Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kuzynka w tragicznej sytuacji

Polecane posty

Gość gość

Witam. Postaram się bardzo krótko i rzeczowo. Moja kuzynka (przed 40) ma męża i dwójkę dzieci (14 i 1,5 roku). Mieszka u teściowej. Jej matka (moja ciotka) jest osobą przypuszczam chorą psychicznie (znęca się psychicznie nad innymi, przezywa moją mamę, swoją matkę i właśnie córkę czyli moją kuzynkę). Nienawidzi jej wręcz chociaż zawsze była tą najlepszą córką. Jak była w ciąży z drugim dzieckiem przezywała ją, popychała, mówiła żeby zdechła przy porodzie. Żeby było "ciekawiej" jej mąż- pijak również się nad nią znęca (z tego co wiem to ma założoną już niebieską kartę i często bywa tam policja). Szantażuje, że się zabije, wrzeszczy na dzieci, swoją córkę starszą (która została skierowana na leczenie psychiatryczne z tego wszystkiego) ostatnio zmieszał z błotem i nazwał puszczalską!! Kuzynka mieszka u teściowej obecnie, która obstaje za synusiem ukochanym (który nawet ją pobił) a ie za kuzynką. Ostatnio ją wyrzucała z domu z dziećmi. Nie wiem co zorbić, jak jej pomóc. Nie ma prawka, mieszkania ani obecnie pracy bo ma małego chłopczyka którym się zajmuje (to fakt- słaby pomysł żeby mieć jeszcze drugie dziecko z takim typem bo to się dzieje już od wielu lat chociaż ostatnio przybrało na sile). Kuzynka nie ma wsparcia od nikogo. Matka- się znęca, teściowa to samo i mąż pijak to samo. Jej siostra (moja druga kuzynka) została przez moją ciotkę nabuntowana i cieszy się wręcz z jej krzywdy!! Co tu zrobić? Jak to rozwiązać? Rozwód? Powiedział że specjalnie się zwolni wtedy z pracy żeby nie płacić alimentów. Może Wy cos poradzicie. Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KróIowa123
Fajne prowo 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka prowokacja? Nie mam nic innego do roboty tylko wymyślać głupoty i je wypisywać? Niestety, możecie nie wierzyć jak chcecie ale to się dzieje naprawdę w mojej rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepszy dom samotnej matki niż taka rodzinka. A rozwód warto wziąć, jak nie będzie płacił, to jej fundusz zapłaci. A i na pierwsze dziecko też dostanie 500+, skoro nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no własnie tak mi sie wydawało że 500+ dostanie na pierwsze dziecko. Też mi się tak wydaje. Ona jest bardzo skołowana tym wszystkim a moich najbliższych też to bardzo boli. Jedyne co ją trzyma jest to, że starsze dziecko chce być koło ojca (nie wiem dlaczego) i szkoła której nie chce zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a o jakim funduszu była mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nic już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fundusz alimentacyjny. Zasadza mezusiowi alimenty, nie zapłaci 3 mcy i od razu do komornika go zgłosić. Komornik nie będzie miał z czego zabrać więc kuzynka dostanie wypłatę alimentów z funduszu. A mezusiowi będzie dług rosnąć, zabiorą prawko j pójdzie do paki. I pamiętaj, alimenty sąd zasadza na podstawie MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH a nie realnych zarobków. Czyli jesli pracowal, zarabial a się zwolni to sąd i tak mu zasadzi jakąś kwotę. Teraz się dużo zmieniło w prawie na lepsze odnośnie alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze wiedzieć, dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×