Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co zrobić by domowy kebab miał ten intensywny smak i zapach?

Polecane posty

Gość gość

Od dawna uwielbiam robić fast foody w domu, bo wtedy wiem co jem i jest to o wiele zdrowsze. Często robię kebaby, najczęściej w tortillach ale robiłem tez w domowej roboty pitach i chlebku/bułce. Mimo wielu eksperymentów nie udało mi się jednak nigdy uzyskać takiego intensywnego smaku i zapachu który jest w kupnych kebabach. Moje kebaby są dobre, ale nie mają w sobie ani grama tak intensywnego smaku ani zapachu co te kupione. Nawet kupiony w najtańszej, byle jakiej budce ale kebab czuć z daleka i każde wgryzienie ma ten charakterystyczny smak. Wydaje mi się że sekretem są tylko sos i marynata do mięsa, oczywiście ja używam kurczaka/indyka ale nie ma to znaczenia bo tyczy się to również kupnego kebaba z kurczakiem. Sos robię zawsze swój z jogurtu/śmietany z majonezem i czosnkiem z odrobiną ziół, mięso natomiast marynuje na wszelkie sposoby czy to z jogurtem czy bez, specjalnymi przyprawami do kebaba itd. Próbowałem tez nabijać mięso i piec w piekarniku, jednak bez skutku. Czy ktoś wie co zrobić, by uzyskać taki efekt jak w kebabiarniach? Przecież to nie może być trudne, to najmniej wymagające danie jakie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpiekaj je tak miesiąc, albo i dłużej, dbaj o nie (to mięso) to samo się odwdzięczy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robię domowy miks przypraw i dla nas wychodzi bardzo dobre: 1 łyżka słodkiej papryki (można zmieszać z wędzoną) 1 łyżka mielonej kolendry 2 łyżki czosnku w granulacie (albo kilka ząbków zwykłego) 1 łyżka granulowanej cebuli 1 łyżka oregano 2 łyżki mielonego kuminu (nie kminku!) po 1 łyżeczce, chilli, kurkumy i pieprzu po pół łyżeczki zmielonych goździków i cynamonu ewentualnie pół łyżeczki mielonego imbiru (to już wg gustu) A sos dla nas jest prosty: czosnek roztarty z solą, trochę majonezu, jogurt grecki, do smaku sok z cytryny i cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×