Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jedno mniejsze oko u niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Moj synek ma 4 miesiace jakis czas temu zauwazylam ze ma jedno oko mniejsze tak jakby bylo mniej otwarte. Wczesniej tego nie bylo oczy byly symetryczne. Czy ma ktos takie doswiadczenie co to moze oznaczac? Nie pytalam o to jeszcze lekarza ale na pewno pojedziemy do okulisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślałam, że tylko ja taką schizę miałam :D Za miesiąc zapomnisz o tym wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
He he oby tak sie stalo;-) czyli w twoim przypadku dziecku sie takie cos cofnelo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 4 miesiace i zauwazylam to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twarz człowieka jest asymetryczna. Ot takie Już będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale gdy się urodził nie było tego w ogóle widać dopiero od jakiegoś czasu.. może to jakaś opuchlizna na oczku alergia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś He he oby tak sie stalooczko.gif czyli w twoim przypadku dziecku sie takie cos cofnelo? x Trudno powiedzieć, że cofnęło. Po prostu rośnie etapami. Raz coś jest większe, raz mniejsze, raz dłuższe, raz krótsze. Potem przestałam na to zwracać uwagę, bo jakoś się "wyrównało" wszystko (choć jak ktoś napisał wyżej słusznie, twarz ma pewne asymetrie jak się człowiek przypatrzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha dziękuję za odpowiedź mój mąż też wspominał coś takiego że maluch ciągle jeszcze rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej córki uszy były rózne, jedno wieksze, drugie mniejsze. Za jakiś czas wyrównały się, więc spokojnie mamo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek też miał jedno większe drugie mniejsze i nie dało mi to spokoju zauważyłam w 7 tygodniu jego życia i zdiagnozowano asymetrię urodzeniową prawo stronna do dziś ma rehabilitację ma już 15 miechów ciągnie się to za nim. Nie lekcewazylabym tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20.22 a jacy lekarze to zdiagnozowali? Neurolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka tak miała minęło jak miała 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam takie oczy różne, tzn. różny kształt powiek przez co jedno oko jest ładniejsze i żywiej patrzy a drugie jest brzydsze i powieka jakby "leniwa", ale w dzieciństwie i w młodości nie było tego widać jeszcze. Dopiero z wiekiem pewne cechy czasem się wyostrzają. Aczkolwiek u twojego dziecka to może być inny jakiś problem i jest szansa że przejściowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi! Moze to rzeczywiscie przejsciowa asymetria.. Chociaz brat meza jak o tym rozmawialismy podwiedzial ze on ma jedno oko troche mniejsze chociaz tego zbyt nie widac.. Czyzby to moglo byc genetyczne no nie wiem:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Przyjrzej się sobie. Na 90% masz jedno oko mniejsze i jedno ucho nieco wyżej od drugiego. Tylko tego ot tak nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nic nie zmieniło się u malucha chcieliśmy wziąć skierowanie do okulisty od pediatry ale nie chciała nam dać i zbagatelizowała sprawę mówiąc że to zatkany kanalik łzowy:-( mimo masaży nic się nie poprawiło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek też miał jedno większe drugie mniejsze i nie dało mi to spokoju zauważyłam w 7 tygodniu jego życia i zdiagnozowano asymetrię urodzeniową prawo stronna do dziś ma rehabilitację ma już 15 miechów ciągnie się to za nim. Nie lekcewazylabym tego. X Jak mozesz straszyć tak ludzi to ze ty zrobiłaś niedorozwoja nie znaczy że wszystkie dzieci takie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo czesto tak jest od plagiocefalii. U nas byla asymetria szpar powiekowych, asymetria ulozeniowa, nieprawidlowe wzmozone napicie miesniowe. Wyladowalismy w szpitalu. Ale pediatrzy nic nie widzieli zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde poczytałam o plagiocefalii i to chyba to. Maluch ma z jednej strony trochę wystającą głowę ale lekarz kazał tylko kupić poduszkę i podchodzić do niego z obu stron i tyle:-/ co jest z tymi lekarzami nic nie potrafią doradzić mam nadzieję że da się jeszcze coś zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×