Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAMA36plus5dni

36plus5 dni wczesniak?

Polecane posty

Gość MAMA36plus5dni

dziewczyny czy ktoras urodzila bobasa w 36 plus 5dni tak mam zaplanowana cesarke , mala tydzien temu wazyla 2400 wiec do przyszlego tygodnia pewnie spokojnie dorosnie do 2500 albo i wiecej w tym terminie czy to rzeczywscie wczesniak ? jak jak to bylo w waszym przypadku , po wysciu ze szpitala ? itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodzilam w 36 ( dokladnie 28 dni przed terminem) i moj maly byl sklasyfikowany jako wczesniak. Z cech typowo wczesniaczych mial tylko nietrzymanie cukru ( dostawal 2 dni kroplowki). Poza tym ok. Trzymal temperature. Dobrze spal i jadl. A urodzil sie naprawde duzy- 3900 i 58 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko- zależy. Może być a nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama36plus5 dni
to u mnie bedzie 22 dni przed terminem , a jak potem w domu obchodzilysmy sie z takimi maluchami wszystko normlanie ? czy jednak ja cos trzeba zwaracac wieksza uwage ? pierwsza corcie urodzilam w 38tygodniu tez wazyla 2500 poprostu jak stwerdzil lekarz moje dzieci sa male :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spokojnie, na pewno będzie ok, no w każdym razie raczej nic poważnego wam nie grozi już w tym prawie 37 tc :). to tak teoretycznie od 37 tc ciąża jest donoszona, a zdarza się że i dzieci urodzone w 38 tc mają np. problemy z oddychaniem, nie ma zasady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko urodzone naturalnie w 36 tyg i 6 dni. Sklasyfikowany jako wcześniak ale wszystko było ok nie leżał w inkubatorze i gdyby nie zoltaczka wyszlibysmy normalnie jak każdy po 3 dniach że szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od wczesniaka 3900- w domu to juz wszystko dobrze. No moj duzy akurat. Dodam, ze ja mam na odwrot- duze dzieci, corka urodzona dzien przed termimem wazyla 4220 miala 60 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
36 tc i 5 dni - dokladnie wtedy mialam cesarke :) Dzidzia dostala 10 pkt, nie musiala byc nawet z wczesniakami.Sama oddychala itd.Jedynie byla mala - urodzila sie z waga 2220g ale ja mialam cos nie tak z przeplywami.Wyszlysmy w 6 dobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój urodził się w 35 tc i 6 dniu. Nie było prawie żadnych komplikacji, inkubatora, żółtaczki. Ważył 2790 g, 53 cm dł. Dostał 9 pkt za pępowinę owiniętą wokół szyi, przez co był trochę niedotleniony. Poród CC, odeszły mi nagle wody, akcji porodowej (skurcze itd.) nie było. Do domu wyszliśmy w 3. dobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj tez dokladnie 36t 5d - nie bylo skora do skory, bo go na 2h do inkubatora zabrali, zeby sie upewnic, czy sam ladnie oddycha. I trzymali nas 4 dni w szpitalu, bo waga mu bardzo spadla. Urodzil sie z 2700, wychodzil z 2400, 9 punktow Apgar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam w 32tc, w szpitalu byliśmy 17dni. Syn był w inkubatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA36plus5dni
super dziewczyny , dzis jeszcze rozmawialam ze swoim lekarzem wszystko ma byc dobrze i jesli u was bylo to u mnie pewnie tez :) powiedzcie jeszcze tylko jak bylo potem w domu ? jakos specjalnie mam sie przygotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego tak szybko cesarka? U mnie nie bylo wyjscia bo mialam skurcze i wody odeszly w nocy w szpitalu. To byla moja druga cc, a trafilam do szpitala najpuerw ze skurczami w 36tc i mieli mnie monitorowac i przetrzymac do przynajmniej 37t c. W szpitalu bylam 6 dni, bo 2 pierwsze te kroplowki maly mial a potem spadal na wadze (nie mialam pokarmu). Dopiero jak ostatniej nocy zrezygnowalam z prob kp i wymusilam mm, to dziecko nie stracilo wagi i moglam wyjsc z nim do domu. W domu bylo ok. Ale jak pisalam, maly z waga ur 3900 nawet nie wygladal na wczesniaka. Mialam kilka wizyt kontrolnych- badanie serca, logopeda, neurolog, rehabilitant i bylo w porzadku z rozwojem. Siadal sam majac 9mcy, jednoczesnie zaczal raczkowac i wstawac gdy mial 9.5mca, a sam chodzil po roczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA36plus5dni
cesarka szybciej bo mam lozysko przodujace i zakrywajace boja sie krwotoku jesli bedzie pozniej cesarka a nie mieszkamy w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×