Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zaczarowana1

CO MAM ZROBIĆ, GDY JESTEM W CIĄŻY?

Polecane posty

Witam, prawdopodobnie jestem w ciąży. Zrobiłam test ciążowy, wyszły dwie kreski.Mam 17 lat, jestem jeszcze niepełnoletnia, mój chłopak jest już pełnoletni. Jak mam to powiedzieć chłopakowi i rodzinie? Co mam zrobić w owej sytuacji? Jak ze szkołą? Uczęszczam do liceum, będę miała przerwę w nauce? Kiedy powiadomić o tym szkołę? Jestem w szoku, nie wiem co robić dalej. Pomóżcie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw udaj się do ginekologa potwierdzić ciążę. Z lekarzem skonultuj swój stan zdrowia i możliwe rozwiązania. Potem poinformuj chłopaka i inne osoby, które chcesz poinformować (rodziców, przyjaciółkę, bliską ciocię, kogo chcesz). Szkoły wcale nie musisz powiadamiać, to czy będziesz miała przerwę w nauce zależy od tego czy będziesz się dobrze czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie , najpierw w samotności zastanów się czy chcesz urodzić te dziecko ta decyzja należy tylko do ciebie , później porozmawiaj z chlopakiem na osobnosci i powiedz o swojej decyzji czy chcesz urodzic czy nie musisz byc pewna swojej decyzji nie zależnie od tego twój chlopak musi poniesc odpowiedzialnosc ppwiedz wprost ze oczekujesz jego wsparcia i pomocy nie moze cie sama zostawic , pozniej ew. poinformuj swoich rodziców niech będzie przy tobie twoj chlopka powiedz rodzicom ze chcialabys by ciebie wspierali bo mimo sytuacji chcesz urodzic dziecko i byc odpowiedzialnym rodzicem ale nie bedziesz chciala teraz urodzic , z czasem mozesz powiadomoic swoja wychowawczynie o sytuacji mozesz chodzic do szkoly tak dlugo jak tylko bedziesz mogla jak urodzisz mozesz dogadac sie z nauczycielami kezeli chodzi o ukonczenie szkoly bedzie ciężko wiec musisz sie zastanowić na ile jestes silna osobą by sobie dac z tym wszystkim radę moze byc tak ze bedziesz mogla liczyć na wszystkich albo tylko sama na siebie powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam dziecko jak mialam 18 lat. Ale pracowalam juz na siebie,bo w domu bylo kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj kochana :-). Jeśli dr ginekolog Ci to potwierdzi to gratulacje. :-). Wiem, że Ci nie do śmiechu. Ale nie chciałabym abyś wpadała w rozpacz z tego powodu. Jesteś młoda ale wszystko będzie git. Trzeba powiedzieć rodzicom, chłopakowi no i w szkole. Może Mama pójdzie z Tobą?. Szkołę sobie skończysz, nic się nie martw. W mojej klasie też koleżanka w Twoim wieku była w ciąży i wszyscy się do tego przyzwyczaili i super było. Spokojnie dasz radę. Moja bratowa też wcześnie rodziła i jej zazdroszczę. Na spokojnie zapisz się do ginekologa na badanie, zwykle jest miło.i ok. Lekarz pewnie powie Ci kiedy do kontroli i da Ci kalendarz ciąży. Może nawet Twoja mama by z Tobą poszła. Najważniejsze to głowa do góry. Damy radę :-) Ściskam Cię mocno! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×