Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dzoana

10-latek się moczy! czy iśc do lekarza?

Polecane posty

Gość suchyporanek
Oczywiście jest to sposób aby doraźnie poradzić sobie z problemem moczenia nocnego, ale jeśli moczenie nocne jest wynikiem innej choroby, lub zaburzeń organizmu - problem nie zniknie. Konsultacja z lekarzem pomoże wykluczyć inne choroby, które moga moczenie nocne powodować. Zachęcam do wejścia na stronę suchyporanek.pl gdzie wiele jest wyjaśnione. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelargonie
Na stronie jest poza dziennikiem mikcji do pobrania zapis nastroju. Do czego jest to potrzebne lekarzowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
Moczenie nocne czasami ma podłoże psychologiczne. Zapis nastrojów dziecka pomoże lekarzowi powiązać obie kwestie. Nikt nie zna tak dobrze dziecka jak rodzic. Zachęcam do wejścia na naszą strone i pobrania zapisu. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abeto
Przyczyny pewnie mogą być różne, więc moim zdaniem chyba lepiej najpierw do pediatry. Tylko co zrobić, jeśli lekarz pierwszego kontaktu raczej bagatelizuje sprawę? Na własną rękę szukać urologa? U mnie był ten problem, chociaż mój syn młodszy - sześć lat. Akurat na moje szczęście okazało się, że (mam nadzieję) syn wyrósł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
gość 2016.06.01 Zgadzam się, że najlepsze co można zrobić, żeby pomóc dziecku to konsultacja z lekarzem specjalistą. Na anszej stronie zamiescilismy informacje dotyczące przyczyn i sposób leczenie, dzienniczek mikcji i zapis nastrojów, a także listę placówek medycznych w których można moczenie nocne zdiagnozowac i leczyć. Zachęcam do zapoznania się http://suchyporanek.pl/znajdz-lekarza. pozdrawiam przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
Abeto, Problem moczenia nocnego może mieć rózne przyczyny. Jesli lekarz pediatra bagatelizuje problem to warto pójsc bezpośrednio do specjalisty. Jeśli chodzi o wyrastanie zdarza sie to w małym procencie dzieci zmagających się z moczeniem nocnym. Warto się skonsultować, nawet jesli chwilowo problem ustąpił. pozdrawiam przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasasara
Moja córka ma dopiero 3 lata ale wszystkie inne dzieci już zdjęły na noc pieluchę, a ona jeszcze sie przy niej upiera. Czy to kwestia juz moczenia nocnego i powinnam sie denerwowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
O moczeniu nocnym mówi się najcześciej u dzieci które skończyły już 4 rok życia. Wtedy wszystkie potrzeby fizjologiczne powinny już byc przez nie kontrolowane także w nocy. Myśle, że przy najbliższej kontroli pediatrycznej może Pani o to zapytać. pozdrawiam przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonoli
A może - jak w moim przypadku jest to związane ze strachem przed ciemnością? Ja w dzieciństwie strasznie bałam się ciemności, więc w nocy bałam się iść do toalety więc trzymałam. A raczej próbowałam. Dość długo mi się to zdarzało. Może być taka przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w dzieciństwie się moczyłam w nocy, gdzieś tak do 2-3 klasy podstawówki. Mama chodziła ze mną po lekarzach i oni nic nie mogli pomóc, bo nie wiedzieli tak naprawdę jaka jest tego przyczyna. Tylko stres miałam niepotrzebny i do tej pory to pamiętam, a najgorzej jak leżałam w szpitalu, bo mnie zostawili kilka dni na obserwacji, byłam w zerówce chyba i posikałam się w nocy, to przyszła pielęgniarka i zaczęła mor/dę wydzierać, że dlaczego się zlałam, że ona musi teraz całe łóżko przebierać, pościel itd.... makabra to była. Moczenie samo przeszło jak miałam ok. 11 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@Bonoli co innego jesli dziecko odczuwa potrzeby ficjologiczne jednak z różnych powodów (tutaj strach przed ciemnością) boi się pójśc do łazienki. Moczenie nocne jest przypadlością której dziecko nie kontroluje. Zachęcam do zapoznania sie z informacjami zamieszczonymi na naszej stronie suchyporanek.pl gdzie wiele z tym związanych kwestii jest wyjasniona. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@gość2016.08.27 ciezko powiedzieć mi w jakich latach taka sytuacja miała miejsce, ale wiedza medyczna na temat moczenia nocnego jest coraz większa i takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Aby zwiększyć wiedzę osób które dotyka problem moczenia nocnego staramy się jak najwiecej informacji udzielic na naszej stronie suchyporanek.pl . Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patru
