Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy Wasze trzylatki znają alfabet i cyferki?

Polecane posty

Gość gość
No to widzę ze z ciebie taki terapeuta jak z koziej d**y trąba. Jak jest większość takich terapeutów to nic dziwnego ze taki problem z diagnoza. Zgadzam się tylko z jednym stwierdzeniem ze w wieku 3 lat nie da się w pełni postawić diagnozy bo obojętne jaki odchyl dopiero się rozwija i dziecko najczęściej przejawia skłonności ku 2 lub 3 odchylom i wtedy czeka się na rozwój akcji w która stronę to pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze terapeuta nie jest od stawiania diagnoz;-) po drugie nie będę Cie przekonywać czy jestem dobra czy nie, bo nie to nie czas i miejsce. Mam duże doświadczenie, to tyle ode mnie. Usiłuję Wam tylko przekazać że Wasze myślenie o ZA jest bardzo stereotypowe i paradoksalnie to właśnie pojmowanie ZA, tylko w kategoriach mitów opóźnia diagnozy! Znam bardzo wielu ZA którzy wcale nie są jakimiś geniuszami i bardzo chcą mieć przyjaciół, tylko mają problem z utrzymaniem/ podtrzymaniem tych relacji ;-) To o czym piszecie - Savantyzm i hiperleksja (wczesne czytanie) to naprawdę ułamek dzieci z ASD, na pewno znajomość alfabetu i cyferek u 3 -latka nie jest niczym szczególnym i nie jest kryterium diagnostycznym!! Jeśli dziecko faktycznie zaczyna wykazywać szczególne zdolności/zainteresowania należy mu się przyjrzeć i ocenić wówczas je pod kątem społecznym. Potem ktoś podaje przykład liczącego 2 -latka, który wykazuje też inne niepokojące cechy - to już zupełnie inna sprawa i nie ulega wątpliwości, że chłopiec nie rozwija się normatywnie. Tak na marginesie dodam, że 3 -4 latki uczą się literek bardzo chętnie i spontanicznie, często szybciej niż 6 latki (Maria Montessori opracowała nawet metodę nauki literek dla takich maluszków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli autorko twój synek wykazywał wcześniej jakieś deficyty i niepokoisz się o jego rozwój, pytaj może coś podpowiem. U bardzo małych dzieci autyzm i ZA na początku wygląda dość podobnie i wtedy ciężko o wiarygodną diagnozę różnicową, dlatego przeważnie daje się CZR. Z tego co piszesz synek diagnozy ostatecznie nie dostał? Ale jest też grupa dzieci później rozkwitających, często z opóźnioną mową, zaburzoną sensoryką, które budziły podejrzenia (naprawę dałabym sobie rękę uciąć, że było zaburzenie) i po prostu jakoś wyrastają ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze na koniec - jestem zwolennikiem wczesnych diagnoz! Ale rzetelnych i wiarygodnych, a nie mamusiek z Kafe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj trzylatek juz sam na siebie zarabia, tylko czasem jeszcze prosi zebym mu kanapki do pracy zrobila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja swojego 5.5 latka dopiero zaczynam uczyć, jesteśmy na literce "g". U męża w rodzinie to 3 latki ledwo mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:37 i to tez jest sytuacja normalan, aczkolwiek, slabo mowiacego 2 czy 2,5 latka dobrze,zeby zobaczyl specjalista, tak na zasadzie dmuchania na zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×