Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy mogę wprowadzić nowe produkty do diety dziecka który skończył 4 msc?

Polecane posty

Gość gość

Cześć mamuśki, jestem młodą mamą i urodziłam pierwsze dziecko. Moj synek skończył 4 miesiące i mam pytanie czy mogę już mu dawać jakieś produkty inne niż moje mleko z piersi? Nadal karmię piersią ale chciałabym coś dodać do diety malucha bo nadal je mi średnio co 2h. Można dodać miarke kaszki do mojego sciagnietego mleka chociaż n noc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz Cie zjada cycoholiczki. Ja mam 2ke dzieci. Kp okolo 2 mcy. Wiec po skonczeniu 4 powoli rozszerzalam diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej ja jestem cycomama :) karmiła dwójkę do roku. Ale dietę rozszerzałam. Ogólnie ja przyjęłam sobie taką zasadę, że jak dziecko jest stabilne w pozycji siedzącej to zaczęłam rozszerzać dietę. Przy pierwszym dziecku było to wcześniej, przy drugim później bo mały był wcześniakiem, potrzebował więcej czasu. Ogólnie po 4m-cu można coś wprowadzać. Obserwuj dziecko, nie martw się krzywdy mu nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kaszkę, jakiś kleik pewnie, że możesz dodać. PS. ten mój młodszy ma już prawie 2 lata i jeszcze nie przespaliśmy normalnie ani jednej nocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli karmisz tylko piersią to jeszcze za wcześnie na wprowadzanie nowych produktów. Jeżeli dodkarmiasz mlekiem modyfikowanym to możesz już wprowadzić kleik kukurydziany. Następnie kleik ryżowy. Powoli, po 1/2 łyżeczki, 1 łyżeczce dziennie i stopniowo zwiększasz ilość. Jak będą problemy z brzuszkiem, to daj Espumisan i Viburcol i odstaw na kilka dni produkt który powoduje wzdęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:37 jedyna mądra odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana, jest za wcześnie. Wytyczne WHO mówią jasno, by rozszerzać dietę po 6 miesiącu. Po coś są te instytucje i setki badań, by dobrze doradzić ;) Możliwe, że uda Ci się to tydzień - dwa wcześniej, jeśli dziecko będzie gotowe, tzn. będzie siedziało stabilnie z podparciem lub na kolanach opiekuna i trzymało główkę prosto w tej pozycji. Generalna zasada - nic na siłę. Jeszcze się naje innych pokarmów, ma na to całe życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakochanejzosi
Ja już już karmię 4 mc piersią i też zamierzam powoli wprowadzać pokarm (oczywiście coś delikatnego, np. kaszkę), ale nie chcę, aby zanikła mi laktacja:/stąd moje pytanie: jeżeli ograniczę karmienie piersią, to czy zaniknie mi laktacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłamtamitu
Karm jak najczęściej, i powoli wprowadzaj kaszkę. Ale najlepiej to karmić samą piersią przynajmniej do skończenia pół roku przez dziecko. A masz za mało pokarmu, że chcesz wprowadzić kaszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiumisiupysiu
W moim przypadku miałam za mało pokarmu i już chciałam zacząć wprowadzać stały pokarm do diety maluszka. Ale jak poprawiłam laktację, to odłożyłam kaszki na późniejsze miesiące:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taksiezastanawiaminiewiem
A ja stoję przed dylematem: karmić nadal piersią (dziecko kończy pół roku), czy wprowadzać już stałe pokarmy. Jakie macie z tym doświadczenie? Warto rezygnować z kp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jprdl, co wy macie z who i z rozszerzaniem diety zależnej od rodzaju mleka? Nie każde dziecko da rade pół roku tylko na piersi. Co to przy mm lepiej się jelita rozwijają skoro można w czwartym miesiącu soki wprowadzać, a przy kp nie? x Autorko możesz. Jak najbardziej możesz. x mamakochanejzosi 2018.09.25 Nie zaniknie. Jakby zanikała od rozszerzenia diety, to by kobiety nie dały rady po 4 lata karmić. Laktacja dostosuje się z czasem do czasu w jakim podajesz pierś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taksiezastanawiaminiewiem dziś A ja stoję przed dylematem: karmić nadal piersią (dziecko kończy pół roku), czy wprowadzać już stałe pokarmy. Jakie macie z tym doświadczenie? Warto rezygnować z kp? x Przecież karmić kp możesz dalej, ale nie 6-7 razy na dobę, ale 4, bo 2-3 kp zastąpisz czymś innym. Z czym masz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj mu bidżes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakochanejzosi
to dobrze wiedzieć:)sorki za pytania, ale to moje pierwsze dziecko i szczerze mówiąc, to dopiero się wszystkiego uczę:)słuchajcie, a co zrobić, jak pojawią problemy z pokarmem przy wprowadzeniu stałego pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakniewiesz
Nie powinny, jeżeli będziesz nadal karmić piersią. A jeżeli zauważysz, że masz coraz mniej pokarmu, to zacznij przyjmować środki na laktację, znajdziesz je w aptece i zacznij częściej przystawiać dziecko do piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma umiejetnosc siedzenia do rozszerzania diety bo chyba tego nie ogarniam.. ??? Moj 4miesieczniak siedzi niestabilnie i sam nie siada ale z jedzeniem stalych pokarmow sobie radzi... niemalze sie slini na widok miseczki z jedzeniem, ale co? Nie siedzi to nie dostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezrozszerzamdiete
Jeżeli widzisz, że dziecko nie jest najedzone, to myślę, że można zacząć rozszerzać dietę:)ja jednocześnie poprawiałam laktację środkami dla karmiących mam i podawałam dziecku kaszki:)i było ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azsiezmartwilam
A właśnie jak to jest - kiedy można zacząć podawać inne pokarmy niż mleko? Jak dziecko skończy pół roku? A może lepiej poczekać??? Moja córcia już niedługo skończy pół roku, karmię cały czas piersią i nie wiem, czy to nie czas wprowadzania nowych produktów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×