Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nienawidzę swojego ciała po porodzie

Polecane posty

Gość gość

Witam, 2.5 miesiąca temu urodziłam mojego synka (nie obwiniam go o to jak wyglądam, kocham go nad życie). Jest coś co nie daje mi spokoju- mianowicie mój wygląd po porodzie. Wcześniej też miałam kilka kompleksów, irytowało mnie to, ale nie przywiazywalam do tego takiej wagi jak teraz. Czuję się okropnie we własnym ciele, przed ciąża ważyłam 60kg, a w jej ciągu w sumie przytyłam 20kg. Tak więc już w tamtym okresie czułam się nieatrakcyjnie, Jak ogromny wieloryb ważąc 80kg. Na szczęście odrazu po porodzie spadło 13, Ale co z tego? Mój brzuch jest obwisly, mam na nim rozstepy, które po smarowaniu kremami jedynie zbladły. Na biodrach także są! Cellulit też mi towarzyszy. A wisienką na torcie jest blizna po cc. Ale co jest najlepsze- potrafię wstać w dobrym nastroju i taki zachować dopóki nie pojawi się potrzeba wyjścia z domu, tu zaczynają się schody. Gdy tylko zacznę zakładać na siebie ciuchy odrazu widzę, że dupa płaska, a z drugiej strony wylewajacy się brzuch (on najbardziej mi przeszkadza).Ku*wa jak to wygląda? I zaczyna się płacz, Po prostu stoję przed lustrem, patrzę na siebie i płacze, żeby zaraz powiedzieć, że nienawidzę samej siebie, właśnie za to jak wyglądam. Wiem, że podobam się swojemu partnerowi-on mnie akceptuje, lecz co z tego, skoro ja siebie nie? Nie potrafię czuć się atrakcyjnie. On twierdzi, że przesadzam, tłumaczy, że wyglądam świetnie, że napewno kiedyś wrócę do swojej figury, bla,bla,bla. Jednak to nie dociera ja wiem swoje. Zaczelam się zastanawiać czy może nie mam depresji... Kobiety, czy wy też macie takie problemy? Słyszałyście kiedys o takim zachowaniu? Proszę podzielcie się ze mną, co myślicie na ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodakowska ma na kanele takie filmy o tytule "Fajterki", już drugi sezon nagrała. Są tam różne kobiety o różnych historiach. Już dawno to oglądałam, ta kobieta na pewno ma dziecko: https://www.youtube.com/watch?v=FyEdGTjQ3u8 zapamiętałam ją bo ma fajny głos. ;) Obejrzyj sobie, może te filmy Cię zainspirują do zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie luźne ciuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana daj sobie trochę czasu. 2,5 miesiąca to krótko po porodzie. Nie obiecam Ci,ze będzie jak przed ciążą ale na pewno będzie lepiej niz teraz. Ja po pierwszym porodzie wróciłam bardzo szybko do wagi i figury,nie mialam rozstępów i glupia myślałam,że super,taka moja uroda. Po drugim jednak już nie jest tak kolorowo. Pojawiły się rozstepy na biodrach,brzuchu i na piersiach. Tak jak piszesz,brzuch większy niż tylek. I co z tego, ze jestem szczupla jak nieproporcjonalna. Duże piersi,bo karmie. Jak się poloze to jakby mnie ktoś rozwalkowal.. ale co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogłaś tyle nie przytyć, po co to? ktoś cię na siłę tuczył? Nie piszę tego złośliwie, ale czy normalnie, nie będąc w ciąży, utyłaś kiedyś 20 kg w ciągu 9 miesięcy? No odpowiedz sobie szczerze. Daj sobie czas, brzuch się jeszcze zmniejszy, rozstępy nie znikną - trudno, nie miałas na to wpływu, ale przez nie skóra juz nie odzyska jędrności. Gdy nie ma rozstępów, to razej wszystko wraca do normy, gorzej jeśli sie pojawiły. Póki co zakładaj luźniejsze bluzki i czekaj, będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jejku