Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pyt do mam. Czy w tym przypadku warto isc do okulisty???

Polecane posty

Gość gość

Bylam z córka 14 lat u okulisty z zalecenia pediatry (bole głowy,zawroty) jednak z racji ze czas oczekiwania bardzo długi poszłam prywatnie. Kompleksowe badanie wzroku. Badanie wyszlo ok leciutka wada ale w granicach normy. Jednak corka skarży sie ze źle widzi a nawet sie lekko pogorszylo od dłuższego czasu.Tak mówiła juz przed tym badaniem więc była pewną ze w badaniu coś wyjdzie. Chce znowu isc z nią do okulisty z tym ze prywatnie to znowu kasa niemała zreszta. I pyt. Czy moge isc z nią do punktu do optyka, sa takie gdzie badanie wzroku za darmo i można od razu dobrać okulary. Co myślicie??? Czy to by było dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
optyk dobiera okulary, a nie leczy oczy! znajomy mial tak samo bol glowy i pogorszenie wzroku i okazalo sie ze mial guza, usuneli przez nos:x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ale są takie punkty gdzie od razu badają wzrok za darmo albo w cenie ewentualnych okularów. Nie strasz mnie. Za tydzien mamy rezonans głowy. Bóle głowy i omdlenia u córki co prawda trochę ustaly ale dalej ma problemy ze wzrokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takich miejscach jak piszesz, nie badają wzroku dzieciom. Tylko dorosłym. Moja znajoma miała pogorszenie wzroku. Zaczęło zwężać jej się pole widzenia. Bóle głowy. Wyszedł w badaniach czerniak za gałka oczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to wykrył okulista tak???,No ale co jesli u nas w badaniu prywatnie u okulisty nic konkretnego nie wyszlo tylko leciutka wada w granich normy?? Isc prywatnie do innego okulisty?,Corka sie skarzy ze gorzej widzi zreszta tak bylo juz przed badaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Nie okulista. Robiła rezonans magnetyczny głowy. Tam guz wykryto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze to mnie przestraszylas. Rezonans mamy wlasnie za 10 dni . W takin razie do czasu badania powstrzymam sie przed zalatwianiem kolejnego okulisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka wiem czego potrzebuje meskiej albo konskiej spermy na oko i wzrok sie poprawi o100% znajoma tak mi mowila dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I musi tez polknac z pol litra jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym zrobiła rezonans głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie glowy przede wszystkim. Mozna tez isc do laryngologa i wykluczyc jaskre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka.. jejku bez urazy ale czy czytacie ze zrozumieniem? Przeciez chyba ze trzy razu wspominalam juz ze rezonans ma w przyszlym tygodniu z tego tez wzgledu na razor poczekam z nast okulista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daruj sobie badanie u optyka. Okulista lepiej zbada wzrok i dobierze okulary. Skad skietowanie na rezonans? Z jakiego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że okulista w tym wypadku nie bardzo ma sens. Ja na twoim miejscu poczekałabym na rezonans i potem myślała co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak pisałam wcześniej... Nawracajace bóle głowy,zawroty,kilka razy omdlenia bez powodu. No i plus to pogorszenie wzroku. Okulista nic nie znalazl ale córka mówi ze jej sie pogorszył wzrok juz wcześniej. No ale było kompleksowe badanie, prywatnie. Przebadala wszystko i jest malutka wada ale w granicach normy. Tak mała ze nie trzeba okularów ale córka twierdzi co innego. Bóle trochę ustąpiły ale jeszcze sie zdażają. Boze..... Naczytalam sie komentarzy i sie teraz boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obligatoryjnie rezonans. Bo to moze byc SM.nie chce cie straszyc ale tak sie wlasnie ta choroba objawiac mozw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze.....mam nadzieję ze ten rezonans wyjdzie dobrze. Nie moze wyjść inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie oczu to nie jest to samo co dobór okularów - a tym zajmuje się optyk i też nie zawsze - maszynowe badanie wzroku to za mało. Nie ma czegoś takiego jak kompleksowe badanie wzroku - badań jest wiele, na różnym sprzęcie, często takim, które mają tylko nieliczne placówki, bo jest bardzo drogi. Począwszy od badania dna oka, czy ciśnienia w oku, a skonczywszy na GDX, polu widzenia, HRT, GDX, OTC, USG itd. Nie wierzę, że jakikolwiek okulista przebadał w gabinecie wzrok pod każdym kątem - prawdopodobnie zrobił jedynie standardowe badania przesiewowe. Przyczyn pogorszenia wzroku bardziej szukałabym w powiązaniu z omdleniami, tu potrzebny neurolog i solidne badania. Dobrze, że zrobisz ten rezonans. Przebadaj jej jeszcze hormony może - dziewczynka dojrzewa, może to rzutować na inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne - czy córka widzi źle cały czas? czy ma napady gorszego widzenia? okulista stwierdził minimalną wadę - tzn. ile? ćwierć dioptrii? pół? przy takiej małej wadzie ja nie nosiłam okularów, bo moim zdaniem wzrok się dopasowuje do szkieł, i w rezultacie "rozleniwia". Chodzi o to, że pomiar wady jest co ćwierć dioptrii, a faktyczna wada może być na 0,2 i wzrok "siada" żeby się dostosować. To co opisujesz może wskazywać na migreny (tzn. jeśli pogorszenie wzroku jest szczególnie odczuwalne w podobnym czasie co bóle głowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W salonach optycznych badania wzroku przeprowadzają okuliści lub optometryści - w przypadku niektórych wad nie jest wymagana recepta lekarska, ale w innych tak. Co do sprawy - nie śpieszyłabym się z zakupem okularów u nastolatków to może być objaw dojrzewania - przez jakiś czas podawaj jej jakiś preparat witaminowy na oczy (najlepiej po konsultacji z lekarzem, jaki konkretnie, nie czytaj żadnych spamerskich reklam) i tak po 2-3 miesiącach powtórz badanie wzroku (akurat tyle będziesz pewnie czekać na wizytę u okulisty na nfz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedź. Teraz nie powiem jaka to wada ale pediatra po zobaczeniu wyniku stwierdził ze to w granicach normy. Więc nie wnikalam. No ale córka sie skarży na ten swój wzrok. Co prawda omdlenia zaczęły sie w okresie kiedy zaczęła miesiaczkowac, moze to to. Tylko ten wzrok mnie niepokoi. Jesteśmy pod opieką neurologa,Narazie czekamy na ten rezonans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka lekarskiego
Proszę się nie stresować na razie i nie słychać głupich komentarzy od przypadkowych ludzi. Jeżeli coś wyjdzie to dopiero będzie się Pani martwić. W jakich sytuacjach się zdarzały te omdlenia? Gorąco, stres, szybkie wstawanie? I bóle głowy? Omdlenia u młodych dziewcząt są częste i oczywiście trzeba sprawdzić czy wszystko w porządku, ale najczęściej nie znajduje się przyczyny, a dziewczyny z tego wyrastają. Możliwe, że to zbieg okoliczności. W rodzinie występuje wada wzroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Omdlenia w różnych sytuacjach. Raz w kosciele,innym razem po wstaniu z łóżka i raz tak bez niczego w ciągu dnia. Oprocz tego zawroty głowy,mroczki przed oczami. Tylko maz nosi okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro mam odbiór wyników. Strasznie sie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymamy kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×