mi nie powiesz, ze to zbieg okolicznosci skoro nawet lekarz to potwierdzil? Zbyt duza waga dziecka sprawiala, ze uciskało mi na nerwy przez co dretwiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Minimalne przekroczenie w jednym parametrze. Potem pomiary już zawsze ok. Dziecko w porządku, choć drobne, 10pkt., poród lekki sn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Minimalne przekroczenie w jednym parametrze. Potem pomiary już zawsze ok. Dziecko w porządku, choć drobne, 10pkt., poród lekki sn usmiech.gif * tfu, przepraszam - w jednym pomiarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.37 znam mnóstwo kobiet, które wymiotowaly, puchły im i dretwialy nogi i nie miały żadnej cukrzycy :-) więc nie popadajmy w paranoję i nie zwalajmy normalnych objawów ciąży na cukrzycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 21.37 znam mnóstwo kobiet, które wymiotowaly, puchły im i dretwialy nogi i nie miały żadnej cukrzycy usmiech.gif więc nie popadajmy w paranoję i nie zwalajmy normalnych objawów ciąży na cukrzycę. x nie u kazdego to są normalne objawy. w 1 i 3ciej ciazy prawie do konca trenowałam z ciezarami.. a druga rozlozyla mnie strasznie. z reszta, lekarz potwierdzil moje podejrzenia, wiec srednio mnie interesuje co random z internetu sobie o mnie pomysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 razy mialam cukrzyce (w tym 2 od poczatku ciazy), dzieci zdrowe, wagi ok 3200 i 3500, w pierwszej przestrzegalam rygorystycznie diety + insulina, w drugiej bylo roznie, jadlam raczej za malo. Porody bardzo szybkie, ciaze znioslam dobrze, mialam standardowe dolegliwosci. Jesli bedziesz miala dobre cukry to w ogole nie martw sie powiklaniami, bo Cie nie dotycza:) A jak bedziesz pod opieka poradni to oni juz zadbaja o Ciebie, bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam cukrzycę w pierwszej ciąży,byłam na diecie i insulinie krótko działającej. Od 38 tc miałam co dwa dni ktg, w 40 tc ktg wychodziło nie tak. Po jednym z nich lekarz wysłał mnie do szpitala. Przyjęli mnie na oddział w piątek a w niedzielę rano ktg pokazało tylko 40 uderzeń serca. Miałam cc na zimno. Lekarz stwierdził , że fałszywy alarm i synek dostał 10 punktów. Ogólnie rozwijał sie dobrze ale jest problem z trzymaniem moczu, ma zaburzenia sensoryczne, jest alergikiem i ma problemy z postawą. Każdy lekarz, do którego traflismy pytał czy syn jest wczesniakiem a było ich sporo bo neurolog, nefrolog, urolog, ortopeda, rehabilitant ... Nie wiem dlaczego lekarze pozwolili mi chodzic w ciązy do 40 tygodnia gdzie zazwyczaj rozwiązuje się takie ciąze szybciej. Łożysko przy cukrzycy starzeje się szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam,że przestrzegałam diety i cukry miałam dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Bardzo mało osób odpowiedziało na mój post. Czy to znaczy że tak mało jest osób z takim problemem? Od lekarza usłyszałam że teraz co 5 kobieta w ciąży ma takie wahania. Ja w ogóle jestem w patowej sytuacji bo nie wiem czy mój test krzywej cukrowej jest miarodajny. Robiłam go podczas zmagania z infekcją i to podobno mogło mieć wpływ na wynik. Nie wiem jednak czy diabetolog pozwoli mi powtórzyć to badanie. Boję się coś robić na własną rękę żeby się nie rozregulowac. W poniedziałek mam wizytę w poradni. Ale to obciążenie chciałabym zrobić jeszcze raz kiedy już wyzdrowialam. Ogólnie już badam cukier glukometrem i wszystko książkowo. Tym bardziej zastanawia mnie wynik tej krzywej cukrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
porod sn , dziecko 4kg - ale przy diecie myslalam ze umre, bylo mi slabo, bylam spiaca,myslec nie moglam, wytrzymalam dwa tyg na tej diecie. ograniczylam tylko cukier np w kawie i bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest takich mam mało, tylko udzielają się one na forach tematycznych (FB). Tam szukaj odpowiedzi, np. grupa Cukrzyca ciążowa, Cukrzyca ciążowa bez strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cukrzyca nie jest wskazaniem do cc, chyba, że dziecko jest duże. Ja miałam cukrzycę, na diecie od początku ciąży, insulina od 6 miesiąca, miałam cesarkę przez ułożenie miednicowe, bo dziecko było ułożone miednicowo, do tego wcześniak, wiele innych problemów, nie