Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

czy ktoras stosuje olejek na twarz zamiast kremu?ktory nie zapycha i polecicie?

Polecane posty

Gość gość

Zamiast kremu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam z pestek malin, z chia, z dzikiej róży i z czarnego bzu, żaden nie zapchał a mam cerę mieszaną, skłonną do różnych niespodzianek ;-) ogólnie jestem bardzo zadowolona i kremów żadnych już nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sobie kupiłam z nasion opuncji, fajny jest tylko drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Sporadycznie uzywam olejku jojoba jai widzę, ze skora zaczyna być przesuszona... Jednak wole kremy, teraz mam jakies serum z kwasem laktobionowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używam arganowego, przywiozłam z wycieczki do Maroka, posmarowałam się raz i nie chcę już żadnych kremów. Rano mam skórę mięciutką i delikatną, gdzieś ten cały olej znika i zostaje supernawilżenie. Ale wiem, że dla niektórych jest za ciężki. Koleżanka też przywiozła i jak się wieczorem posmarowała, to rano wyglądała jak świeżo nasmarowana olejem rzepakowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ktory olejek na pewno nie zapcha i polecicie mi:??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj w necie i poczytaj o tzw "suchych"olejkach do skóry tłustej. Ja używam z nasion konopii, jojoby lub z nasion malin, mam jeszcze awokado. Oleje można mieszać z kwasem hialuronowym. Od dawna nie używam kremów, leczyłam trądzik (dojrzały) dermatologicznie i dopiero olejki pomogły. Jest dużo stron poświęconych tej tematyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kokosowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z opuncji figowej jest jednym z najlepszych dla skóry twarzy. Powtarzam za panem Bogdanem Skrzętą, który jest biegły w super food (i nie tylko) i ten olejek poleca wszystkim paniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosowałam z dzikiej róży, makadamia, kokosowy, rokitnikowy, lniany. Lniany będzie dobry dla tłustej skóry no i jest tani. Kokosowy też myślę. Ja przynajmniej jak smarowałam miejsca nim gdzie miałam jakas krostke to ta szybciej znikala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZAMIAST kremu to nie polecam olejku. Ja nie jestem alergiczka a jak uzylam oleju arganowego to przez 3 (!!!) tyg myslalam ze się zadrapie takie miałam uczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuję pod oczy i na szyję olejek z zielonej kawy, do twarzy olejek z dzikiej róży. Mam też konopny. Olejki mieszam z kwasem hialuronowym 3%, Teraz zamierzam kupić z pestek malin. Stosuję wymiennie z kremami. Mam cerę naczynkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz sobie zniszczyć skórę to stosuj olejek "zamiast kremu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu zniszczyć? Olejki są naturalne, bez chemii. Używam już 1,5 roku i wiem, że do kremów nie wrócę, no chyba że zrobię je sama. W końcu nie mam problemów z przesuszoną cerą, wypryski wyskakują sporadycznie nawet przed okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:22 możesz rozwinąć wypowiedź, dlaczego tak uważasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystroilam sie jak beyonce
content://media/external/file/201002 Ja uzywam takich i sa rewelacyjne;-) Oprocz tego fajny jest olejek rozany,ktory robie sobie sama:) Mam tez takie; content://media/external/file/201005 Te akurat stosuje do wlosow;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam i jest mega. Olejek królowej Egiptu z mirrą i kadzidełkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś napisze niczym nie popartą durnotę samemu jej nawet nie uzasadniając i znika. Ja pisałam o olejku z opuncji figowej i jest super tylko drogi. No i mampytanie ile uzywacie? Bo dziewczyny piszą ze im 1-2 krople na całą twarz starcza.(!) Ja o wiele wiele więcej. i ja nie daje pod podkład bo sobie nie wyobrazam, tylko po pracy jak nie wychodze nigdzie, albo wieczorem, smaruje nim buzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam od lat tylko olejów i wody różanej. Mam prawie 40 lat i żadnych zmarszczek. Nie stosuję nawet pudru (no na większe wyjścia). Ale nie wiem, może to i geny, bo moja mama ma dosłownie kilka ledwo widocznych i to też jak bez pudru jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi wystarczą 2 krople ale kładę na mokrą twarz, najpierw nakładam hydrolatach prosto z dłoni palcami i potem olejek. Na suchą skórę muszę dać kilka kropel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie kupujecie hydrolizat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są sklepy ziołowe, w niektórych aptekach ale prawda jest taka że najczęściej zamawiam przez internet. Najczęściej nakładam na wilgotną twarz olejek zmieszany z kwasem hialuronowym i raczej na noc. Olejki które mi niepodpasowały na twarzy były dobre do włosów ale tu nie miałam cierpliwości by nakładać i później zmywać więc ostatecznie wlewalam parę kropel do wanny by ich nie wyrzucić. Na większości stron internetowych jest opisane działanie każdego olejku, ewentualnie jest jeszcze parę blogów gdzie też można się paru rzeczy dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspomnę jeszcze że niestety ale olejek będziesz musiała kupić trochę ryzykując bo np ja arganowego nie mogę używać i kokosowego też nie. Jojoba i konopny okazały się super, z opuncji kusi mnie ale cena powala, awokado i maliny niby nic mi nie było ale rewelacji też nie. Różany oddałam mamie bo w moim przypadku do niczego się nie sprawdził. Musisz znaleźć sobie odpowiedni i tyle. No i w przypadku konopii miałam taką sytuację że najpierw niesamowicie mnie wysypało a później wszystko się zagoiło i unormowało i był spokój ale tu znajoma mnie uprzedziła że też tak miała, normalnie zdążyłabym go odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś wyżej napisał: żaden olej nie zastąpi kremu, chyba, że dla kogoś krem oznacza tylko natłuszczenie. Przy skórze tłustej dobrze dobrany olej może poprawić upłynnienie sebum, więc pory będą się mniej zatykać. Ale ta skóra także mocno potrzebuje nawilżenia, inaczej można się łatwo dorobić skóry tłustej odwodnionej i jeszcze większych problemów, bo nasili się keratynizacja naskórka, a z nią zaskórniki i wypryski. Przy skórze suchej podstawą jest nawilżenie, czego olej nie da. On tylko da okluzję, zapobiegając utracie wilgoci, ale jeśli jej nie dostarczymy przed albo razem z olejem, to pielęgnacja będzie na ćwierć gwizdka. Ja wiem, że oleje są w modzie, i owszem, warto z nich korzystać ale jako UZUPEŁNIENIE a nie zamiast kompletnego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale olejki też mają działanie nawilżające, stosuję i nie potrzebuję dodatkowego nawilżenia. Przy kremie po każdym zmyciu makijażu musiałam posmarować twarz, przy olejach nie mam takiej potrzeby, bo skóra nigdy nie jest sucha i ściągnięta, a płynu micelarnego nie zmieniam od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Niby jakim cudem? Wiesz, co to jest nawilżenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że raz na jakiś czas smaruję twarz masłem z awokado ponieważ bodajże jako jedyne jest niekomedogenne, świetnie odżywia i na dodatek mocno przyspiesza gojenie stanów zapalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ma niską komedogenność, jak i sporo innych tłuszczy roślinnych, choćby olej słonecznikowy najzwyklejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widocznie w moim przypadku wystarczy, że olej chroni przed utratą wilgoci, może pomagają też hydrolaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwa z oliwek tez dobrze natluszcza,albo dla dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×