Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Zoska R

Pomocy! Serduszko bije a Beta HCG prawie nie rośnie

Polecane posty

Gość Zoska R

Cześć Dziewczyny, Jestem obecnie w 49 dniu ciąży licząc od OM. Bardzo martwią mnie niziutkie, niemieszczące się w normach przyrosty bety. Jestem po jednym poronieniu (5 tydzień ciąży) i bardzo się martwię o maluszka. Na forach nie znalazłam nikogo kto miałby aż tak niskie przyrosty w tym tygodniu ciązy. Może jednak któraś z Was miała podobną historię? Może jakieś dzieciątko urodziło się mimo takich złych wyników?? Nadzieję daje mi bijące malutkie serduszko. Na początku wszystko wyglądało dobrze: 33 DC (18.06) beta 311 35 DC (20.06) beta 885 34 DC zrobiłam USG, nie było jeszcze widać zarodka, ale endometrium 15 mm. 44 dnia ciąży poszłam do ginekologa żeby sprawdzić jak się rozwijamy na USG i ginekolog mocno mnie nastraszyła, powiedziała że zarodek jest słabo widoczny, serduszko bije ale bardzo powoli, ciąża wygląda na znacznie młodszą, albo coś jest nie tak jak powinno bo serce b. słabo bije (bez informacji o tętnie). Zleciła betę. 45 DC (30.06) Beta 1480 47 DC (02.07) Beta 1648 -> wizyta u ginekologa: zarodek dobrze widoczny wielkości 3 mm, tętno 120/min, przepisany Duphaston 2*1tabletka dziennie. Ginekolog powiedziała, że jest nadzieja póki beta wzrasta. 48 DC (03.07) Kolejna wizyta u ginekologa, USG - zarodek 3mm, tętno 159/min. Dodatkowo Acard raz dziennie. Ginekolog mówi, że ciąży nie spisujemy na straty, jedyna przyczyna jaką potencjalnie widzi dla małego przytostu bety - umiejscowienie zarodka w bocznej części macicy zamiast na środku. Pęcherzyk ładny, okrągły. 49 DC (04.07) Beta 1754. Nie wiem co tutaj się dzieje - bicie serduszka daje nadzieję, bije coraz ładniej - beta jest przerażająco niska. Czy któraś z Was miała może taką sytuację lub podobną? Bądź ma jakieś przypuszczenia - co się dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie słyszałam o czymś takim. Musisz poprostu czekac na dalszy rozwój sytuacji. Może jestes jedną z tych osób u których hcg mimo ciąży jest niskie. Coś takiego kiedyś chyba w programie ciąża z zaskoczenia było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja! Dokładnie nie podam Ci jak beta wzrastała, bo było to b. dawno temu i zwyczajnie nie pamiętam, ale Twoja sytuacja baaardzo przypomina mi moją :) BARDZO. I co?! Syn ma teraz 10lat, gra właśnie na Orliku w piłkę, dzwonię do Niego żeby już wracał, ale powiedział, że jeszcze nie i odłożył słuchawkę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoska R
Ojej! Tak się ucieszyłam jak przeczytałam Twoją odpowiedź o synu który gra w piłkę! Jak to się potoczyło dalej? Beta zaskoczyła i zaczęła rosnąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoska R
Są takie osoby którym nie rośnie przez całą ciążę? Co to jest za program ciąża z zaskoczenia?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na kanale TLC lecial lub może leci tak zatytułowany program. O kobietach które nie wiedziały że są w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie wiedziały, że są w ciąży, to skąd wiedziały, że beta słabo przyrasta? Ja prdlę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoska R
Czy ktoś jeszcze spotkał się może z podobną sytuacją? Będę bardzo wdzięczna za Wasze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko. Po uj robilas z 6 razy bete ? Po to zeby się teraz martwic ? Ja jedna ciaze poronilam i to wlasnie w niej wpadlam w psychoze betowa. Obiecalam sobie ze nigdy przenigdy nie zrobie bety. Slowa dotrzymalam. Po kolejnym tescie ciazowym, odczekalam tyle ile trzeba z zakladka i dopiero szlam na usg zeby zobaczyc czy serce bije. Specjalnie szlam w takim terminie zeby to serce juz bylo- a jak nie to zeby sie nie łudzic . woz albo przewoz. Dopiero z usg do gina i zakladal karte ciazy. Nie mam pojecia jaka byla beta. To samo w kolejnej ciazy ( razem 2 dzieci ). Jest to trudne bo tak naprawde nie wiesz co sie dzieje od poczatku do tego 7-8 tc ale warto poczekac bo omija cie to szalenstwo betowe, mierzenie pecherzykow ( nie daj Bog zeby cos odstawalo od normy bo zaraz Internet idzie w ****** psychoza gotowa). Niestety co ma byc to będzie. Na sile ciazy tak wczesnej nie utrzymasz jak ma sie i tak nie utrzymac. Zycze zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem tak jest że w pewnym momencie beta przestaje rosnać. Nie ma sensu robić tyle testow. Bardziej sobie zaszkodzisz stresem...badz dobrej myśli. Poki co dzidzia ma tętno prawidlowe. Trzymm kciuki i zdrowia życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od syna co grał w piłkę :P Ja potem już tej bety nie sprawdzałam, bo się bałam, że zwariuje. Za każdym razem po odebraniu wyniku bety był ogromny zawód, smutek i żal więc opuściłam i nie robiłam jej już potem. Tylko wizyty u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:08 ...z tymi kobietami, które nie wiedziały, że są w ciąży chodzi o to, że podejrzewały ciąże, ale po zrobieniu bety myślały, że jednak NIE SĄ, a były. Kumasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie miałam tak samo , bardzo niskie beta nie wskazujące na ciąże a dzisiaj córka jest pełnoletnia . Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoska R
