Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomoc dla mojej rodziny

Polecane posty

Gość gość

witam nazywam się Paulina. Jestem matką dwójki dzieci w wieku 1,5 r syn i córka 4 lata. na pierwsze dziecko mam zasądzone alimenty w wysokości 500zł z funduszu. Na drugie jeszcze nie dostaję ale są zasądzone w wys 350 zł. Jestem także rodziną zastępczą spokrewnioną dla moich trzech sióstr. Dziewczynki są w wieku 5, 12 i 15 lat. Najmłodsza jest zagrożona niepełnosprawnością intelektualną i posiada chorobę FAS. Jestem zarejestrowana w UP. Dzieci chodzą do przedszkola i szkoły. Nie dostaję żadnego dofinansowania na to. Obiady i przedszkole opłacam sama. Z gcś dostaję na swoje dzieci 500+ i rodzinne. Na siostry z mopru i wychodzi ok. 1000zł na każde. Dzieci są u mnie od czerwca 2017r. Tata ma zabrane prawa przez przemoc do mnie i do mamy oraz alkohol. Mama natomiast popadła w alkoholizm i toczy się postępowanie o zabranie jej praw. 13 listopada ostatnia chyba już rozprawa tak twierdzi kurator sądowy. Posiadam partnera nie jest on ojcem żadnych z dzieci oraz nie mieszka u mnie. Pomaga mi przy dzieciach, pomoże czasem finansowo. Zarabia około 1400-1500 miesięcznie. Musi opłacić komornika i swoje wynajmowane mieszkanie to ile mu zostanie to się ze mną podzieli. Ja posiadam komornika za jazdy bez biletów miesięcznie płacę mu 50-100 zł. Wynajmuje małe mieszkanko z dziećmi koszt ok. 1700-1800 zł. Przedszkole za dzieci wychodzi około 700-800 zł . Żyjemy skromnie. Czasem są lepsze a czasem gorsze dni. Przydałaby nam się pomoc w postaci żywności, środków czystości i higienicznych, kaszki i mleko dla syna, mokre chusteczki. Z chęcią przyjmiemy ciuchy roz chlopiec 86-92 dziewczyny 104, 152,160 (s) ja s. buty dla dziewczyn 26,27,37,38-39 ja 38. jeśli ktos ma męskie rzeczy to partner z checią przyjmie bo też nie ma za łatwo nosi rozm s-m wzrost 176 buty 42-43. Za każdą pomoc bardzo dziękujemy mieszkamy w gdańsku. Jestem na pomocne emamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaja sobie robisz?:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz bedzie nastepne z innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maly moze pić juz normalne mleko z kartona nie przesadzaj. A duppe myj mu woda jak nie stac cie na chusteczki dla niemowlat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze te ciuchy dla partnera:-D smiech na sali. Niech znajdzie lepiej platna prace a nie na smieciowce leci. Znajdz rowniez ty prace. Po co placisz za przedszkole skoro w domu siedzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje ze to prowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mało ci kasy od Państwa i jeszcze facet nowy cie sponsoruje? Ogarnij sie babo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do roboty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja musze zap***alać by miec takie pieniadze jak Ty. A Ty jeszcze żebrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno - ty zacznij najpierw od opłacenia antykoncepcji, bo wpakowałaś się w kanał, z dwójką partnerów ci nie wyszło i już masz trzeciego, takiego samego nieudacznika jak poprzedni. Zaraz się to skończy kolejną ciążą. Alimenty w wysokości 350 zł są śmiesznie niskie, czemu nie wniosłaś o wyższe? przecież koszt wynajmu dzieli się na ilość osób, na dziecko też. Skoro masz taką sytuację - jesteś pod opieką MOPS, masz opiekuna, niech ci pomoże napisać wnioski o dofinansowania. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakim cudem zdrowy facet zarabia 1500 pln na miesiąc i to w takim duzym mieście jak gdansk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez miałam napisać o antykoncepcji. Jesli jestes pod opieka mops, to masz zapewne jakiegos opiekuna/asystenta rodziny, niech on ci organizuje pomoc. Wiele ludzi oddaje rzeczy w bdb Stanie wlasnie bezpośrednio do mopsow. Dwa - dostajesz alimenty na swoje dziec*****eniadze jako rodzina zastępcza na swoje rodzeństwo, pewnie 500 na wszystkie dzieci i jeszcze pytasz o pomoc? No i pewnie jeszcze alimenty Twoje rodzeństwo tez jakies ma? Ja nie pomagam takim wiecznie potrzebującym, ktorzy sie rozmnażają bezmyślnie, bez rzekomych warunków - tylko zerują dalej na ludziach, ktorzy i tak zrzucają sie na ich utrzymanie płacąc podatki:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym - co to za przedszkola za które płacisz po 800 zł miesięcznie?:O obiady płacisz sama? Czyli jestescie zbyt majętni widac, skoro nie maja dzieci przyznane darmowych z opieki:O idz po tabletki do lekarza zanim zajdziesz w kolejna ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chlop i ty do roboty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz nie małe pieniadze i jeszcze Ci malo? Niektorzy mają mniej i sobie radza. A Ty jestes zachłanna suka. Oddaj te dzieci do domu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Facet zarabia 1500zl to jakas kpina:-O