Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile macie oszczędności pracując w Niemczech?

Polecane posty

Gość gość

Witam. Za parę miesięcy mam zamiar wyjechać do Niemiec. Mam konkretny cel, na który razem z partnerem chcemy uzbierac pieniądze. Mam więc parę pytań, żeby jakoś lepiej sobie to wszystko zobrazować. Ile można odlozyc pieniędzy pracując w Niemczech i mając ok. 1 tys euro na czysto już po opłaceniu mieszkania? Na pare wychodzi 2tys euro. Dodam, że jedziemy tam zarobić, więc chcemy ograniczać nasze wydatki do najpotrzebniejszych rzeczy, ponadto miejsce zamieszkania i pracy znajduje się blisko granicy polskiej, co umożliwia nam kupowanie jedzenia i innych produktów po prostu za PLN, nie euro, co podobno jest o wiele bardziej opłacalne. Nie chciałabym jechac z wielkimi założeniami i sie zawieść, stąd moje pytanie, ile realnie można w takim systemie odlozyc, mając te 2k na czysto i wydawanie w PLN. Z góry dziękuję za odpowiedzi, jestem wdzięczna za każdą szczera pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to czego idiotko nie rozumiesz? masz 2k euro na czysto i odliczasz z tego TO SAMO CO W POLSCE czyli żarcie i środki czystosci i hieginiey z Biedronki se sama odlicz tępoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
145,ooo w Polsce, od 8600 odlicz koszty żywności i talich tam, 5000-7000 powinno dać radę odkładac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7000 to trochę za dużo chyba ze zamierzasz jesc po taniosci i większości rzeczy sobie odmawiać, ale ok 5k na spokojnie, zależy jakie macie potrzeby i czy macie jakieś nałogi typu fajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalna wypłata na budowie to 2000 euro, hotel płaci firma, a na tydzień idzie mi z piwem i jedzeniem około 70 euro, więc około 300 nawet 400 euro miesięcznie. Reszta zostaje w kieszeni, i debili nie słuchaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×