Hej Dziewczyny, dziekuje za Wasze odpowiedzi, bardzo mnie podnosza na duchu, daja nadzieje ze mi tez moze sie uda! :) Czy na prawde u Was tez byl AZ TAKIE niskie przyrosty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiemy bo nikt normalnie AZ tak czesto bety nie mierzy. Wyluzuj. Olej te bety. Serce bije, to najwazniejsze. Idz sobie najwyzej na usg w przyszlym tygodniu i to najlepiej pod koniec tygodnia. Rozumiem Cie bo sama poronilam ale wierz mi ze pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też radzę nie mierzyć już bety co to da i co zmieni? Każda kobieta jest inna dla każdej poziom bety i przyrosty są inne dlatego takie duże zakresy w normach, ja miałam sytuacje też nietypowa z beta bo była ogromna a mimo to nic nie było widać i co? I jest w porządku, ludzie mają przeróżne organizmy i nie zawsze mieścimy się w normach laboratoryjnych, znajdź bardzo dobrego lekarza i go sluchaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 ciąże za mną a bety nigdy nie robiłam. Robiłam tylko 2 testy z moczu a potem chodziłam na wizyty do lekarza. Pierwsza ciąża wg usg była 2 tyg. młodsza niż wynikało z ostatniego okresu. A żadnej bety nie robiłam, na kolejnym usg wyszło że widocznie spóźniła się owulacja i na tym temat się zakończył. Czasem ta beta to tylko mnóstwo nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoska R
Dziewczyny, dziekuje za Wasze wiadomosci. Nie bede robila juz bety, jest nieprawidlowa i tyle. Dzisiaj bylam u ginekologa sprawdzic czy male serduszko nadal bije. Bije <3 maluszek ma 4 mm to bardzo malo w 51 dniu (7 tyg 1 dzien) ale powolutku rosnie, a z nim nadzieja ze wszystko skonczy sie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekamy na dalsze wieści i trzymamy kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoska R
Dziekuje dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekamy dawaj znac. 3 majcie sie z maluszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko i jak? Ja tez robilam bete i nie bylam pewna czy przyrosty sa ok. Robilam tez usg. Ginekolog powiedziala mi ze jesli serduszko bije to nie ma sensu robic juz beyy bo to nie ma znaczenia. Lepszym wyznacznikiem jest usg z serduszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoska R
Hej dziewczyny! Dostalam dzisiaj lekkiego plamienia i poszlam do gina zeby zobaczyc co z maluchem i czy nie treba zwiekszyc dawki Duphastonu... Dzidzia urosla do 7,7 mm czyli ladnie od ostatniego USG 3,7 mm przez 4 dni, serduszko bije 135/min - zwolnilo ale w normie. To co jest b. niepokojace to wielkosc pecherzyka ciazowego - tylko 9 mm... Nie wiadomo co bedzie, lekarz mowi ze trzeba czekac i tyle, na razie nie wiadomo w ktora strone to sie potoczy. Bardzo sie martwie, bo zaraz dzidzius nie bedzie mial gdzie rosnac. Zupelna bezdilnosc :( Dziewczyny miala ktoras z Was miala moze podobie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idiotko chyba jak cos jest nie tak to lepiej jak sie usunie niz na sile trzymac zarodek jakis niedorobiony i biegac codziennie do gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic odkrywczego nie napisze. 50/50. Albo to ruszy albo nie. Caly czas jest nadzieja. Musisz czekac. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestan panikowac i co chwile do lekarza latac. Przeciez do diaska jak by co to i tak na sile Ci nie podtrzymaja. Moj syn z usg tez wychodzil mlodszy. W polowie ciazy nadrobuil a ostatecznie urodzil sie z waga 4520!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg OM wychodzi że to już 8tc skończony. A co wychodzi z usg? bo wg wielkości pęcherzyka wiek ciąży wychodzi 5t.2d. wg CRL wychodzi 6t.3-4d. Skoro lekarz mówi że trzeba czekać to nic innego nie zrobisz. Czekaj i co ma być to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic z tego nie będzie serce niby bije w normie ale powinno 160 zazwyczaj jest właśnie nisko granicy jak ma dojść do poronienia mnie to wyglada na prawidłowo zdrowo wykształcony zarodek ale zle wykształcone błony płodowe także niestety szkoda bo wyglada na to ze zarodek zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej U mnie jest tak Pierwsza beta 56.100 48h pozniej 102.200 po kolejnych 4 dniach 306.300 po 24h 325. 200 Zwalnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×