Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Leczenie zębów w narkozie

Polecane posty

Gość gość

Kochane mamy czy któraś z was maialntaki przypadek? Mój synek ma dwa ubytki ale ze nie da się dotknąć dentystce dostaliśmy skierowanie na wyleczenie zębów w narkozie. Strasznie się boje nie wiem co robić czy się zgodzić. O opinie proszę tylko mamy które miały ten sam problem. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam, jeśli nie ma innego sposobu. Moje dziecko przynajmniej nie boi się dentysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się wypowiem jako osoba, która właśnie jako dziecko dostała takie skierowanie. Moi rodzice się nie zgodzili na narkoze, eksperymentowali z lekami nasennymi, ale nie udało się. Nie wyleczyli mi zębów, a ja przestałam się bać dentysty mając 11 lat dopiero. Już mając 13 lat miałam 3 zeby zrobione kanalowo, potrzebę aparatu (na który już moich rodziców stać nie było), w każdym innym trzonowcu plomby, również w połowie siekaczy. Z zębów mlecznych provhnica może przenieść się na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny. Martwi mnie pytanie czy są jakieś powikłania po narkozie. Boje się tego strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile ma dziecko? Jakie zęby są do leczenia? Choruję na jakieś choroby? Dziecko powinno być w ogólnym stanie dobrym. Bez żadnych infekcji, anemii. Zostały zlecone podstawowe badania przed narkozą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko spokojnie. Narkoza nie taka straszna jak ja malują. Mieszkam za granica i tutaj bardzo często robi się zabiegi dentystyczne w narkozie. Mało tego nawet kolonoskopię robia pod krótka narkoza i wszystko jest Ok. Syn prześpi smacznie cały zabieg i obudzi się ze zdrowymi zębami. Super z ciebie mama Że dbasz od małego o żeby dziecka. Moi rodzice to zaniedbali i już w wieku 30 lat nie mam 3 zębów, mnóstwo wypełnień, kilka kanałów. Ps sama miałam narkoza miesiąc temu i zniosłam wszystko super. Za miesiąc będę miała znowu narkozę (in vitro) i już się w ogóle nie boje bo ostatnim razem panikowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba nie masz co panikować, na zapas, bo powikłania są rzadko. Prawie każde dziecko z duża niepełnosprawnością, np. Porażenia mozgowe, itp, autyzmu, tez ma leczenie w narkozie. Mój syn tez tak miał, od razu kilkanaście zębów mu zrobili i po kłopocie. Aż pozazdrościć, ja przez dentofobie teraz nie ma połowy zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z narkozą nie pomogę, ale mój syn miał robione ząbki (ma 5l) wg mnie wszystko zależy od dentysty. Mamy super dentystkę z bardzo dobrym podejściem do dzieci. Ja jej ufam w pełni. Jeżeli jesteś z Warszawy to daj znać, jeżeli nie to poszukaj kogoś w okolicy bardzo dobrego. Wydaje mi się że warto. Nie demonizowałabym narkozy, ale na to zawsze masz czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robione tak zęby, wiązało się to z poważną operacją serca i musiałam mieć wyleczone wszystkie w krótkim czasie do zabiegu, ogólnie super sprawa, zastrzyk w tyłek przez anestezjologa i dobranoc, tak w pełni świadoma obudziłam się w domu. Zero stresu a zęby zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny dziękuję za miłe słowa otuchy. Boje się ale coraz bardziej się przekonuje że będzie dobrze. Mam już umówioną wizytę u anestezjologa porobi testy różne . Trochę mnie uspokoił w rozmowie tel. Ale same rozumiecie człowiek się boi bo chodzi o malutkie dziecko. Dzięki kobietki za opinie i wsparcie. