Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Bloker potu w wieku 12 lat, co myślicie?

Polecane posty

Gość gość

Objawy dojrzewania u mojej córki pojawiły się ok. 9-10 roku życia. Od mniej więcej tamtej pory zaobserwowałam też wzmożona potliwość pod pachami i kupiłam dezodorant. Obecnie córka ma 12 lat i tego typu specyfiki przestały działać. Przeglądając jej koszulki na każdej są zacieki od potu (takie białe oblamówki) , jak wraca ze szkoły i zdejmie bluzę to też ma bardzo duże mokre „koła” pod obiema pachami mimo iż używa antyperspirantu. Od kilku miesięcy kupuję jej garniera w kulce ale zero efektu. Córka sama mówi że to ją krępuje bo prawie cały czas ma pod pachami mokrą koszulkę. Czy mogę spróbować u niej stosować bloker potu typu Etiaxil, antidral ? Jak myślicie czy to dobry pomysł czy spróbować czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę że to trochę za wcześnie, bloker to sama chemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do lekarza idź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę że można tylko niezbyt często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A chcesz ją ŚWIADOMIE narazić na raka piersi?? Niech pije szałwię, to hamuje pocenie, ew wciera sodę oczyszczoną pod pachy. Serdecznie odradzam blokery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bloker jest wbrew naturze, dla kazdego, tym bardziej dla dziecka. Mozna go stosowac w sytuacja awaryjnych,na jakies wyjscie itd. W wypadku córki zainteresowac sie przyczyna nadmiernego pocenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra miała taki sam problem, ale to było parę lat temu. Kupiłam jej w aptece jakas kulkę polecona przez panią za około 50zl- pomogło jej. Tylko nazwy nie pamiętam. Takie zielone opakowanie, ale pewnie się już zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup jej antidral. Nadmierna potliwość w okresie dojrzewania spowodowała u mnie gigantyczne kompleksy. Córka nie musi tego używać codziennie, na początek raz na tydzień, dwa wystarczy. Generalnie im dłużej się to stosuje, tym rzadziej potrzeba używać. Juz od paru lat nie muszę stosowac antidral, bo wszystko się unormowalo. Gdybym wiedziała jak to działa nie zwlekalabym tak długo z kupnem i nie wpędziła się w tak niskie samopoczucie i blokadę przed nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Ale popieram przedmówczynię, najpierw spróbujcie poszukać przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, ja Ci pomogę /mam nadzieję :-)/. Jest bardzo fajny produkt w aptece, z vichy. Przypadkiem kupiłam, bo była promocja na drugi produkt a używam innego z vichy i jest super. Od dwóch lat kupuję córce, nastolatce, jest to antyperspirant, ale nieporownywalny z tymi drogeryjnymi. Ja sama nie używam blokerow, ale po garniere też śmierdzę :-( , po tym jest super. Kup, wypróbuj, vichy niebieski sensitive, bardzo wydajny i skuteczny. Dla Ciebie i córki będzie idealny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko. Oba ww zawierają rakotwórcze aluminium. Nie rób tego sobie ani córce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka miała podobnie ale to było już ładne parę lat temu. Też wahałam się czy kupić bloker czy nie bo to jednak same chemikalia ale w końcu kupiłam bo problem był na prawdę nasilony (a dzieci w tym wieku nie zawsze są wyrozumiałe). U niej sprawę załatwił "bloker Ziaja" po 2-3 latach gdy objawy dojrzewania nieco się unormowały przestała go po prostu stosować. Myślę że warto spróbować przez 2-3 lata nie przyjmie się tej chemii nie wiadomo ile a komfort dziecka znacznie się poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam sama to samo co Twoja corka i to od czasu dojrzewania- pot lal mi sie kropelkami spod pach :( Moje zycie bylo koszmarem. W wieku 20 lat ( dopiero) odrylam antidral, ktory zayebiscie piekl po posmarowaniu pachale jakos wytrzymalam. Pachy byly suche. Teraz uzywam etiaxilu ale tego czerwonego bo jest mocniejszy i problem zniknal. Stosuje go tak 2x w miesiacu. Dotego zwykly antyperspirant , ja polecam dove invisible ( czy jakto sie tam pisze) w sztyfcie bo naprawde dobrze chroni i pieknie pachnie. Reszte antyperspirantow wyprobowalam ktore sa dostepna na pl rynku i tylko te z dove sie sprawdzily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj kobiety ale wy głupie.... dałyście sobie wmówić ,że pocenie to coś złevo i na waszej głupocie i ZDROWIU ktoś zbija fortunę. Gratuluję głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9,41 jestes jak moja kolezanka z pracy ktora twierdzi , ze nie potrzebuje antyperspirantu bo sie nie poci a smierdzi od niej potem na kilometr :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedz tucznikowi zebt nie zarla tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powalilo cie, chcesz dziecku raka zafundowac, żadnych blokerów, zwykly dezodorat bez aluminium i niech pije szałwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj kobiety ale wy głupie.... dałyście sobie wmówić ,że pocenie to coś złevo i na waszej głupocie i ZDROWIU ktoś zbija fortunę. Gratuluję głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:48 szałwii nie można sobie pić tak sobie kiedy się zechce i kto chce. Jeśli chodzi o chęć potwierdzenia bądź zaprzeczenia powiązania soli aluminium z rakiem piersi, to polecam przeczytać wnioski z badania z Innsbrucku z 2018 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto sponsorował te badania? Bo w guzach nowotworowych znajdowano aluminium...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmiana diety, zero badziewnego jedzenia, owoce i warzywa, malo miesa pod pachy polecam chlorek magnezu- nie smierdzi sie po nim i plus,że dostarczasz magnez organizmowi, lepsze to niż te blokery czy inne cuda, co do ubran to niech nosi albo biale albo czarne, na kolorowych bluzkach niestety widac plamy potu, sama latami sie borykalam z nadmiernym poceniem wiec wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie po blokarze wyrosly guzki pod pachami, prawdopodobnie zatkla sie kanalik potowy. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest nie w porządku. Jeśli nie ma otyłości, poszukaj endokrynologa. Jeśli się spasła, to ją odchódź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś glin jest trzecim w ilości występowania pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Jest obecny we wszystkim co jesz i pijesz. Będzie również obecny w komórkach ciała i nie jest to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem autorką wątku. Moja córka nie ma otyłości jej waga jest jak najbardziej w normie. Sama już nie wiem co robić, ja aż takich problemów z poceniem nie miałam a u niej to jakaś masakra, założy koszulkę i zaraz plamy do połowy bluzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u lekarza byłam ale pani doktor stwierdziła że "po dojrzewaniu przejdzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6:39 x ale badań żadnych nie zleciła? Choćby poziom potasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorkawątku
nie zmierzyła tylko glikemię (w porządku) i zmierzyła ciśnienie i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7:08 x Idź do endokrynologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na prawdę kup na próbę ten vichy niebieski w aptece a nawet czerwony. To nie jest bloker tylko dobrej jakości antyperspirant. Nie czekaj aż dzieci zaczną się śmiać. To dla niej na pewno jest krępujace. Moja córka aż tak się nie pociła, ale kupiłam a sama mam czerwony i funkcjonuje świetnie, wcześniej nie byłam świeża po calym dniu. Nie bój się chorób, spróbuj, z czasem najwyżej zrezygnujesz. Trudno śmierdzieć na kilometr :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×