Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciąża zaraz po porodzie

Polecane posty

Gość gość

Co myślicie o planowaniu drugiej ciąży tuż po porodzie? Tak sobie z mężem myślimy, że ma to dużo plusów. Dzieci w podobnym wieku, razem odpieluchowane itp. Jestem 2 miesiące po porodzie, właśnie wrócił mi okres i tak się zastanawiamy czy nie przestać się zabezpieczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak ci napisza ze tak to popuscisz szpary, a jak ci napisza ze nie to scisniesz nogi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 8 mc syna i jestem w 4 miesiacu. To byla swiadoma decyzja. pierwszy rok bedzie ciezki, potem bedzie luzno, dla porównania mam tez 13 letnia córkę, do teraz przesiaduje u nas wieczorami, bo jej sie zwyczajnie samej nudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PS jeszcze ze 2 mc i dzialaj, jezeli pierwszy poród był naturalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanow sie: Z położniczego punktu widzenia bowiem sprawa wygląda tak, że lepiej się nie spieszyć. Amerykańscy eksperci zalecają co najmniej rok przerwy od porodu do poczęcia kolejnego potomka celem zwiększenia szans na narodziny zdrowego dziecka. WHO mówi o 2 latach przerwy- czyli całych 33 miesiącach od narodzin do kolejnych narodzin. Dwuletnia przerwa wydaje się optymalna ze względu na korzyści dla mamy, dziecka oraz rodzeństwa miłościwie panującego noworodka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skrócenie tej przerwy do 6 miesięcy zwiększa ryzyko porodu przedwczesnego, niskiej masy urodzeniowej a nawet śmierci wewnątrzmacicznej. Świeże badanie (ponad 445 000 porodów) pokazuje, że pary, które z decyzją o poczęciu czekały dłużej niż 18 miesięcy mają mniejsze ryzyko urodzenia dziecka przedwcześnie. Kobiety biorące udział w badaniu powiły dwójkę dzieci w przeciągu 6 lat. Wśród nich znalazły się takie, które czekały mniej niż rok albo od roku do półtora z poczęciem kolejnego dziecka, czyli krótko. Te krótkodystansowe porównywano z paniami, u których przerwa wynosiła 18 miesięcy i więcej. Niespełna roczna przerwa predysponowała do porodu przed 39 tygodniem ciąży aż w 53%. W tej grupie też ponad dwukrotnie częściej dzieci rodziły się przed 37 tygodniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zatem, średnio dwuletnia (od porodu do ciąży) przerwa daje największe szanse na to, że nie urodzi się ów jegomość przedwcześnie, że będzie miał odpowiednią masę ciała i mniejsze ryzyko rozwoju wad wrodzonych. Także ryzyko autyzmu wzrasta do 50 % wśród dzieci poczętych wcześniej niż rok po narodzinach rodzeństwa, w porównaniu do dzieci urodzonych w 2 – 5 lat później. Rzecz jasna nikt nie udowodnił bezpośredniego związku między autyzmem a czasem pomiędzy kolejnymi ciążami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja bym nie chciala ryzykowac 50% wiekszej szansy na autyzm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wy wszytskie nmacie autyzm i aspargera:D a przede wszystkim zespół wyszukiwania choroby u dziecka:D albo inaczej piszac NIEDOJEPANIE MOZGOWE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:05, a ta 13-letnia córka to z innym facetem, ze taka różnica wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, ale ja mam tyłozgiecie macicy i zwyczajnie bardzo ciezko mi zajsc w ciaze, temu taka szybka decyzja o nastepnym, by maluch znów nie wychowywał sie sam. Do pół roku goi się szyjka macicy, gdyby zagoiła się zupełnie, znów mógłby być kłopot, Dopiero po 11 latach sie udało, kiedy juz na dobre sie poddalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 43 tylozgiecie nie przeszkadza w zajsciu-ja zaszlam 2 razy za pierwszym razem z tylozgieciem, pozatym po pierwszej ciazy macisa sie juz naprostowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 30 to nie sa nasze wywody , ni doszukiwanie sie choroby. To sa badania! Poczytajcie sobie artykul blog mataja.pl "Zróbcie sobie zdrową przerwę'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha ! bo Ty tak mialas i kazdy przypadek musi byc taki sam? Poczytaj, popytaj lekarzy, potem pisz swoje madrosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie dowody jak "amerykanscy naukowcy odkryli ze herbatniki nie sa z herbaty" sprawdzilas choc jedno z przytoczonych zródeł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 57 no to sama popytaj