Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Egzamin zawodowy asystentka stomatologiczna 2018

Polecane posty

Gość gość
W niebieskim worku tylko papiery mogą być np pakiety, opakowania po gazikach, pudełka papierowe po lekach, itd. Resztki kromopanu w czerwonym tak samo jak gaziki. Chusteczki dezynfekcyjne, rękawiczki itd. Ręczniki papierowe po wytarciu rąk przy umywalce do czarnego worka komunalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli recznik papierowy mam rzucic do czerwonego worka.czemu ksizace pisza ze do niebieskiego wyrzuca po asytorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ręcznik papierowy uźywasz TYLKO do wytarcia rąk po myciu I wyrzucasz do czarnego worka. Do dezynfekcji asystora I reszty rzeczy NIE wolno Ci użyć ręcznika, musisz użyć gazika lub chusteczek nasączonych płynem I wyrzucasz to do czerwonego worka. Do niebieskiego TYLKO PAPIERY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli zapomnij o tym, że ręcznik jest papierem I nie wyrzucaj do niebieskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak nie ma czarnego worka tylko jest niebieski i czerwony to gdzie ręcznik wyrzucam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czarny worek będzie przy stanowisku do mycia rąk, zawsze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy robieniu masy trzeba miec okulary i masczke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak uzupełnia kalendarz dokumentacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maseczkę -tak Okulary - nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zdezynfekujemy powierzchnie czy nam jest potrzebna maseczka i okulary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc wszystkim ja zdaje egzamin w czerwcu 2018, czy jest ktoś kto również teraz pisze?? Jakie macie przypuszczenia, co może być?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc wszystkim ja zdaje egzamin w czerwcu 2018, czy jest ktoś kto również teraz pisze?? Jakie macie przypuszczenia, co może być?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dezynfekujesz w masce, okularach, rękawicach. Po dezynfekcji zdejmujesz okulary, dezynfekujesz je, odkładasz na swój stolik ( NIE na asystor), rękawice wyrzucasz, maseczkę odkładasz na stolik, chyba, źe Was uczyli, ze możesz w niej zostać. Myjesz ręce, kompletujesz wszystko do następnego zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co kładziemy na asystorze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na asystorze zestaw diagnostyczny na tacce I to co potrzebne do danego zabiegu: czy to łyżki do protetyki, czy zestaw do endo, czy do chirurgii - znależeć to będzie od zadania. Na asystor kładziesz też środki ochrony osobistej ale TYLKO dla lekarza. Reszta jest na stoliku, na którym pracujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie łyzke kładzie na tackę czy bez tacki.kleszcze kładziemy koło zestawu diagnostycznego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na asystorze od lewej środku ochrony osobistej dla lekarza i dla asystentki. Nas uczyli ze na biurku to dla pacjenta slunociag zaglowek itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli w zadaniu byłyby narzędzia do chirurgii to musi być też oddzielna metalowa tacka, nie ta sama co na zestaw diagnostyczny. Tak łyżki też na tackę. Rozpakowujesz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na asystorze tacka , zestaw diagnostyczny, reszta narzędzi potrzebnych do zabiegu I środki ochrony osobistej tylko dla lekarza - ale zrobicie jak uważacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdawał już ktoś egzamin praktyczny z asystentki? Co trzeba było zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminy są od jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łyzke wyciskową mogę połozyc ze zestawem diagnostycznym razem.czy potrzebne dwie tacki osobno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Razem z diagnostycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie, ostatnio byłam u stomatologa. Pani asystentka po pacjenie wykonała taką oto czynność: wzięła nasączoną chusteczkę dezynfekującą i wytarła nią po kolei: stolik, na którym dentysta trzyma rzeczy potrzebne do zabiegu (ten stolik jest połączony z fotelem stomatologicznym), póżniej trzony wierteł , które leżą na tym podajniku (było ich tam chyba 5)następnie wytarła tą samą chusteczką lampkę nad fotelem, umywalkę (ten spluwak, gdzie również znajduje się kubeczek na wodę), dalej tą samą chusteczką wytarła trzon rurki która odprowadza ślinę, następnie dalej tą samą chustką oparcie fotela pacjenta, zagłówek i siedzisko fotela. zastanawiam się czy tu wszystko było OK, jedną małą chustką tyle rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak samo na egzaminie wytrze jedna chusteczka albo gazikiem krzesło ,asystor , stolik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w gabinetach jest tak ze leakrze duzo rzeczy oszczędzają nawet każą jedną chusteczką robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pyatania jak wkłade mase na łzyke to mam znią isc do zlewu zeby ją opukać zimną wodą i dezynfekować ,pozniej mam połozyc wilgotny gazik schować do foli.????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejność postępowania z wyciskiem: jak nałożysz masę na łyżkę to od razu pokazujesz egzaminatorowi do oceny, bo inaczej zwiąże i kicha :) dopiero jak egzaminator sprawdzi i odda ją to idziesz, opłukać, dezynfekujesz i wkładasz do torebki strunowej, nie zawijasz w gazik tylko moczysz gazik I wkładasz do torebki obok wycisku. A mają być wyciski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niby gadaja ekstrakcja połoczona z masa tak słyszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak egzaminatorowi podaje łyżkę wyciskową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×