jak mnie wkurzaja takie komentarze "mogłaś tyle nie utyc". A slyszala Pani o zatrzymującej się wodzie w organizmie? Nie kazda kobieta tyje książkowo i nie zawsze ma się wpływ na to o ile zwiększa sie waga. Ja w obu ciążach tyla po 20kg a do 3 miesięcy wracalam do wagi sprzed ciąży. W obu przypadkach była to woda a nie tłuszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz roztepy bo jadlas więcej niz potrzebowalas. Ja urodzilam w maju, nie mam ani jednego rozstepu. To co nie daje mi spokoju to blizna po Cesarskim cieciu, i jeszcze troche brzuch mi odstaje, mam nadzieje ze sie jeszcze obkurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana, 2,5 miesiaca po porodzie to bardzo krociutko. Tez mialam CC i dopiero zaczelam cwiczyc i przeszlam na diete po 6 miesiacach, a waze wiecej niz ty, wiec zapewne mam wiekszy brzuch ;) ale powoli do przodu. Mnie blizna po cc wogole nie przeszkadza-przeciez ona jest bardzo nizutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:28 skończ piertolić. 3 miesiące gubiłas wodę z organizmu:O Idź, bo głupiaś jak but. Ja w ciąży przytyłam 15 kg, tyle miałam wody, ze opuchłam jak balon, klapki musiałam kupić w rozmiarze 40 , gdzie normalnie noszę 38. Na drugi dzień po cc 11 kg mniej. Po tygodniu waga jak przed ciążą, więc nie chrzań, ze woda schodzi 3 miesiące. To był u ciebie jednak tłuszcz, i choćbyś nie wiem jak bardzo chciała zaklinać rzeczywistość, to upasłas się jak prosiak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:37 to nie jest prawdą. Zależy od ciała. Nie jadłam więcej niż potrzebowałam nie przytyłam w ciąży i mam rozstępy. Bardzo dużo przytyłam po ciąży przez problemy zdrowotne i nie lubię swojej figury już. Każde cialo jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja myslalam ze po porodzie stres, brak odpoczynku i niejedzenie bo brak czasu i zaburzenia zoladkowe powoduja blyskawiczny spadek wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:26 karmienie piersią jest powodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 26 stres, niedospanie, zmeczenie to moze tylko 1 miesiac, jak trzeba wstawac i karmic dziecko co 3-4 godziny. Moje po 1 miesiacu zaczelo przesypiac noce z moze 2 krociutkimi pobudkami na karmienie, wiec niewyspanie odpadlo. Ja przybralam ok 14 kg, a szybko zrzucilam 11. 20 51 U mnie to tak nie dzialalo, przy kp mialam taki straszny apetyt, ze nie moglam sie powstrzymac z jedzeniem i przybylo mi 2-3 kg spowrotem. Dopiero po skonczonym kp moglam sie wziac za porzadna diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Masz roztepy bo jadlas więcej niz potrzebowalas. Ja urodzilam w maju, nie mam ani jednego rozstepu. To co nie daje mi spokoju to blizna po Cesarskim cieciu, i jeszcze troche brzuch mi odstaje, mam nadzieje ze sie jeszcze obkurczy. Xxx P********z aby p******ic choć nie masz zielonego pojecia. Ja mam cały brzuch w paski, a w ciąży nie przytylam nic, kompletnie nic. Polozne sie pytaly czy na pewno jestem w 9 msc, bo chudzina I brzuch maly. Przed porodem jeszcze sama do lekarza mowilam, że mam paskudne rozstępy, mimo że nic nie przytylam i żałuję, że jakiegoś kremu nie stosowalam. Na co on odpowiedział: "najlepszy krem nie pomoże jeśli ma się za mało kolagenu i to, że Pani nie przytyla nie ma nic do rzeczy. Skóra na brzuchu w ciazy się rozciągala, osłabiony kolagen i są rozstepy". Więc gadanie, że się jadlo za dużo