lekarzy, bo moj lekarz mowi ze, najlepiej odczekac CONAJMNIEJ rok od poprzedniej ciazy. I wielu innych lekarzy mowi to samo, jesli twoj mowi co innego to widocznie mu wszystko jedno czy bedziesz miala powiklania czy nie, co go to obchodzi , to twoj organizm, wiec rob jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 53 no jakos mi sie nie wydaje, ze tylozgiecie, moze byc problemem nieplodnosci przez 11 lat, musialy byc inne czynniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, ja bym odczekała przynajmniej rok przed kolejnymi staraniami. Twoje ciało musi odpocząć.Ale zrobisz jak zechcesz. Wiem, ze po porodzie jest ogromny instynkt macierzyński i chęć na kolejnego potomka-sama to przeżywałam, jak mi przeszły bóle po cc to bardzo pragnęłam kolejnego,ale wiem,że lepiejjest odpocząc choćby ten rok i momi silnego instynktu ja daję sobie jeszcze czas (chociaz jestem juz po 30stce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 57 a jaki interes mieliby ci naukowcy na mowienie o tym, ze trzeba odczekac rok-dwa miedzy ciazami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ma 5tke rodzeństwa rok po roku. Najmniejsza roznica miedzy ostatnia siostra a bratem równe 10 miesiecy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to ma to tego ze każdy przypadek jest inny? [16 53] u mnie anomalia jest tak duża ze plemniki nie są w stanie dotrzec do szyjki, podczas badania ginekologicznego miedzy ciązą pierwsza, a druga, zalezy od fazy cyklu , ale bywalo ze lekarz nie mógl manualnie znaleźć szyjki. Jeszcze raz powtórze , kady przypadek jest inny i każdy nalezy poznać by ocenic. Przy drugiej ciazy miedzy ostatnim okresem, a wielkoscia zarodka wedle USG w 7 tyg, były 2 tyg róznicy. Najpewniej trafił się cykl gdzie dwa jajniki wypusciły jajeczko, w róznym odstepie czasu i temu się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:13 dobre geny i silny organizm matki, Działaj, przekazuj dalej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym sie nie decydowala tak szybko, cialo musi sie zregenerowac... ciaza, porod i kp mocno eksploatuja organizm. Ale twoje cialo, twoja sprawa. Z wychowaniem pewnie lepiej "za jednym zamachem", ale ja mysle tez o swoim zdrowiu i o drugim nie mysle jeszcze w ogole, pierwsze ma 5msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszłam niecałe 3 miesiące po porodzie w kolejną ciążę , niestety serduszko nie biło w 9tygodniu i miałam poronienie zatrzymane , nie wiedziałam miesiąc o ciąży, dowiedziałam się w 3 miesiacu i się przedzwigiwalam itp. jakbym wiedziała może było by inaczej , lekarze mówili żeby się nie martwić kiedyś często co rok kobiety rodziły i nie było problemu, po 3 miesiącach w szpitalu powiedzieli że mogę starać się o kolejną ciążę , odrazu udało się zajść po 3 miesiącach , mam nadzieję że wszystko będzie oki , nie mam za dużo dźwigać itp. wcześniej kilka lat nie mogłam zajść w ciążę po porodzie jest dużo większa płodność i łatwiej zajść , może też nie mogłam zajść przez stres w pracy , siedząc w domu też się ma więcej spokoju , jak będziesz mieć pomoc przy małym dziecku możesz próbować zajść w ciążę przecież odrazu nie musi się udać , dużo osób ma dzieci z mała różnica wieku i dały radę , Z chorobami różnie może być na to i tak się nie ma wpływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
177 22 no wlasnie mamy wplyw, to nie sa jakies wyssane z palca badania, ze jest wieksze ryzyko jak sie nie poczeka dluzej z druga ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, ze kobiety kiedys rodzily rok po roku to po pierwsze nie bylo takiej antykoncepcji, swiadomosci i dzieci pomagaly w domu, na roli-wiecej rak do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kazdej ksiazce jest napisane, ze najlepiej odczekac rok-dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiekszosc lekarzy zaleca jednak 1-2 lata przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Między mną, a moim bratem jest 15 miesięcy różnicy. Razem poszliśmy do szkoły, mamy o czym teraz rozmawiać. Między naszymi dziećmi będzie rok różnicy. Moja mama ma koleżankę, która jest starsza od swojej siostry o 11 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do wagi urodzeniowej to nie zawsze jest prawda, ja pisałam przed chwila. Brat miał 3.500 i 55 cm , a ja 3.900 i 64 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×