Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Testy w szkole

Polecane posty

Gość gość

Witajcie. Mój syn poszedł do 4klasy i niestety ale mało co mi opowiada co się dzieje w szkole, bo jakoś zawsze mu się zapomina. Czy ktoś może mi wyjaśnić co to są sesje z plusem (kiedy i z jakich przedmiotów) i co to są testy kompetencji (kiedy i z jakich przedmiotów(, jak często u Waszych dzieci robią sprawdziany i kartkówki, czy jest jakieś min oceń by wystawić końcową? Czy na koniec każdej klasy jest taki test podsumowujący wiedzę i czy jest z każdego przedmiotu. Proszę o wszystkie informacje. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej sama zapytaj choćby wychowawcę jak to wygląda. Sesji z plusem nie mieliśmy -pierwszy raz o tym słyszę. Testy kompetencyjne to takie sprawdzenie wiedzy z danego przedmiotu -podsumowanie np. zeszłego roku szkolnego. Może być i na początku roku i na koniec -z różnych przedmiotów. Sprawdziany i kartkówki to wszystko zależy od konkretnego nauczyciela. Robią np. po zakończeniu jakiegoś rozdziału, działu, plus np. niezapowiedziane z ostatnich lekcji. Sprawa indywidualna. Co do oceny końcowej to wychodzi ona ze średniej ocen z jednego i drugiego semestru -z uwzględnieniem wag poszczególnych ocen. Jest Szkolny System Oceniania oraz Przedmiotowy System Oceniania z którym nauczyciele oraz wychowawca zapoznają uczniów. Z SSO zapoznawał nas też wychowawca na wywiadówce. Nic u was nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z systemem oceniania to poznawali uczniów. Bardziej mnie martwi, że nic nie wiem o tych testach. Moje dziecko notorycznie "zapomina" sobie o nich. Sprawdzian po każdym dziale wydaje mi się logiczny ale te testy i sesje w innych klasach w środku działu troszkę mnie zaskoczyły. Stąd moje pytania . O kartkowkach nikt nas nie informuje bo one mają być z zaskoczenia i takie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjmuje się następującą ilość ocen w semestrze dla przedmiotów realizowanych w wymiarze tygodniowym: 1) jedna godzina tygodniowo - minimum 4 oceny 2) dwie godziny tygodniowo - minimum 5 ocen 3) trzy godziny tygodniowo - minimum 6 ocen 4) cztery i więcej godziny tygodniowo - minimum 9 ocen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W każdej szkole będzie inaczej. U nas w czwartej klasie kartkówki są zapowiedziane i jak na razie są praktycznie co lekcja. Tak samo ze sprawdzianami. Wszystko mamy na librusie z dodatkowym opisem czego dotyczy, jakiego działu bądź jakiego działu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej klasie technikum miałam z różnych przedmiotów na początku roku szkolnego testy sprawdzające wiedzę z gimnazjum z innych przedmiotów nie pamiętam jak mi poszło ale pamiętam że z polskiego nawet dobrze (w gimnazjum uwielbiałam polski) i na koniec semestru wychowawczyni czyta nam poszczególne oceny na koniec z danych przedmiotów i jak doszło do mnie z polskiego okazało się że ze średniej wychodzi mi wyższa ocena a pani mi wystawiła ostateczną niższą powiedziała mi żebym poszła do pani i wyjaśniła może się pomyliła czy coś no to poszłam a ona że stwierdziła że nie będzie brała pod uwagę oceny właśnie z tego testu bo mi na przykład dobrze poszedł a innym gorzej i że to popsuje im średnią (przez całe półrocze nie wspomniała nawet słowem że tak będzie) się wkurzyłam innych średnia ją obchodziła ale moja już nie gdzieś to miała że bez tej oceny wychodzi mi teraz niższa ocena od tamtej pory znienawidziłam polski i nie lubię nauczycielki a ona mnie bo się kłuciłam wtedy z nią (nie jestem żadnym kujonem nie zależy mi strasznie mocno na ocenach z matmy po 2 klasie miałam nawet poprawkę w sierpniu ale ja na prawdę lubiłam polski i był chyba jeden z nie licznych przedmiotów z których tak mi zależało na ocenach) i od tamtej pory nie uczę się z polskiego tylko tyle żeby nie mieć jedynki (nie że w pierwszej klasie w pierwszym półroczu się uczyłam nocami z polskiego bo większość zapamiętywałam z lekcji nie przeczytawszy żadnej lektury ani nawet streszczenia tylko się uczyłam do ważniejszego jakiegoś sprawdzianu i to tylko wtedy jak wcześniej dłuższy czas nie było mnie w szkole) a miałam spoko oceny potem przestałam się starać mniej uważałam na lekcjach bo wiedziałam że choćby nie wiem ile bym miała zapasu w średniej to i tak ona znajdzie pretekst żeby postawić mi niższą ocenę. Raz dłużej nie było mnie w szkole jak już przyszłam któraś już lekcja chyba nawet ostatnia moja i był to angielski przychodzę na nią trochę spóźniona bo fajek i te sprawy na przerwie (nikt mi nie raczył z klasy powiedzieć) wchodzę do klasy przepraszam za spóźnienie a tu każdy sam siedzi wyjmują kartki a ja takie aha fajnie wiedzieć że kartkówka (potem się okazało że była zapowiedziana) nauczycielka do mnie żebym siadała i wyciągnęła kartkę a ja takie ale ja nic nie wiedziałam że ma być jakaś kartkówka że mnie nie było w szkole a ona że ją to nie obchodzi że mam obowiązek się dowiedzieć (nie było można jej poprawić) no tak mam obowiązek ale jak byłam nie obecna dłużej niż dzień to mam tydzień na nadrobienie materiału i jej to powiedziałam a ona że i tak mam pisać już nie chciałam się z nią kłócić usiadłam napisałam stwierdziałam że poczekam aż je sprawdzi i zobaczę jak mi poszło jak źle by mi poszło to byłam gotowa iść z tym do wychowawczyni a nawet do dyrektora bo nawet w statucie szkoły jest że mam tydzień na nadrobienie (a co do tego że się spóźniłam spóźnienie jest do 15 minut a ja spóźniłam się góra 5 i nie ja pierwsza się spóźniłam i nie ostatnia) ale dostałam chyba 2 i już nie chciało mi się tłumaczyć wychowawczyni a już napwlewno dyrektorowi o co chodzi zadowoliłam się dwują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×