Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Betty222

Chcę oddać noworodka w szpitalu

Polecane posty

Gość Betty222

Jak ktoś chce mi prawić morały o tym, że trzeba było się zabezpieczać blabla to proszę bardzo, chętnie poczytam. Jestem w ciąży. Chcę po porodzie oddać dziecko do adopcji. Nie jestem na to gotowa. Nie kocham ani chłopaka ani nie pokocham tego dziecka. Moje pytanie brzmi. Czy mogę oddać dziecko wbrew woli ojca? Zaznaczę, że nie jesteśmy małżeństwem. Co jeśli ojciec się nie zgadza na oddanie dziecka, a ja nie chce go wychowywać? Czy może zostać przyznane jemu prawo do opieki nad nim? Przecież 21 letni chłopak nie poradzi sobie z noworodkiem. Czy ponoszę za to odpowiedzialność prawną? Czy będę miała z tego problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu nie chcesz poddać go ojcu dziecka? Niech wychowuje, w końcu to jego. Może wystąpić o ustalenie ojcostwa i przejąć opiekę nad dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie problemy? A kto cie zmusi do opieki nad noworodkiem? Nie chcesz to sie zrzekasz. Ojciec dziecka jak będzie chciał to je wezmie. Final.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawna nie, ale jezeli ojciec dziecka poda cie o alimenty to bedziesz placic. A ojciec jest pelnoletni , wiec opieke dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrsdssss
Bez morałów: nie, nie masz prawa oddać dziecka nigdzie bez zgody ojca biologicznego, który nie zrzekł się swoich praw ani nie zostały mu one odebrane przez sąd. Nie ma znaczenia czy jesteście małżeństwem. Tak, możesz mieć kłopoty prawne - takie zachowanie traktowane jest jak porwanie (podobnie jak ukrywanie dziecka, uniemożliwienie ojcu czy matce kontaktu z nim itp.). Ojciec już ma prawo do opieki nad dzieckiem (gdy dziecko się urodzi oczywiście), dopóki sąd nie zdecyduje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty222
@mrsdssss takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałam. Dziękuje pięknie i miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie możesz oddać dziecka wbrew woli ojca. Jeżeli ty go nie chcesz to on ma jeszcze do tego prawo tym bardziej że jesteście małżeństwem. Nie rozumiem czegoś takiego mój znajomy też ma 21 lat i jakoś sam sobie radzi z dzieckiem. Będziesz kiedyś zalowała ale to twoja sprawa. Niektórzy chcą mieć bardzo dzieci a nie mogą tak jak ja. A niektórym przychodzi to z łatwością i jeszcze chcą sie go pozbyć. Szkoda dzieciątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz zgłosić to do opieki że chcesz zostawić dziecko w szpitalu. Oni zgłoszą to w sądzie aby uruchomić procedurę pozbawienia cię władzy rodzicielskiej, nie musisz stawiać się na rozprawę. Jeżeli ochrony biologiczny chce zatrzymać dziecko to kiedy zostanie wpisany w akt utrudnia będzie miał do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie możesz oddać dziecka wbrew woli ojca. Jeżeli ty go nie chcesz to on ma jeszcze do tego prawo . Nie rozumiem czegoś takiego mój znajomy też ma 21 lat i jakoś sam sobie radzi z dzieckiem. Będziesz kiedyś zalowała ale to twoja sprawa. Niektórzy chcą mieć bardzo dzieci a nie mogą tak jak ja. A niektórym przychodzi to z łatwością i jeszcze chcą sie go pozbyć. Szkoda dzieciątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty222
NIE jesteśmy małżeństwem. Właśnie dlatego, że wiele osób chce, a nie może mieć dzieci chcę je oddać do adopcji, żeby znalazło gdzie indziej kochający dom. Przecież nie wyrzucam dziecka na śmietnik. Lepiej Twoim zdaniem usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby dziecko mogło trafić do adopcji musi mieć uregulowaną sytuację prawną - dopóki przynajmniej jedno z rodziców ma prawa rodzicielskie nie da się tego przeprowadzić (w domach dziecka i rodzinach zastępczych jest niestety mnóstwo takich dzieci, które nie mogą być adoptowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz do tego prawo. Dobrze ze nie zabiłaś dziecka Dużo zdrówka i sił Tobie i dziecku życzę. Matka Polka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli dziecko bedzie z ojcem, a ona zrzeknie sie praw, to bedzie musiala placic alimenty??? Autorko, zapytaj o bezplatna pomoc prawna w Starostwie powiatowym, jako kobieta w ciazy kwalifikujesz sie by ja dostac. Dowiesz sie wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj w internecie par, ktore chca adopcji ze wskazaniem, bedziesz miala pewnosc, ze dziecko pojdzie w dobre rece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz prawa oddać dziecka bez zgody ojca, jeżeli zataisz ze ma ojca łamiesz prawo i w momencie gdy On się upomni o dziecko poniesiesz konsekwencje. Jeżeli on weźmie dziecko to Ty musisz płacić na nie alimenty do 25 roku życia jeżeli będzie się uczyć lub po prostu do 18 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To czy będzie żałowała, To sama sie przekona. Moze nie. Wiele kobiet wcale nie chce dzieci i wie, ze nie nadaje sie do macierzyństwa, takze te morały o żałowaniu po oddaniu badz aborcji to akurat sa bardzo bez sensu, zwlaszczs, ze dziewczyna zadała inne, Konkretne pytanie. Ta pani co o tym pisała, ktora nie moze miec dzieci - jest duzo noworodków do adpocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alimenty będzie płacić jeśli będzie mieć z czego. Zawsze może pracować na czarno albo umówić się, że na legalu dostaje minimalną, a resztę do ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alimenty to zupełnie osobny temat i osobna sprawa w sądzie musi się dopiero odbyć. Różnie może się to potoczyć, nie ma co wyrokować na tym etapie. Ale możliwość, że sąd alimenty zasądzi matce, która zrzekła się praw istnieje (analogicznie jest z ojcem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty222
Bardzo wam wszystkim dziękuje za pomoc. Oby wszystko poszło dobrze. Dużo szczęścia wam wszystkim życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina

A co jak powiew szpitalu ojciec nieznany?? Nie wie, nie pamięta itd. 

Urodzi, zgłosi że nie chce i rozpocznie się procedura... 

Jak ojciec weźmie to będziesz płaciła alimenty. 

Niech dzieciątko idzie do dobrej rodziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ludzie, to było w zeszłym roku. Pewnie dawno już oddała i tego nie czyta. Po co wy odkopujecie takie tematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 7.08.2018 o 19:52, Gość gość napisał:

Prawna nie, ale jezeli ojciec dziecka poda cie o alimenty to bedziesz placic. A ojciec jest pelnoletni , wiec opieke dostanie

Jeśli się zrzeknie praw to nie. 
autorko, skontaktuj się z jakimś ośrodkiem adopcyjnym i wszystkiego się dowiedz. Albo zapytaj w szpitalu u ciebie jak to się odbywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewnetrzny

Ojciec ma prawa do opieki nad dzieckiem dopóki sąd nie zdecyduje inaczej, a więc w sytuacji, gdy chce on wychowywać dziecko i nie można wykazać, że jest niewydolny wychowawczo - to nie możesz temu zapobiec. 

Odpowiedzialność prawną, w sensie karę może ponieść jeśli porzucisz dziecko (tzn. zostawisz je gdzieś w sposób, który narazi je na niebezpieczeństwo. Możesz zostawić w szpitalu, oknie życia itp.) lub jeśli będziesz starała się odebrać dziecko ojcu (np. poprzez oszukanie go, wyjazd z dzieckiem itp.) bez decyzji sądu. Zgłoszenie że ojciec nieznany niewiele da, jeśli ojciec się po dziecko zgłosi, bo wykazanie ojcostwa jest dziś brdzo łatwe.

Możesz oddać dziecko w szpitalu właśnie zrzekając się do niego praw, wówczas nie ponosisz żadnej kary ani nie musisz wychowywać dziecka. Co zrobi ojciec dziecka - to jego decyzja na którą nie masz wpływu. Ma prawo pozwać cię o alimenty, a ich wysokość rozpatrzy indywidualnie sąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×