Wiesz co, mi się wydaje, że to były po prostu inne czasy, mam wrażenie, że takie dolegliwości jak właśnie moczenie nocne bardziej się bagatelizowało, chociaż i w tym momencie nie jest super kolorowo. Do jakiego lekarza najlepiej wybrać się z takim problemem? Bezpośrednio do urologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@Patru Najlepiej byłoby udać sie do lekarza specjalisty, który zna się na problemie jakim jest moczenie nocne. Jednak jeśli nie mamy takiej możliwości, albo po prostu chcemy zacząć od konsultacji internisty to nie jest to problem. Lekarz na pewno też zleci badania, ktore pomoga zdiagnozować powody moczenia nocnego. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sapopi
A taka sytuacja, nigdy nie zdarzały się podobne problemy, a teraz, kiedy mam ponad dwadzieścia lat czasem zdarza mi się zmoczyć łóżko. Nie wiem, czy to problem z pęcherzem.. Czy można to nazwać moczeniem nocnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@Sapopi Mało informacji przekazujesz o problemie, więc ciężko określić czy jest to moczenie nocne. Warto skontaktować sie z lekarzem i skonsultować problem. Na naszej stronie jest mapa na której zaznaczone sa wszystkie placówki zajmujące się moczeniem nocnym. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasycka
Moja corka jest w klasie 4 i niestety zaczeła sie moczyc w nocy po wyjezdzie klasowym. Nie wiem sie dzieje i zastanawiam sie czy jednak nie lepiej to przeczekac niz ciagac ja po lekarzach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
W tym wypadku moczenie nocne może mieć podłoże problemów na tle nerwowym. Warto skonsultować się z lekarzem. Na naszej stronie suchyporanek.pl udostepniamy listę placówek w których można zdiagnozować moczenie nocne. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafapka
Czy moczenie nocne to choroba? Czy aplikacja z waszej strony jest darmowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammmam
Moja córka ma 18 lat, a od kilku lat zdarza jej sie moczyć łóżko kilka razy w miesiacu. Ale są też miesiące, że wcale. Czy to też moczenie nocne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@rafapka Moczenie nocne to przypadlość, która może być konsekwencją choroby. Warto to skonsultować dla pewności. Aplikacja suchyporanek jest do pobrania bezpłatnie i można ją pobrać na naszej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@ammmam Jeśli sytuacja jest cykliczna to można mówić o moczeniu nocnym. Zapraszam na naszą stronę suchyporanek.pl aby zapoznać się z zamieszczonymi informacjami dotyczącymi przyczyn i sposobów leczenia moczenia nocnego. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogerr
Moj brat tez ostatnio na zielonej szkole sie kilka razy zesisial w spodnie tez ma 10 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upo
moim zdaniem jesli to sie zdarza raz na jakis czas nie powinnas isc do lekarza. 10 letnie dzieciaki czasami potrafia sie zesikac,moj brat tez tak mial : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firt
moj brat ma 12 lat i tez czasami potrafi sie zesikac w majty. Na szczescie kupe robi do toalety,ale z tym drugim jest tak ze przetrzymuje i zdarza mu sie zsikac w spodnie na maxa.... : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidor
moja siostra tez tak ma tylko ze czesciej jej sie to zdarza. Na szczescie kupe do ubikacji robi chociaz tez nie zawsze zdazy,ale zsikac to zdarza sie dosyc czesto. Przebieram ja albo mama nie robimy zadnego problemu lekarz mowil ze to normalne w koncu kazdej moze sie wtopa przytrafic :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobinkasa
u nas pojawił się problem moczeie nocnego, mój 10 latek już kilka razy zasikałł łóżko, widze ze też to przeżywa a ja nie wiem czy powinnam iśc do lekarza czy do psychioga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
Dzień Dobry, Szczególnie w maju, kiedy jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Moczenia Nocnego dużo się mówi o tej przypadłości. moczenie nocne powodują różne czynniki, np. niewielka pojemność pęcherza, stres, czynniki genetyczne czy niski poziom hormonu antydiuretycznego. . Jest to dolegliwość, z którą warto wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, który powinien zlecić skierowanie do specjalisty nefrologii lub urologii dziecięcej. Na stronie suchyporanek. pl znajdziesz więcej informacji na temat nocnego moczenia oraz dzienniczek mikcji, dzięki któremu lekarz łatwiej określi przyczynę dolegliwości i będzie w stanie wyleczyć chorobę. Zachęcam również do zadawania pytań Expertowi, który z okazji Światowego Dnia Moczenia Nocnego w dniach 28.05, 29.05, 31.05, 4.06. oraz 5.06 będzie odpowiadał na pytania na naszym serwisie. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolemin
Jakbys mowila o naszej sytuacji jest podobnie tyle ze moj mlodszy brat ma 12 lat z kupa jest tak ze robi do ubikacji ale gdy chce mu sie sisi to czasami popusci w spodnie albo calkiem sie zesika. W ciagu dnia ostatnio przebieralem az 8 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×