Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Teściowa chce rządzić pieniędzmi wnuka

Polecane posty

Gość gość

Synek ma ponad rok, ostatnio z okazji swoich urodzin dostał od rodziny trochę pieniążków. Trzymamy też jeszcze pieniądze które dostał na chrzciny no i w sumie uzbierało mu się tego 4 tys. Ostatnio teściowa zapytała nas ile synek zebrał na roczek, ok - odpowiedziałam, tyle i tyle i dołożymy to do pieniędzy ze chrztu to już trochę ma. A ona - no to teraz róbcie mu nowy pokój bo ma swoje pieniążki, kupcie mu to i tamto. Na to ja odpowiadam, że pokój synkowi to ja zrobie za swoje pieniądze a ta kasa którą zebrał jest jego i dostanie ją jak urośnie, dołoży sobie do pierwszego auta czy co tam będzie chciał. To zaraz naskoczyła na mnie, że źle robię, że ta kasa nam teraz by się przydała na coś tam. Że po co będziemy ją zostawiać. No u nas z pieniędzmi może rewelacji nie ma ale nie mogę powiedzieć że klepiemy biedę, zdecydowaliśmy, że nie wezmiemy dziecku tej kasy bo nie i koniec a ona teraz na nas naskakuje, że mamy wydać tą kase. Wydaje mi się, że to nietaktowne rządzić czyimiś pieniędzmi i mówić co ma z nimi robić. No sory! Byłam oburzona i nie kryłam tego, chyba się trochę obraziła. Miałam racje czy niepotrzebne się trochę uniosłam? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie masz rację. Nie wiem jakie masz relacje z teściową ale ja tam zawsze mówię to co myślę. Oczywiście nie lubi mnie za bezczelność ale przynajmniej wie, że nie dam sobą rządzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co zrobicie z pieniędzmi to wasza sprawa, nawet jeśli byś chciała je na coś przeznaczyć. Nie pozwól sobie wejść na głowę. A już na pewno nie kłam po remoncie pokoju, że zrobiliście go za pieniądze dziwlecka. Niech wie, że nie postawi na swoim. A następnym razem jak zapyta ile macie pieniędzy to grzecznie się odpowiada. My mamie do portfela nie zaglądamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem rację masz Ty. Otwórz młodemu konto w banku. Dorośnie to na pewno na coś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że każdy odpowiada za swoje pieniądze. A syna kasa Ty zarzadzasz i robisz to co uważasz. Fajnie odkładać dla dziecka ale jednak rozsądnie bo teraz za 4 tyś coś kupi ale za 15 lat pewnie niewiele. Pomysl co najmniej o koncie oprocentowwanym choć te coraz nizszy maja procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteście rodzicami i to wy decydujecie na co idą pieniądze. To bezczelnie że strony teściowej, że się wtrąca. Powiedz jej ze ona już miała szansę wykazać się jako rodzic i teraz niech odpuści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie udzielaj informacji z nią po pierwsze a po drugie masz rację. Ja nie wyobrażam używać kasy dla dziecka na pokój. Czuła bym się z tym źle bo czuje ze to ja z mężem powinniśmy urządzić mu pokój. Na zabawki czy ubrania to już inna sprawa ale każdy ma wybór robić jak uważa bardzo nietaktowne jest to co teściowa robi.co na to Twój mąż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopiero co zalozylas kolejny temat provo o teściowej z pieniędzmi w tle. Nuuuudy. Zieeeew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłaś oburzona a nie wywrzeszczałaś jej w twarz ?! Wow, tego zabrakło w tym prowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem w tym że mieszkamy u teciowej w 2 pokojach. I ona swój pokój chce oddac wnukowi i z nami mieszkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Mamo z całym szacunkiem ale wybacz ty swoje dzieci już wychowałaś. To jest moje dziecko, ja za nie odpowiadam i ja o nim decyduje, o jego pieniądzach również". W normalnych, zdrowych rodzinach takie coś wystarcza i nie musi być więcej nieprzyjemnych sytuacji a druga strona to rozumie. Skoro wychowała swojego syna na tak dobrego człowieka z którym sama się związałaś to chyba teściowa taka zła nie jest. Może się mylę ale wtedy to mąż jest taki jaki jego matka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat ten temat to provo ale pomysł odłożenia kasy dla dziecka jak najbardziej słuszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ona chce abysmy dokładali się do jej mieszkania bo razem mieszkamy co robić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co robić ? no wywrzeszcz jaj w twarz jak to robisz w swoich prowokacjach !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co robić???Zamiast się drzeć to się po prostu wynieść na swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu prawdziwa autorka. Po pierwsze to nie prowokacja choc moze tak wygladac. Po drugie osoba ktora pisze w komentarzach ze mieszkamy z tesciowa itd podszywa sie pode mnie. Kafe schodzi na psy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak piszesz slabe prowo to schodzi kafe na psy,bo obniżasz 'poziom'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolezanka buduje i urzadza dom i powiedziala ze synek sam kupil sobie meble do pokoiku .... ma 2 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już ktoś napisał lokata albo dobrze oprocentowane konto.Teraz 4000 tyś to dużo a za kilka lat to będą grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×