Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ropiejące oko u niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mamy z córeczką mały problem a mianowicie drugi dzień ropieje jej lewe oczko. Byliśmy odrazu w pierwszy dzień u lekarza (wczoraj) przepisała nam krople do oczu ,,biodacyna,, 1kropla 4 razy dziennie plus oczyszczanie wacikiem z solą fizjologiczną...dala takze skierowanie do okulisty w razie gdyby nie przeszło jej do piątku (pojutrze)mam zapisać ją na wizytę...choć powiem szczerze u nas na okulistę czeka sie kilka miesięcy... Moze jestem narwana i za bardzo chciałabym widzieć poprawę odrazu ale napewno nie jest lepiej niż bylo... Minęło w sumie co prawda ledwo 24 godziny,ale szkoda mi maleństwa. Moze miałyście podobny problem i poradzilyscie sobie jeśli tak to prosze o odpowiedzi i podpowiedzi. Z gory prosze darować sobie zbędne komentarze z hejtem na mniej. To moja trzecia córka i z żadną nie miałam takiego problemu wiec prosze po prostu o poradę bądź po prostu opic własną sytuacje jak to przebiegało. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi syn tak miał. Oko wiecznie ropialo. Bardzo mocno. Zapchany kanalik. Jak nie minie do któregoś miesiąca życia nie pamiętam już do kiedy to dziecko ma zabieg odróżnienia tego kanalika. Zakrapiaj i tyle. To nie jest nic groźnego, ale fakt wkurza, bo wiecznie coś leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam dodać, że właśnie zapisalismy się wtedy do okulisty. Zanim się dostaliśmy sporo minęło, babka wypisala skierowanie na przesłuchanie kanalika. Ostatecznie na tydzień przed wyznaczonym zabiegiem oko po prostu przestało ropiec. Samo z siebie. Zabiegu więc nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas sie to pojawilo w 10 dni, poszlismy do lekarza i przepisal masc erytromycyne. Oprocz tego cieple oklady i masaz kanalikow lzowych, po kilku dniach przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje bardzo za odpowiedzi... Troszkę mi ulżylo... Tylko martwi mnie fakt ze dostalam tą biocyne a to antybiotyk który działa miejscowo. I teraz pytanie... Mam to zakrapiać do piątku a jak nie przejdzie to zapisać do okulisty a co mam robić w czasie czekania na wizytę... Przebywać tylko oczko? Różne rzeczy ze swoimi córkami przeszłam ale tego u nas akurat nie było. Malutka ma dopiero 2 miesięce i szkoda mi jej jak nie wiem a tu co przetre to znowu sie pojawia ropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie byla Erytromycyna(tez antybiotyk) i dawalam to do oczka przez tydzien. Lekarz wie co zapisuje. Nie martw sie. U nas sie to powtorzylo i znowu smarowalam mascia przez tydzien. To wszystko bylo w pierwszym miesiacu. Pamietaj o cieplych kompresach i masazach kanalika.Ja najpierw kladlam cieple waciki na oczko, potem masazyk kanalika i na koniec masc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas okazało się, że są zatkane kanaliki łzowe. Antybiotyk pomógł tylko na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 09 a mnie lekarz mowil, ze te kanalik moga byc zatkane przez jakis czas nawet kilka miesiecy (stad te kompresy i masaz), no i czytalam ze przetykanie to sie robi dopiero okolo roku, bo to pod narkoza, ale to sa jakies pojedyncze przypadki. W wiekszosci te kanaliki sie same odtykaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co lekarz to inne zalecenia. Moja córka w wieku 4 miesięcy miała duże problemy z ropiejącymi oczkami. Byliśmy w szpitalu u okulisty i tam miała przetykane kanaliki. A czy to się robi w wieku około roku? Gdybym czekała rok to nie wiem czego by się jeszcze nabawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama juz nie wiem co robić... Poczekam do piątku bede dawać te kropelki,oczyszczać tak jak mówiła lekarka a jak nie pomogą to chyba bede musiała isc prywatnie bo tak jak pisalam wyżej zanim sie dostanie do okulisty to wieki miną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka miała zatkany kanalik łzowy w lewym oku jak miała miesiąc. Nasz pediatra przepisał Tobrex i miałam zakraplać 3xdziennie 1 kroplę. Dodatkowo przemywałam solą fizjologiczną. Minęło po 5 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jeszcze ja z 20:55. Jeszcze masowałam kanalik małym palcem w kierunku ujścia z oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałam u swojego dziecka krople oculocin propo - można go kupić bez recepty wiec przynajmniej zniknie kłopot z próbą umówienia się na wizytę do lekarza. Działa rewelacyjnie i naprawdę warto go mieć zawsze przy sobie w takich sytuacjach bo antybiotyk jest niepotrzebny a sól fizjologiczna za słaba, nie mówiąc już o naparach... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×