wzielas kolejnego nieudacznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aż przykro czytać odpowiedzi. Jestem w szoku. Co za Świat? Co za ludzie? Boże, żeby tylko mnie coś złego nie spotkało, bym musiała prosić o pomoc. Tyle jadu i upokorzenia (czuć satysfakcję w waszych odp). Jestem przerażona. Co z was za ludzie do jasnej chole/ry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:58 żartujesz?:O rozumiem klęske w postaci pożaru domu, ciężkej choroby, owdowienia itp., ale ile ci bezmyślni ludzie, ktorzy jedyne co potrafia to sie rozmnażać, beda wyciągać łapy?:O patrz ile ona ma pieniędzy od państwa, zaraz dostanie pewnie żywność na swieta itp. Kurwa ile mozna ponosić konsekwecje tych ludzi, bo oni tego nie potrafia?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma prawi 3 tyś na siostry, +1000 na swoja dwojke plus alimenty na jedno 500, pewnie jeszcze jakies dodatkowe, napewno pielegnacyjny, bank zywnosci, fagas jej pomaga i śmie pisac o trudnej sytuacji no q***a!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odechciewa sie pomagac. Temat zamkniety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 00:58 puknij sie w łeb!! Chcesz to zasponsoruj jej rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćautorkaaa
Ciekawe czy byście umiały piątke dzieci wykarmić opłacić za te śmieszne pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:39 no to na pewno podszyw;) Cos mi sie zdaje, ze na te siostry 500+ tez dostaje, bo czemu by nie? I jeszcze jedna z fas, co za patola, tylko dzieci mi szkoda, ze te patusy bezmyślne tak sie mnożą, a autorka tez nie lepsza, dwójka dzieci z różnica wieku 2,5 roku z dwoma rożnymi typami, plus nalezy doliczyć jeszcze czas kiedy była w ciazy. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeja ale wy jesteście bez serca. Dziewczyna przyjęła do siebie 3 dzieci, choć nie musiała, to jest bardzo duże poświęcenie i należy jej się pochwała a nie najazd na nią. Każecie jej iść do pracy, ciekawe czy wy byście poszły do pracy przy 5 dzieci, bo ja napewno nie, teraz priorytetem dla niej powinno być wychowywanie dzieci. Dodatowo pewnie jej rodzeństwem szczególnie trzeba się zająć, bo pewnie mają spore braki w nauce skoro wychowywały się w rodzinie dysfunkcyjnej i nikt o to nie zadbał. No kurcze ludzie czy wy nie myślicie czy jesteście trollami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z zasiłków czy nie, dziewczyna ma teraz praktycznie dochód 1000 zł na łebka. Przedszkola są darmowe (ok, trzeba płacić za wycieczki czy przybory, wyżywienie, ale nie uwierzę w te 800 miesięcznie), ubrania częściowo mogą mieć używane albo jedne po drugich. Nawet przy wynajmie można spokojnie żyć, zjeść, ubrać się i odłożyć cokolwiek na czarną godzinę. Pomoc żywieniowa też się należy. A tu prośba o mokre chusteczki, kaszki i buty... ręce opadają. Był okres że mieliśmy mniej (jak ja byłam po ciężkiej kontuzji a mąż pracował tylko dorywczo, oszczędności poszły miesiąc wcześniej na samochód), jakoś nikt głodny i obdarty nie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam z niepełnosprawna córka, i mam łącznie 2600 zł dochodu na 2 osoby. Nie muszę na szczęście wynajmować, ale potrafię odłożyć 1000 zł na mc. Jak dla mnie autorko jesteś jakaś mega niezaradna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pieprzę, ale sie rozmnażają, co facet to dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćo
Bo to jest niestety dziedziczenie biedy materialnej i mentalnej:O I pewnie przez lata beda tak żyli z podatników. Autorka mogła troche pomysleć głowa i nabrać oleju, skoro pochodzi z rodziny patologicznej, ale ona niestety juz dorobiła sie 2 dzieci:O Zreszta, moze to byc zwykła naciągara - zwłaszcza te wygórowane opłaty za przedszkola, plus opłacanie obiadów szkolnych i prośby o wszelkie środki do zycia plus odzież, przy takim dochodzie. A te co tak Bronia - to sponsorujcie jak wam tak zal, nikt nie broni; skoro nie wystarczy wam, ze te wsystkie pieniadze jakie autorka dostaje to z waszych podatków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co kojarzę w każdym mieście przedszkole 5 godzinne jest za darmo, mozna dać dziecko,tylko na same zajęcia. Jeśli ona musi koniecznie dawać bo tak pisała w wątku na emamy. A jak robi obiad tylko czasem, to brak słów. Niezaradność pełna para. Obejrz sobie autorko filmy na YouTube typu jak przeżyć dzień za 5 zł. , pokazują jak przyrządzić tanie i dobre jakościowo posiłki. W wielu ośrodkach jest teraz norma żywieniowa na dzień 12 zł, przy zbiorowym żywieniu bez najmniejszego problemu mozna za tyle wyżywić 1 osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma małe dziecko, wiec nie bede na nia wjeżdżać, ale w up jest zajerestrowana tylko dlatego, zeby jej zasiłków nie pozabierali. Pewnie oprócz tego co napisała ma jeszcze jakies inne ulgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×