Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jestem na wychowawczym i okazalo sie ze jestem w ciazy..co robic?

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny we wrześniu zaczelam urlop wychowawczy. Miejsce pracy na mnie spokojnie czeka,ale okazuje sie,ze jestem w ciazy mimo ze tego nie planowalam. Pytanie do was :co teraz zrobic? Mam wychowawczy nieplatny i jesli zaszlam w ciaze to nie nalezy mi sie raczej teraz zadna kasa prawda? Czy przysluguja mi jakies prawa na wychowawczym podczas ciazy?jak to jest?bo mam sprzeczne informacje od pan z kadr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszesz podanie do pracodawcy, że rezygnujesz z wychowawczego i chcesz wrócić do pracy. W dniu stawienia się przynosisz L4 ciążowe i masz do końca ciąży sto procent wypłaty. U mnie w pracy miałam zgodę przełożonych na takie rozwiązanie. Płaci ZUS, więc pracodawca nic nie traci. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak to? Mozna tak oszukiwac? A do l4 trzeba przeciez byc chora osoba. Nikt nie da l4 zdrowej To znaczy ze taka kobieta pobierac moze normalnie cały rok pensje z zusu i potem ma tez macierzyński?bez jaj W jakim kraju zyjemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, na wychowawczym i tak nic nie dostajesz, więc nic się nie zmienia. Jeśli chcesz dostawać kasę podczas ciąży, to albo musisz zrezygnować z wychowawczego i iść do pracy, ale płynnie przejść na L4, żeby dalej siedzieć ze starszym dzieckiem w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko macierzyński dostaniesz ale na wychowawczym kasa ci się nie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wroc do pracy chociaz na miesiac i dopiero idz na l4 w ciazy... pracuje w zusie, choc w dziale niepowiazanym z Twoja sytuacja, autorko. Dla zusu bedzie to podejrzanie wygladac - taki zbieg okoliczności, ze rozchorowalas sie akurat w dniu powrotu do pracy? Zalezy od zakladu, w Twoim rejonie, moj zus kontroluje takie zwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mogę wrócić teraz do pracy bo na zastępstwie za mnie jest inna juz pracownica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:10 - to juz problem twojego pracodawcy w jaki sposob wam dwom zorgazniuje prace. Moze tez przeciez zwolnic ta kobiete na zastepstwo jezeli wracasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Który to tydzień ciązy ? Przerwij wychowawczy i idz na L4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na długo masz wychowawczy ? Możesz być normalnie na wychowawczym i dopiero po porodzie przejść na macierzyński na drugie dziecko ale wtedy kasy zero za wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy będąc na rodzicielskim jest tak samo że trzeba go przerwać przed zwolnieniem lekarskim? Mam taką sytuację zwolnienie dostanę na 100% bo teraz bym miała gdyby nie rodzicielski poprzednia ciążę poroniłam a teraz bardzo źle się czuje , narazie nie mam zwolnienia bo jak coś pójdzie nie tak stracę urlop rodzicielski , w pracy też nie mówię narazie o ciąży bo nie wiem czy wszystko będzie oki doki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam na rok wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak na rok to i tak będziesz musiała zrezygnować z części wychowawczego , bym poszła na zwolnienie tylko najpierw pogadała najwyżej w kadrach że masz taką sytuację przełożony też musi o tym wiedzieć bo dłużej Cię nie będzie , poczekaj może aż minie pierwszy trymestr bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w pracy zdążały się ludki że miały wracać do pracy po urlopach rodzicielskich itp. i w dniu powrotu rzucały zwolnienie bo wychodziło że są w ciąży , miały zwolnienie na 8miesiecy ciąży i później wszystkie urlopy , to się nazywa klipy dla pracodawcy , Ciebie i tak nie ma to dla nich mniejszy problem jak jest zastępstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×