Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak oduczyć dziecko kp?

Polecane posty

Gość gość

Karmię córkę już rok. Chciałabym ją odstawić już od piersi. O ile w dzień nie będzie większego problemu, martwię się co będzie w nocy. Córka budzi się co godzinę czasem co 2 do karmienia, mm się nie chwyci, nawet z butelki nie pije. Mamy napiszcie jak oduczyłyście kp takie dziecko, co nie chwyci piję żadnego, innego mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ww dziwne poprzyj piersi cytryna, no i kolacja porządna wtedy będzie spać jak susel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ma smoczek? Bo to tak wygląda jakby młoda sobie zrobiła z sutka właśnie smoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swoje bardzo pobilam. oduczylo sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo i moje dziecko nie ma smoczka, bo nie chce. Pierś to jego smoczek i nie mam pojęcia jak z tym walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Właśnie, że córka ma smoczka. Jak jej go w nocy daje to zaraz wypluje i szuka piersi. Czasem je, a czasem pociągnie 3 razy i śpi dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A już jej daję bardziej sytą kolację a i tak się za godzinę budzi i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny miałam niestety tak samo. Syn miał ponad rok a nadal nie było szans na butelkę. Tylko pierś i pierś. Smoczka nie akceptowal. Postanowiłam ze w ciągu dnia nie dam i nawet się nie buntowal ale na noc musiał być cyc. Tylko tak potrafił zasnąć. Synek ogólnie dość dużo chorował. Często dostawał temperaturę od głupiego kataru i zauważyłem że wtedy nie miał siły ssać pierś. Gdy pierwszy raz zasnal bez piersi ( mial 18 miesiecy ) postanowiłam ze więcej mu jej nie dam. W nocy jak się budził podawałam mu picie ( sztucznego mleka absolutnie nie tolerowal). Pierwszy tydzień był ciężki bo jednak wieczorami domagał sie piersi ale przezwyciezylismy. Po tygodniu nie było już mowy o kp. Teraz wiem ze w naszym przypadku odstawianie na siłę nie miało sensu ( próbowaliśmy kilkakrotnie). Widocznie synek potrzebowal tak dlugiej bliskosci ze mna . Powodzenia i wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mysle ze dzieci beda gotowe to odstawicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam to samo W ciągu dnia córka już nie dostawała piersi, ale w nocy budziła się i niczym nie można jej było oszukać. Nigdy nie miała smoczka, nie używała również butelki. Rozwiązaniem okazało się spanie z tatą. Gdy się budziła mąż podawał jej pić z kubka, przytulał i spała. Ja przez ten czas spałam w innym pokoju. Wystarczyły niecałe 2 tygodnie i problem przestał istnieć. Spróbuj , może w twoim przypadku też zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie karmisz już rok, tylko dopiero rok. Odstawianie od piersi tak małego dziecka jest po prostu okrutne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
serio okrutne? O: ...ja tez planuje po roku odstawic, musze isc do pracy i trzeba chyba jakos funkcjonowac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Nie karmisz już rok, tylko dopiero rok. Odstawianie od piersi tak małego dziecka jest po prostu okrutne... x ty pewnie karmisz do 4 tego roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty pewnie karmisz do 4 tego roku życia. Zgłoś I znowu jakieś domysły. Moim zdaniem rok, to rzeczywiście wcześnie na odstawianie. Sama koło roku próbowałam córkę odstawić od piersi, były płacze w nocy. Ale jak miała już 18 miesięcy odstwilam ja w dwie noce. Nie było już takiego problemu. Dziecko butelkowe też odstawiacie od butelki gdy ma rok, mimo że się jeszcze butelki w nocy domaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Who zaleca kp MINIMUM do 2 rż. Hafija pracowała i karmiła więc to żadna wymowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś założyłam podobny temat. Tylko wtedy córka miała 22 miesiące, też pytałam jak przestać kp, to się dowiedziałam, że karmię za długo i że przegapiłam czas kiedy najłatwiej odstawić, wtedy dziewczyny pisały, że najlepiej jest koło roku, że najłatwiej, a tu piszecie całkiem coś innego. I widzę, że obojętnie co jakakolwiek autorka robi albo che zrobić i tak zawsze jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Probowalam odstawic jak miala pol roku, niechciala kaszek, mm, grysikow ani innych zamiennikow. W ogole nie chciala butelki. Dopiero gdy miala jakos 1,5 roku, kupilam kolejny kubek niekapek - zrezygnowana totalnie, bo to chyba juz 15 byl. I cud sie stal, ten jeden jedyny kubek spasowal, po jakos 1,5 miesiaca ustnik sie zyzyl i w calym170 tys miescie nie bylo drugiego takiego, w necie tez. Znow dopajalam corke strzykawka. Kolejne kilkanascie tygodni pozniej, znow kupilam kolejny kubek ( chyba juz 20) i eureka- spasowal znow. Kupilam cztery takie same na zapas i w wieku dwoch lat udalo mi sie odstawic corke od piersi. Na sile - bila glowka o podloge , plakala dwa dni, nie jadla nic. Wiedzialamze jak raz sie poddam, to nigdy jej nie odstawie. Zadne musztardy, cytryny i inne "aua" w cycusia nie dzialaly. I ktos moze napisac ze to brutalne, ale corka zwyczajnie zrobila sobie smoczka ze mnie, a ja zaczelam sie lapac na tym ze to mnie podnieca. Karmienie w tej sytuacji wydalo mi sie conajmniej niemoralne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.34 to sobie karm do 2giego roku, co nam do tego. Mnie nie interesuje kto, ile i czy karmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może jeszcze coś doradzicie mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×