Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Duża różnica wieku miedzy dziećmi

Polecane posty

Gość gość

Mam 38 lat i rok starszego meża. Myśleliśmy kiedyś o drugim dziecku, ale wtedy nasz syn był jeszcze mały. Teraz Janek ma 17 lat. Jakiś czas temu dowiedziałam się że jestem w ciąży i nie wiem jak mu o tym powiedzieć i czy to nie za duża różnica między dziećmi. Wiem, trochę za późno na takie wywody, ale chciałam poznać rady, opinie i doświadczenia rodziców z różnicą wieku między dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie roznica 11 lat.Syn ma 13,corka 2.Jest ok bawia sie razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 lat roznicy i chyba chce trzecie. Wiem ze to i tak mniej, ale jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam dwojke rodzenstwa o duzej roznicy- ja I siostra I jeden facet z krorym sie spotykalam. Ja I siostra 13 lat roznicy-zero porozumienia I kontaktu. Facet 15 lat roznicy-podobnie tylko jako starszy brat byl bardzo zawiedziony tym faktem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaura
Mam siostre 16lat starsa i co z tego zacofane fiuty dymajcie sie fajansiarze zcofane zgredziale kloce fack of huje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja znam rodzenstwo rok po roku i zero porozumienia, znam tez blizniakow ktorzy sie nie lubia , ja mam 10 lat starsza siostre i uklad jest super, z mlodsza siostra -15 lat roznicy tez sie dogaduje.. znam tez ... Dopiszse co chcesz, bo nie wiek determinuje sympatie.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jesy 17 lat roznicy. Syn ma 21 corka za tydzien konczy 4 latka. Syn od poczatku duzo mi pomagal i cieszyl sie na wiesc o tym ze bedzie miec siostre. Wszuscy ja bardzo kochamy jest naszym ovzkem w glowie. Mala uwielbia swojego brata. Mimo tak duzej roznicy wieku nie zaluje ze zdecydowalismy sie na coreczke . Syna mialam bardzo wczesnie mialam 17 lat jak go urodzilam dlugo nie moglam sie zdecydowac na kolejne dziecko byla szkola dorabianie sie ...inne cele. Dzis zaluje ze za dlugo czekalam bo coreczka jest przeslodkim aniolkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy od sytuacji. Ja mam brata 18 lat mlodszego ale gdy sie urodzil to ja przygotowywalam sie do matury potem wyjechalam na studia i w sumie to jest mi troche obcy. I taka roznica wieku sprawia ze rodzenstwo zaczyna z automatu matkowac temu mlodszemu. Nie mam wspolnych wspomnien z dziecinstwa z bratem bo bylam dorosla gdy sie rodzil. Osobiscie uwazam ze tala duza roznica wieku nie jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potem ludzie pomyśla że to dziecko syna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie życie, nie cofniesz czasu by była mniejsza różnica. Po prostu musisz pogadać o i zobaczysz że się samo ułoży. Ważne byście jako rodzice zadbali o budowanie relacji między dziećmi. To będzie wymagało pewnej pracy bo samo się nie zadzieje jak w przypadku dzieci wychowyywanych razem. Ps. Wiem z autopsji bo mam 12 lat różnicy i córki które poza sobą świat a nie widzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miedzy moim najstarszym bratem a najmlodszym jest 17 lat roznicy. Teraz ten mlodszy brat ma prawie 18lat :) zawsze byl dobry kontakt miedzy nimi, wiadomo nie bawili sie razem :) ale starszy brat uczyl go wszystkiego. Miedzy mna jest 12 lat roznicy i tez jest super. Mam swoja rodzine i roczne dziecko ale zawsze jak gdzies jade a brat ma wolne to go zabieramy ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z 21:48 tak jak ktos wczesniej napisal wlasnie bylo ze czasem inni ludzie mysleli ze ten starszy brat jest ojcem tego mlodszego :) ale w niczym to nie przeszkadzalo, trzeba byc ograniczonym zeby sie takimi rzeczami przejmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomiędzy moimi synami jest 17 lat różnicy. Początkowo starszy syn nie umiał się zająć młodszym. Teraz mlodu ma 8 lat a starszy 25. Nie moga żyć bez siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiutka    1999
Ja jestem młodsza o 12 lat, siostra traktuje mnie bardziej jak kogoś pod opieką niż siostrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×