jest śmieszne :-D pomijajac, że mam koleżanka, która zawsze była spasiona, spasla się w ciąży bardziej i tygrysa nie miała. Jak to wytłumaczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co tu za glupoty. Ja w ciazy przytylam 24 kg. Mam 152 cm a wchodząc na porodowke mialam równe 80 kg. Cala ciążę niczym sie nie smarowalam bo mi sie nie chcialo i co? Nie mam żadnych rozstępów! Blizne po cc mam praktycznie niewidoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, rozstepy nie zaleza od wagi.ja zaszlam w ciaze z waga 87kg, skonczylam z waga 100kg i mam tylko kilka rozstepow na brzuchu ponizej lini pepka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co wy z tymi bliznami po cc, kobiety. OK, blizna swieza to rozumiem ale uwierzcie mi - moje dziecko ma "juz" 7 lat i po bliznie nie ma prawie sladu. kreseczka biadziutka na 6-7 cm. rodzilam za granica ale watpie by to mialo tu jakiekolwiek znaczenie. Autorko - CZAS. CZAS. i nie placz o wyglad. dziecko to wyczuje a tobie to nie pomoze. wiesz, co robila moja kolezanka jak po ciazy zle sie czula? jej maz jej gadal ze "jak to mozna miec problemy z karmieniem piersia?" (miala problemy), jej mama to samo, do tego kolezanka przytyla sporo. zamiast lapac dola - robila sobie codziennie bardzo ladny makijaz i spotykala sie ze mna bo akurat tez jeszcze mialam urlop macierzynski. parki, lub w domu, spacery, kawa soczek , pogaduchy ... WYJDZ Z DOMU. miej w nosie co niby mysla ludzie o tobie. uwierz mi, ponad polowa z nich nie zwroci na Ciebie ZADNEJ uwagi. kup sobie jakis ciuch, albo perfumy. ciesz sie ze partnerowi sie podobasz!! to wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem po porodzie dwa tyg. Największa zmorą są uszy jamnika zamiast piersi :-( moje w ciąży urosły o 5 rozmiarów! Przytylam 18 kg, ale w większości to woda, bo po porodzie -12 kg. Nie karmię piersią, a mimo to mój biust wygląda fatalnie, dwa smutne worki, a kiedyś piękny jedrnu biust :-( to już chyba nigdy nie wróci do poprzedniego stanu? Ps jakby ktoś się zastanawial dlaczego nie karmię, to po porodzie musiałam zacząć brać silny antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było tyle nie wp*****lac to byś nie utyła 20kg. Jak wazylas 60kg to też raczej szczupła nie byłaś, więc nie rozpaczaj tak bo dużo nie straciłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:37 Jak wazyla 60 to szczupła nie była? A skąd wiesz przy jakim wzroście? Rozumiem, że dla suchotnic bez piersi, tyłka i wielka przerwa między nogami to za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dyskutyjcie z ta kretynka wyzywajaca od spaślaków i bredzacej o wadze i tyciu, to pewnie jakaś zaburzona anorektyczka z podstawówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Babom się we lbach poprzewracalo. Niektóre uważają, że jak obojczyki nie stercza jak druty i waga pokazuje więcej niż 50 kg to kobieta jest spaślakiem... Przecież 60 to szczupła osoba, nawet jeśli ma 165. Może nie nosi XS. Ale osoba, która nosi M też jest szczupła! No ale cóż, dla niektórych przytycie w ciąży nie więcej niz 5 kg to zyciowa misja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ważę 79 kg (166cm wzrostu)i rozumiem cię Autorko. Tez jestem dwa miesiące po porodzie. Niby wszystko mam proporcjonalne ale cellulit na nogach mam - wkurza mnie absolutnie - starań się na niego nie patrzeć. Próbuję dostrzegać plusy np. cieszę się że