Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość patrycjarrrr

Młodsza siostra w ciąży

Polecane posty

Gość patrycjarrrr

Jestem starszą siostrą. Moja młodsza siostra (19 lat, ciąża nieplanowana) jest w ciąży. Od kiedy dowiedziałam się o tym, zaczęło mnie to bardzo boleć. Jestem w związku partnerskim, więc nie wiem skąd wzięło się to uczucie. Czuję się odrzucona, osamotniona i niechciana. Mam ochotę płakać jak małe dziecko, wyrwać sobie serce z żalu, podrzeć sobie ubrania, ściąć włosy. W siostrze i jej partnerze dostrzegam rodziców, którzy mnie odrzucili (chociaż taka sytuacja nie miała nigdy miejsca). Nie zgadzam się także na bycie chrzestną oraz nie chcę widzieć tego dziecka na oczy. Mój partner zapewnia mnie, że kiedyś też będziemy mieli swoje dzieci, jednak dla mnie się już to nie liczy. Rodzina nie rozumie mojej reakcji. Boję się, iż to uczucie mnie wyniszczy-ból psychiczny jest mocny. Nie czułam się nigdy w ten sposób. Pragnęłam być pierwsza w ciąży, jednak wyszło inaczej. Skąd bierze się mój ból i dlaczego przyjmuję to w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś chorobliwe rywalizująca, porównujaca się, odnosząca swoją pozycję na tle grupy, nie rozwijasz się dla siebie i nie słuchasz swojego własnego instynktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycjappp
Co to znaczy i z czego wynika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem tego bełkotu. Idź się przewietrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem najmlodsza z rodzenstwa, mam braci i siostre i pierwsza wyszlam za maz :-) Mam najstarsze dzieci. Tak wyszło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:47 ja tak samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz zaburzenia psychiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja starsza siostra wyszła za mąż jak miała 28 lat - ja mialam wtedy 23. dzieci najpierw miec nie chcieli bo kariera. ja mając 26 wpadlam z partnerem. obecnie moje dziecko ma 5 lat i jestem w drugiej ciąży (ta planowana), a siostra w pierwszej (ona ma teraz 37 lat). będziemy miec dzieci w odstępie niecalych dwoch miesięcy :) ale najpierw - planowo - ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pragnęłam być pierwsza w ciąży, jednak wyszło inaczej. Skąd bierze się mój ból i dlaczego przyjmuję to w ten sposób? x Patrz zdanie pierwsze. Odpowiedziałaś sobie na to pytanie. Pewnie zawsze czułaś się lepsza od siostry. A teraz jak to? Ona w ciąży? To jej dziecko będzie pierwszym wnusiem? To siostra będzie na piedestale? Moje dziecko zawsze będzie to drugie? Tak odbierasz? Jeśli tak, to do psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz coś nie tak z banią, normalni ludzie się tak nie zachowują. Szukaj pomocy u specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz myślałam że temat mojej kuzynki;) ma na imię Patrycja i jest starszą siostrą i kiedyś powiedziała siostrze żeby nie ważyła się zachodzić w ciążę przed nią;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No cóż, masz temat do przepracowania z psychologiem. Zapewne to dziecko to tylko wierzchołek góry lodowej w twoich relacjach z siostrą i rodzicami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak moja siostra zaszła w ciąże to bylam zazdrosna. Bo wszyscy skupili sie na niej.... Jak urodzila coreczke to pokochalam ja jak swoja corke. Nawet nigdzie nie chcialam jechac bez niej,na wakacje tez ja zabieralam:D jak siostra wyprowadzila sie 600km od domu to serce pękło mi na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko , Twoje odczucia i zachowania są nienormalne . Na miejscu siostry obawiałabym się o życie swoje i dziecka bo z Tobą ewidentnie jest cos nie tak . Dobrze że zdajesz sobie z tego sprawę że te emocje nie są właściwe , powinnaś skorzystać z pomocy psychologa , w przeciwnym razie możesz zrobić coś , czego będziesz żałować a czasu cofnąć się nie da. Twoje odczucia mogą wynikać z silnej rywalizacji z siostrą , z egoizmu lub są wynikiem zaburzeń psychicznych , które trzeba leczyć. Tak , czy siak zachowujesz się bardzo bardzo dziwnie . Nie chciałabym mieć takiej siostry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry , chciałam napisać iż powinnaś KONIECZNIE skorzystać z pomocy psychiatry , nie psychologa bo to wygląda na zaburzenia psychiczne. Normalna osoba tak się nie zachowuje ani nie czuje potrzeby karania siebie tak jak to napisałaś : "Mam ochotę płakać jak małe dziecko, wyrwać sobie serce z żalu, podrzeć sobie ubrania, ściąć włosy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Instynktpzetrwania

Wlasnie sluchasz swojego instynktu! Jestes starsza i sama czujesz ze powinnas miec pierwsza dziecko a ona zaburzyla ten rytm.

ja nie cierpie nastolatek. Wiesz czemu? Bylam bardzo brzydka opuchnieta od choroby i seks zaczelam uprawiac dopiero od 21 roku zycia. Moj instynkt mowi ze to zdecydowanie za pozno bo potrzeby mialam juz w wieku 15 lat i one to mialy wtedy a ja nie. Dlatego nie znosze nastolatek. Zal pozostal. Ze ona maja a ja nie mialam, musialam radzic sobie sama przez 6 lat. Jestem jak forumowe prawiczki :) pozniej zaczelam sie puszczac z roznymi przystojniakami jak tylko zaczelam leczyc to co mnie szpecilo. Nie znosilam i facetow ktorzy mnie nie chcieli czyli wszystkich i dziewczyn kobiet ktore mialy seks

a Ty daj zrobic sobie dziecko jak go pragniesz! Trzymam kciuki! To Twoje zycie i sama czujesz czego chcesz. Jak skreca Cie o jakas sprawe tak jak o to dziecko znaczy ze sama dla siebie tego pragniesz. Tak jak ja seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Instynktpzetrwania

Wpisz sobie w wyszukiwarke pojecie „zazdrosc o prokreacje”. Wiele w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×