Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Trisomia 21

Polecane posty

Gość gość

Witam wyniki trisomii 1:450 po skorygowaniu, zamartwiać się czy nie ? W poniedziałek wizyta u ginekologa mam nadzieję ze mi coś mądrze doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie pappa jest glupie i nic nie wnosi. A usg wyszlo ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli to wynik wg pappa to zapomnij o temacie. Jeśli wg usg to nie jest to wynik najgorszy. U Nas usg było idealne. Test pappa czyli STATYSTYKA 1:540 Zdrowa córka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No USG wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i to jest właśnie wynik pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i chodzi o trisomie 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę że kogoś tu poniosło ale nie życzę nikomu takich zmartwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyniku z Testu Pappa w ogóle nie bierz pod uwagę. Pracowałam przy tych testach. Nasz lekarz nawet ich nie poleca, a robi tylko BARDZO DOKŁADNE usg :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez test Pappa moja koleżanka prawie oszalała z nerwów: usg ok, test bardzo źle. Zapłaciła kilka tys za test hormony i wyszło że jest dobrze :). Dziecko urodziło się zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas to samo i zdrowa dziewczynka :) Pappa to wyciąganie kasy. U nas lekarz zaproponował kolejne badania za 2,600zl :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaproponowali mi Z tego względu badanie DNA z płodu.. staram się nie przejmować bo dzidziuś na USG idealny ale jednak te całe pappa mnie denerwuje, zobacze co mi doradzi mój lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko :) śmiesznie się to czyta, bo kilka mcy temu byłam w identycznej sytuacji. Też założyłam temat w necie i jak dziewczyny mi odpisywały to jakoś tak wtedy sobie pomyślałam, że pięknie byłoby tak jak one urodzić zdrowe dziecko i też kogoś w takiej samej sytuacji kiedyś pocieszyć i co? Moja córka (4mce) śpi właśnie i ma się świetnie, poza tym, że marudna po wczorajszym szczepieniu :) U nas usg było w porządku, a test z krwi 1:326. Dla mojego męża wynik super, a dla mnie tragedia, bo koleżanka w tym samym czasie miała wynik pappa 1:22000 :o byłam załamana. Przekopałam internet. Zaproponowano mi drogie badanie, ale nie zdecydowałam się, bo 3tys mnie nie swedziało, a wynik i tak niczego by u mnie nie zmienił. Mój ginekolog odrazu uciął temat. Nie ciągnął go, stwierdził, że patrzymy na usg, a nie na pappa i tyle. Jednak ja nadal się przejmowalam, bo moja mała często na usg, a chyba nawet zawsze pokazywała język. Niby słodko, ale ja sobie wkrecilam, że już ma te luźne mięśnie języka jak dzieci z ZD i na prawdę wymyslalam różne rzeczy i zamartwialam sie, a niepotrzebnie :) Nie nakręcaj się. Ważne jest usg. Byłam świadkiem w poczekalni przed badaniem prenatalnym jak dwie kobiety stanowczo nie wyraziły zgody na pobranie krwi do testu pappa, a tylko na usg prenatalne. Pani w recepcji namawiał, a one NIE I KONIEC. Byłam zdziwiona...... Teraz rozumiem :) Gdy byłabym jeszcze raz w ciąży to również NIE ZDECYDOWAŁABYM się na pappa. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oh dziękuję za słowa otuchy ;) no ja też przekopalam internet i wszyscy odradzają pappa, zdrowy rozsądek mi podpowiada że jakby dzidziuś był chory to już by coś było nie tak na USG.. mi zaproponowali za 2400 i też mi się wydaje że to wyciąganie kasy chociaż wiadomo że gdyby to nie było takie drogie od razu bym zrobiła dla świętego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i czemu nie obliczyli statystki na podstawie wieku USG i krwi tylko samej krwi.. na pewno by się zmniejszyło zagrożenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko :) śmiesznie się to czyta, bo kilka mcy temu byłam w identycznej sytuacji. Też założyłam temat w necie i jak dziewczyny mi odpisywały to jakoś tak wtedy sobie pomyślałam, że pięknie byłoby tak jak one urodzić zdrowe dziecko i też kogoś w takiej samej sytuacji kiedyś pocieszyć i co? Moja córka (4mce) śpi właśnie i ma się świetnie, poza tym, że marudna po wczorajszym szczepieniu :) U nas usg było w porządku, a test z krwi 1:326. Dla mojego męża wynik super, a dla mnie tragedia, bo koleżanka w tym samym czasie miała wynik pappa 1:22000 :o byłam załamana. Przekopałam internet. Zaproponowano mi drogie badanie, ale nie zdecydowałam się, bo 3tys mnie nie swedziało, a wynik i tak niczego by u mnie nie zmienił. Mój ginekolog odrazu uciął temat. Nie ciągnął go, stwierdził, że patrzymy na usg, a nie na pappa i tyle. Jednak ja nadal się przejmowalam, bo moja mała często na usg, a chyba nawet zawsze pokazywała język. Niby słodko, ale ja sobie wkrecilam, że już ma te luźne mięśnie języka jak dzieci z ZD i na prawdę wymyslalam różne rzeczy i zamartwialam sie, a niepotrzebnie :) Nie nakręcaj się. Ważne jest usg. Byłam świadkiem w poczekalni przed badaniem prenatalnym jak dwie kobiety stanowczo nie wyraziły zgody na pobranie krwi do testu pappa, a tylko na usg prenatalne. Pani w recepcji namawiał, a one NIE I KONIEC. Byłam zdziwiona...... Teraz rozumiem :) Gdy byłabym jeszcze raz w ciąży to również NIE ZDECYDOWAŁABYM się na pappa. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość M