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mopja corka rok temu majac 8 lat miala robione zeby pod narkoza.Nie dalo sie jej w zaden sposb namowic zeby buzie otworzyla.Uciekala krzyczala istny horror.Nie bylo juz wyjscia trzeba bylo robic prywatnie i p[od narkoza.Zaplaciolam ok2o00zł. W wieku 9 lat nie ma juz 2 stalych zebow chyba 6- jedna dolna i gorma g.Udalo nam sie w koncu znalesc fajnego denstyste prytwanie- i corka bez niczego otwiera buzie i daje sobie zrobic bez narkozy.Chodzimy regularnie na kontrole i wszystko jest dobrze.A i zaczelismy chodzic do ortodonmty i w przyszlym tyg. ma przymiarke aparatu. ZARAZ USLYSZE JAK DO TEGO DOPUSCILAM.cZASU nie cofne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zbrodnia proponować narkozę i ten lekarz to chyba jakiś psychopata. Narkoza jest niebezpieczna dla organizmu. Nigdy nie ma absolutnej pewności jak organizm zareaguje, co się będzie działo, czy anestezjolog się zorientuje, czy sprzęt zadziała. W najlepszym wypadku narkoza osłabi serce dziecka! A wybudzanie? A wiesz, jak spada temperatura ciała? Jakbyś niemal ze zwłokami miała do czynienia. Absolutnie się nie zgadzaj! Zamień stomatologa bo ten to jakiś rzeźnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może gaz rozweselający? Niektóre gabinety oferują taką opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za panikara. Żaden rzeźnik tylko normalny lekarz. Mój syn w wieku 2 lat miał złamaną rękę i nastawiali mu pod narkoza. Mieli to robić na żywca? Tak samo z zębami, czasem nie ma wyjścia. Mieszkam w De i tutaj nawet gastroskopie robią pod narkoza. I to żadna ciężka narkoza, po 15-20 minutach człowiek się budzi. Sama miałam przy zabiegu ginekologicznym i obudziłam się kilka minut po,dobrze się czułam,tylko pić mi się chciało.Nie dramatyzujcie. Są różne rodzaje uśpienia pacjentów, również dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00;16 a ty kim jesteś z zawodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajdź dobrego stomatologa dziecięcego. Nie faszerowałabym dziecka narkozą. Ile razy będziesz to robić? Nigdy też nie wiesz, czy nie będzie konieczna w jakiejś nieoczekiwanej sytuacji (odpukać, oby nie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07:27 dentysta a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś wcale nie panikara. Podpisujesz stosowne oświadczenie informujące o odpowiedzialności i różnych działaniach niepożądanych. Ja po takim znieczuleniu 20 minutowym miałam przez dwa tygodnie potworne bóle głowy. Miałam je dwa razy w życiu dotąd. I również kroplówkę, żeby oczyścić krew. Tak jak po wstrzykniętym kontraście (choć wiem, że nie wszędzie tak robią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja ani po narkozie, ani po kontraście nie miałam takich przebojów. Ale każdy organizm jest inny. Natomiast nie demonizowalabym tak tej narkozy. To nie jest ciężka, wielogodzinna operacja. Moja ciotka owszem,po narkozie, rzygala jak kot, ale to była jej 7 operacja biodra i trwała dobre 3 godziny,jak nie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty dentystka z Bożej łaski. Właśnie stomatolog dziecięcy minto zaproponował a właściwie dwóch. Bo od jednego jak dostaliśmy taką propozycję to poszliśmy do drugiego i zaproponował to samo. Nie strasz i nie obrażaj tu innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam super dentystę w https://przychodniadental.pl/ i ma super podejście do małych pacjentów, że nie trzeba narkozy. Byłam teraz z synkiem na pierwszą wizytę i dziecko było paradoksalnie zadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra miała podobną sytuację z dzieckiem. Mały panikował przy dentysce, płakał, uciekał itp. Ktoś jej polecił stomatologa dziecięcego z Lux Med i jest bardzo zadowolona. Pan ma fajne podejście do dzieci, i teraz nie ma już problemów. Mały z chęcią chodzi i na przeglądy i jakieś leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to wlasnie chodzę do Stomatologii dr Cichonia i jestem zadowolona z opieki stomatologicznej a także z tego jakie mają podejście do pacjenta! pierwsza klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×