Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Szkoła rejonowa czy prywatna?

Polecane posty

Gość gość

Co lepsze dla dziecka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rejonowa W Polsce prywatne są na naprawdę niskim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dla mnie na odwrót - w prywatnej bylo lepiej, bo były małe klasy, codziennie angielski, ciekawszy program, wiecej wycieczek. Tylko te koszty... Myślę, ze najdokładniej jest porównać konkretne dwie szkoły, sprawdzić jakie sa warunki lokalowe i porozmawiać z wychowawczynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u corki w klasie jest 20uczniów( w tym roku doszły dwie dziewczynki i jeden chłopiec) Zadnym argumentem dla mnie nie jest "angielski co dzien" bo przeciez moge posłać dziecko na korepetycje, gdzie ktos przyłozy uwage tylko do mojego dziecka. Wycieczki tez nie bardzo mnie przekonują, bo moge zapisać dziecko do lokalnego klubu , na harcerstwo, pttk albo zorganizowac cos sama, co miesiac- koszty pewno beda te same Nie wiem ile kosztuje szkola prywatna, ale jetem prawie pewna ze jest to wyselekcjonowana grupa dzieci, z całego miasta, jezeli zawiaza sie blizsze przyjaznie , beda one utrudnione po szkole. Przeciez nie poslesz dziecka autobusem przez pol miasta, zeby sie pobawiło u przyjacióki. W szkole rejonowej tylko rzucisz hasło, skocz do kogos po zeszyty, i w ciagu pol h Twoje dziecko bedzie mogło odpisac lekce (w przypadku nieobecnosci) Moja córka ma 12 lat , wraca z kolezankami do domu, smieja sie i niejednokrotnie siada gdzies na chwilke pogadac. Mieszkam Trzy min od szkoly, wiec nie ma problemu by poszła sama(w przypadku np popsutego auta, koniecznosci pojscia do laboratorium oddac krew -zaraz po siódmej- pojawia sie kłopot. Ja bym sie nie zastanawiała, bo w sumie to zaden prestiz, a jak masz wiecej kasy, to przeciez mozesz w szkole rejonowej przekazac na cele klasowe i wówczas za to dzieciaki beda miały bogatsza wycieczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś to po co ta rozkmina, skoro sama sobie odparłaś argumenty? przecież Ty już wiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdeleD

Ja posłałam dziecko do prywatnej szkoły z tego względu, ze sama też do takiej chodziłam. Poza tym czy prestiż. Ja nigdy się z tym nie obnosilam, że chodze do prywatnej szkoły, Miałam koleżanki, które chodziły do publicznych szkół i wiem, ze podejście nauczycieli do dzieci jest zupełnie inne, gorsze. Moje dziecko chodzi do tej samej podstawówki co ja chodziłam ,a mianowicie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 49 przy ul. Bacha. Klasa liczy 18 osób, jest kameralna atmosfera, podejście nauczycieli jest bardzo dobre. Nikt nie jest pominety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×