Witam. U mnie nie za ciekawa sytuacja. Trisomia skorygowana na USG 1:210 a po badaniu krwi 1:919 (po badaniu krwi podobno wynik lepszy). Zaproponowano mi badanie amnipunkcja. W środę ma zostać wykonane. Strasznie się boje, noce nie przespane, oraz przepłakane ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

A ja napiszę co powiedział mi lekarz - zresztą teraz bardzo popularny i drogi-po prawidłowym usg w 12 tygodniu ciąży z pierwszym dzieckiem. To było w 2011r., wówczas testy pappa nie były praktycznie standardowymi. Otóż na moje i męża pytania czy dziecko jest na 100% zdrowe odpowiedział, że  na 70% tak czym nas przestraszył. Pytalismy więc o możliwość dalszych testów itd. Wówczas powiedział, że owszem możemy zrobić właśnie bardziej szczegółowe badania ALE już na starcie powinniśmy sobie zadać pytanie "co dalej jeśli wyniki okażą się złe". Dedykuję to wszystkim przyszłym rodzicom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ella

U nas było duże nt i razem z wiekiem wyliczyli 1:10. Potem z krwii spadło do 1:100. Jest zdrowy syn. Jakby było źle dostała byś skierowanie na amniopunkcje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
7 godzin temu, Gość Gosciowa napisał:

A ja napiszę co powiedział mi lekarz - zresztą teraz bardzo popularny i drogi-po prawidłowym usg w 12 tygodniu ciąży z pierwszym dzieckiem. To było w 2011r., wówczas testy pappa nie były praktycznie standardowymi. Otóż na moje i męża pytania czy dziecko jest na 100% zdrowe odpowiedział, że  na 70% tak czym nas przestraszył. Pytalismy więc o możliwość dalszych testów itd. Wówczas powiedział, że owszem możemy zrobić właśnie bardziej szczegółowe badania ALE już na starcie powinniśmy sobie zadać pytanie "co dalej jeśli wyniki okażą się złe". Dedykuję to wszystkim przyszłym rodzicom. 

Jak to co dalej? Ja bym się nie zastanawiała tylko usunęła. Chyba nie macie pojęcia co znaczy takie dziecko. Na fejsbukowych zdjęciach się śmieje i wygląda słodko kiedy ma 3-4 latka ale czemu nikt nie pokazuje dałnów które mają 30-40 srają do wanny a później pół łazienki tył gównem smarują po ścianach? Ja mam taki przypadek w rodzinie i naprawdę odbiega od sweet foci z insta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xena

Witam. Badania prenatalne, usg idealne wyniki krwi Pappa ryz. Pośrednie Tristomia 1. Czy ktoś już miał podobne wyniki? Mam już dwie córki zdrowe w rodzinie też żadnych podobnych wad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×