mam na tyle wydolne ciało, że mogę karmić piersią, że nie choruję, że mam przepiękne włosy i paznokcie (nigdy tak lśniących włosów w ciąży i teraz po nie miałam), że mam zdrowe zęby, że wszystko mniej więcej fajnie tam na dole się zrosło, że mąż mnie kocha i ciągle ma na mnie ochotę, że mogę jeździć rowerem i jestem sprawna. A ty co pozytywnego w sobie dostrzegasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i jeszcze cieszy mnie to, że jestem na tyle sprawna, że mogę chodzić na długie spacery i oddychać świeżym powietrzem. Może to dla niektórych banalne co piszę, ale jestem też świadoma tego, że dla innych to jest nieosiągalne, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Racja, bo po porodzie jest sie z reguly wrakiem do tego pobudki co 3 godziny to luksus, sporo dzieci wyje bez przerwy i spi po 10 min potem godzina wrzasku.jak mozna myslec o wygladzie jak sie leje jak z kranu, do tego pozszywane krocze, niemoznosc siedzenia i wyproznienia, czasu na jedzenie brak wiec waga sama spada, kompletny brak snu podobno powoduje zaburzenia a nawet zagrozenie zycia po tygodniu (badania naukowe) a tu czesto tak jest pare miesiecy, chyba w czasie ciazy wytwarzaja sie jakies hormony trzymajace przu zyciu gdzie normalny czlowiek bez jedzenia i spania przy duzym wysilku i stresie nie tylko by zlecial z wagi ale i szybko wykitowal.moze jestem smieszna, ale urodzenie i wychowyniw dziecka to.naprawde bohaterstwo o to bez wlasnwgo interesu, w prwciwienstwie do.kariery i pracy 16 h na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2,5 msvlc to krotko! Daj sobie rok i zobaczysz jak bedziesz wygladac cwicz, jedz lekkostrawne potrawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale cóż, dla niektórych przytycie w ciąży nie więcej niz 5 kg to zyciowa misja! /// swietne, zgadzam sie w 100% jak ktos mnie to zaatakuje zaraz, to nie - nie przybralam w ciazy na wadze 20 czy 30 kilo, ale nie gardze kobietami ktore tyle przybraly. ja przybralam 11. z 57 na 68. wzrost 161 cm. teraz syn ma 4 lata a ja waze 59-60. I nie jestem gruba, a jak tak ktos uwaza, to iech se uwaza - ja na plaze zakladam stroj dwuczesciowy I to pomaranczowy, o ! ale to plaza w Portugalii, nie w Polsce gdzie kazda baba ocenia inne baby :O ;) autoko -nos I uszy do gory! BEDZIE LEPIEJ BUZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana bo ty chyba byś chciała już super wyglądać no a niestety tak się nie da (chyba że w gazetach lub w przypadku posiadania z******tych genów). Jak większość z nas, uzbrój się w cierpliwość i działaj. Choć cię zupełnie rozumiem, narzekanie ci nie pomoże. Kup sobie wygodne ciuchy skoro wyjścia do ludzi są problemem i poćwicz troszkę brzuszek. Będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zacznij trochę ćwiczyć. ale nie od razu godzine bo sie zniechęcisz tylko zacznij malymi kilkuminutowymi seriami np. kilka brzuszkow, przysiadow jakis wypadow w przod. do tego koniecznie jakis peeling ciala i balsamy na cellulit. ogranicz slodkie to cellulit tez troche zejdzie. i pomału sie ogarniesz. pij dużo wody niegazowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:29 oczywiście, że przy tym wzroście jesteś gruba, no chyba ze twoje cyce ważą 8 kg. No ale wtedy też wygląda się karykaturalnie z takimi balonami, przy wzroście siedzącego psa. Tak czy siak, wyglądasz do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×