wiem na ile ma to związek z cukrzycą, ale jestem za tym by jej nie lekceważyć i "nie grzeszyć" olewając zalecenia lekarzy, bo "wiem lepiej". Tu nie chodzi tylko o ewentualną dużą wagę, powikłania tego typu mogą oznaczać np. wcześniejszy poród i parę innych "atrakcji", straszyć nie będę, bo po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początku chodziłam po ścianach, płakać mi się chciało, że tego i tamtego nie mogę jeść, dziś wiem, że taka dieta jest zdrowa, w ciązy tyje się niedużo, do wszystkiego można przywyknąć, ja miałam najgorsze cukry z rana, więc insulina na noc, polecam wybrać dobrego lekarza, ci z nfz często cukrzycę bagatelizują, moje dziecko ważyło 2500, ale urodziłam 5 tygodni przed terminem, koleżanka z cukrzycą, dziecko donoszone, insulinę brała, jadła raczej wszystko, w tym to czego nie powinna, dziecko ponad 4 kg, cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość3425
Dziewczyny jaki mialyscie cukier na czczo z krwi zylnej gdy rozpoznano u was cukrzyce ciazowo I w ktorym tygodniu juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też gdzieś w połowie ciąży mialam cukier trochę powyżej normy na czczo czyli 94, 92 itd zrobiłam krzywa wyszła dobrze i lekarzy ( dwóch) powiedziało żeby się tym nie przejmować. W 27 tyg zrobiłam znowu krzywa wyszło 82,114,104 to chyba dobrze? Bo ja już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam cukrzycę regulowana dieta, po wprowadzeniu diety cukry były w normie. Dziecko zdrowe, 3500g, poród sn. Poród łatwy i szybki, mało bolesny (ze znieczuleniem). Bądź dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gość3425 - ja miałam z krwi żylnej 94 w 14tc i zostałam skierowana do diabetologa... Poki co, czekam na wizytę 30 maja. Dostałam od swojego lekarza glukometr i mierze cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam na czczo 92, a krzywa 92/159/92 i dostałam skierowanie do diabetologa. Potem dostałam insulinę i przy przekroczeniach powyżej 90 przez kilka dni z rzędu, mam zwiększaną dawkę insuliny. W ciągu dnia cukry po posiłkach maks 120, raptem kilka przekroczeń ale to z błędów żywieniowych, o których wiem. Na chwilę obecną dziecko ma wagę wyższą o 1 tydzień niż powinno mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam po obciążeniu glukoza 157 bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Mam już konkretnie zdiagnozowana cukrzycę ciążową. Obecnie jestem w 27 tygodniu ciąży. Według usg córka większa o około 5 dni. Nie wiem jakie to będzie miało przełożenie na jej masę końcową. Nie wiem czy ma to związek z cukrzycą czy taka jej uroda... Może to po mężu bo z niego kawał chłopa - ja z kolei mam filigranowa budowę. Pilnuje diety, mierze poziom cukru. Rano na czczo mam normę, 1 h po każdym posiłku nie przekraczam 100 i zobaczymy jak będzie. Martwię się jednak o dziecko. Diabetolog nastraszyla mnie też że im bardziej zaawansowana ciąża tym większe problemy z cukrem będę miała... Obawiam się o powikłania okoloporodowe moje i dziecka. Plus stres że jednak będzie cc- bardzo chciałam tego uniknąć i rodzic SN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cc, poród 5 tygodni przed terminem, dziecko 2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tez cos takiego jak błąd wagi w USG, ja tydzień temu miałam szkrabka 670 gram, dzisiaj 610 gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajne sa te babki co pisza ze ledwo z zyciem uszly wy ja straszycie czy ma się cieszyc ze moze tak źle nie bedzie ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corall
Dnia 8.02.2021 o 13:31, grzybowskamonika napisał:

A jak komponujecie sobie diety? 

No właśnie mam siostrę starszą o 10 lat, w podeszłym wieku i ona jest w ciąży. Ma cukrzycę i strasznie się boję o jej maluszka. W końcu mam zostać ojcem chrzestnym! ❤️🥰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dieta z niskim ig. Ale nie patrz ślepo. Jeśli zjesz nawet mały kawałek czekolady po posiłku i dobrze zbilansujesz to będzie ok bo trzeba patrzeć na ładunek posiłku. Dodatkowo wspomagajaco można właczyć zioła na cukrzycę Glikoherbs https://kredensziolowy.pl/produkt/glikoherbs/  Mają w sobie składniki, które działaja regulująco na poziom cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×