Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ząbkowanie i nieprzespane noce

Polecane posty

Gość gość

Moja córeczka ma 7 miesięcy i 3 ząbki. Dwie dolne jedynki wyszły bez objawowo, górna dwójka już nie obeszła się bez marudzenia ale lada moment wyjdą górne jedynki i dziecię jest bardzo marudne. Nie ma temperatury, ale gdy ugryzie gryzaczek nagle potrafi zacząć bardzo płakać. Smaruje jej dziąsełka żelem dentinox, podaje ibufen i w dzień jeszcze jest znośnie. Noce jednak to jakiś horror. Idzie spac o 19.30 i śpi spokojnie do średnio 23. Od 23 do 6 budzi się co 2 godz lub nawet częściej. Popije wody i śpi dalej ale tez bywa, że budzi się z płaczem i znowu trzeba ją usypiać. Ręce mi już opadają bo był okres, że spała całą noc albo budziła się raz o 5 na mleko. Dziewczyny, jak długo to może trwać? Jak to wyglądało u Waszych pociech? Jest jakiś sposób ba te bezsenne noce? Chodzę już jak zombie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to mowia. Chociaz wiem ze latwo sie tylko mowi....to minie....Za rok bedziesz sie z tego śmiała gdy twoje dziecko bedzie pieknie spalo....za 3 lata bedziesz musisla swoje dziecko budzic do przedszkola a za kilka lat bedziesz tesknic ze czasami gdy twoje dziecko byla takie malutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas trwa to od ok miesiaca...podjrzewalam ze to zabki, ale minelo pare tyg a synek spal zle, ząbkow nie bylo widac. w koncu zobaczylam ze powoli wychodza, cztery na gorze i dolne dwojki.. daje smoczek posmarowany calgelem i na noc daje ibum zamiennie z apapem. ale i tak jest kiepsko. najgorsze ze nawet jak juz wyjda te zęby to moga przeciez isc nastepne :/ syn ma 8.5 mca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka - Dziś w ciągu dnia było zdecydowanie lepiej. Nie płakała, dużo się uśmiechała i zasypiała bez problemu. Zobaczymy jaka będzie noc. A miałyście tak, że takie objawy maluchy miały tylko przy jedyneczkach? Czy przy innych zębach będzie lepiej? Rok bezsenności i budzenia co 1,5 godz to mało optymistyczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja z 10:27. u nas bylo tak- pierwszy zabek (dolna jedynka)-5.5 mca, dwa dni marudzenia (wtedy wydawalo mi sie to straszne haha), po miesiacu druga jedyneczka - dwie gorsze noce. potem przez 2.5 mca nie bylo nowych zabkow, a teraz masowo wychodza, martwie sie ze od razu zaczna wychodzic nastepne, padam na pysk :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka - marudzenie w ciągu dnia jakoś jestem w stanie ogarnąć i np wczoraj nie marudziła w dzień ale z tym, że każda noc jest zarywana poradzić sobie nie mogę. Jak zombie chodze bo jak może być inaczej skoro dziecko się budzi średnio co 1,5 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja 22:07- u nas dzis noc masakra, ledwo zyje, maly nie mogl miejsca sobie znalezc, pobudka co chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W najgorszych czasach ibuprom/ apap na zmianę, dentinox i viburcol czopki a potem kropelki. Co chwila idzie jakiś ząb. Teraz syn ma 16 mies i wybija się ostatnia trójka. Czwórki już są, więc może trochę spokoju przed 5 będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się bardzo wszystko rozregulowało po narodzinach dziecka, nawet jak dobrze spął to się budziłam w nocy,w końcu opracowaliśmy system z męzem, spanie na zmianę, jak ząbkował to jedne nocy on wstawał, ja brałam nervomix sen i stopery do uszu, na drugi dzień na odwrót, jakoś przrtrwaliśmy te najtrudniejsze dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka - na naszą viburcol chyba nie działa bo efektów nie widzę. Podaje ibufen ale co 7 godz dopiero. Żele na chwile ok. Czy wszystkie zęby wychodzą w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na noc dajesz Viburcol, smarujesz dziąsła żelem i kładziesz dziecko do łóżeczka. Powinno przespać cała noc. Jeżeli dodatkowo gorączkuje, to podajesz dodatkowo paracetamol albo ibuprofen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie - daj na noc viburcol i prześpi noc. Wy przy okazji tez się wyśpicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedynki wychodza najlatwiej, gorzej z resztą zębów. To byla masakra:/ Teraz mam jeszcze 5 miesięczniaka w domu i ąz sie boję co mnie za chwilę czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×