Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Różnica wieku między dziećmi

Polecane posty

Gość gość

Tak z ciekawości - jaka jest najpopularniejsza różnica wieku między dziećmi w Waszym otoczeniu? My sami chyba chcemy 3-4 lata. Ale wśród nas dużo jest rodzin z dziećmi rok po roku albo góra 2 lata i czasem słyszymy już docinki, że pora na kolejne przecież:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W mojej rodzinie albo jedynacy albo różnica 3-5 lat. Nikt nie ma rok po roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Między pierwszym a drugim 3 lata. Między drugim a trzecim 4 lata. Między trzecim a czwartym 2,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brat starszy o 6 lat, drugi młodszy o 11 lat. Między braćmi 17 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to ludzie decydują kiedy masz mieć dziecko? Rozumiem ze oni tez będą lozyc na jego utrzymanie i wychowywać skoro tak bardzo chca decydować o jego poczęciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy widzę dzieci z małą różnicą wieku, wiem że są niedostatecznie kochane, że rodzic szedł na ilość a nie jakość, wolał narobić kilkoro z założeniem, że niektóre się nie odchowają a zawsze jakieś przeżyje, ot, że kieruje nim biologia a nie indywidualne dobro dziecka i troska o te dziecko a horyzontów, wzorców wychowywania dziecka jest po prostu pozbawiony. Te siedem, osiem lat różnicy, żeby starsze przynajmniej szkołę zaczęło mając uwagę rodziców, to absolutne minimum różnicy wieku. Niemniej to dość zabawne że gmin zawsze będzie myślał inaczej, i naturalnie dla biedy (też biedy intelektualnej) ma to socjologiczny i właśnie biologiczny sens. A ludzie inteligentni? Im raczej nie trzeba pisać, że warto z uwagą zająć się potomkiem przez dłuższy okres jego dzieciństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok po roku to sa tylko wpadki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:50 w 100 % racja!!!, wkurzają mnie takie gadki tych co mają kilkoro dzieci. Kim oni są by mówić, że ktoś ma mieć teraz już bo później to niewiadomo etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Między mną a siostra 3 lata i się nigdy nie dogadywałyśmy. Jednak sądzę, że to różnica charakteru, a nie wieku. U mnie w rodzinie jest różnie. W jednym przypadku przy trójce rodzeństwa, między pierwszym a drugim rok, między drugim a trzecim 9 lat. W innym przypadku między pierwszym a drugim 11 lat. Dużo jest też jedynaków. Jednak w większości przypadków, różnica między rodzeństwem jest tak około 5 lat wzwyż. Ja jednak osobiście sądzę, że tak 3/4 lata jest najlepiej bo rodzeństwo wychowuje się razem. Około 10 lat, to tak naprawdę zarówno starsze jak i młodsze bardziej wychowuje się samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×