Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

28 tc a synek ma już 1950 g

Polecane posty

Gość gość

Jestem zszokowana, na ostatnim badaniu wyszło ,że dziecko ma już prawie 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może będzie duże dziecko. Mój pierwszy też miał.byc nie wiem jaki duży, a jakoś urodził się 3.500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomiar jest szacunkowy i przy narodzinach mozna sie zdziwic i w jedna i w druga strone. Moja corka w dniu porodu w 40 tc szacowana na 3800 wazyla 4170 i miala 60cm. Synek pchal sie na swiat juz w 36tc, szacowali 3600 a wazyl 3900 i mial 58 cm. Na wczesniejszych etapach ciazy slyszalam tylko, ze moje dzieci sa " duze". Z tym ze syn na pocz wychodzil z usg 2 tygodnie mlodszy niz z om, w polowie ciazy nadrobil a po 30tc juz wlasnie byl duzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka_walska
W szkole rodzenia (prenalen) położne omawiały różne badania, między innymi opowiedziały, że"w czasie badania USG określa się EFW czyli szacunkową masę płodu. Warto wiedzieć, że nie jest to faktyczna waga dziecka tylko wartość prognozowana obliczona na podstawie innych wymiarów maluszka. Bardzo często waga na USG a ta po porodzie różnią się od siebie - nawet o 15-20%."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj w 32tyg mial juz 3kg. Urodzil sie w 37 z waga 4kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E tam nie przejmuj się na zapas. Mi mówili że moja będzie o "TAKA WIEEEELKA! Powyżej 4kg pewno!", a na ostatnim usg (39 tydzień) wyszło 3100 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź czy to nie cukrzyca ciążowa. Moja córka też rosła taka dorodna i lekarz od razu zasugerował cukrzycę. Badania ja potwierdziły. Robiłaś już krzywą cukrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moje dziecko za mało waży, nie ma jeszcze kilograma :(, a też jestem w 28 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja w 26 tyg ważyła 600 gram. Lekarz mowil że to mało. Urodzila się 2900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli dieta twoja bogata jest w tłuszcze i białko to waga dziecka może być większa, również po urodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam male dzieci, a ostatnia corka miala byc niby taka duza, a urodzila sie 3300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To szacunkowa waga zobacz ile jest u Ciebie plus minus na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie cała ciążę wychodziło dość małe dziecko. Jedynie w dniu porodu usg wskazało prawie 4 kg a kilka godziny później okazało się, że ma ledwo 3. Bardziej się pokrywały te wagi z wcześniejszych usg na to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8.25 co się martwisz. Moja ja córka w 32 tc ważyła 1250 tylko. Urodziła się 2710. Zdrowa oczywiście. Przynajmniej lekka była :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma o się martwić mój w 27 ważył 2000g ale doktor powiedziała spokojnie i faktycznie urodzony w 42 Tc ważył zaledwie 2900g a potem jeszcze spadł do 2670g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiśka2
tak jak betka_walska wczoraj napisała ta jest waga szacunkowa, przecież na podstawie odległości główka-pupa określają wagę. Prognozy prognozami a za kilka miesięcy po porodzie sama określisz czy maleństwo jest małe czy duże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik3
u mnie przez 8 miesięcy gin. straszył dużą ciążą, a córka urodziła się 3 kg i jak tu wierzyć sprzętom i lekarzom, a tak na marginesie to do pierwszego USG twierdził, że to ciąża bliźniacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje szkraby (2 ciąże) też tak szybko rosły, miały urodzić się giganty :) ,ale na porodówkach jakoś ubyło im wagi (3250 i 3550 g). Jak napisała betka_walska 2018.08.13 waga na USG a ta po porodzie różnią się od siebie - nawet o 15-20%. Tak też nie ma co rozpaczać, zapewne na następnym USG maleństwo będzie miało juz normalna wagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podejdź do tej sprawy w rozsądny sposób, nie masz przecież żadnego wpływu na wielkość swojego maleństwa. Spokój tylko spokój ci pomoże :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla pewności możesz pójść do innego lekarza, z doświadczenia wiem ze na każdym sprzęcie i w innych rękach wychodzi to inaczej. Moja ginekolog miała gabinet razem z mężem i na tym samym sprzęcie jak raz trafiłam na jej męża to wyszła różnica w pomiarach a na prenatalnych i w jeszcze innej prywatnej klinice też wyszło inaczej. Każdy mówił co innego. Więc się nie przejmuj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×