Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baska26

Porod z lewatywa czy bez?

Polecane posty

Gość już mama
nie wiem jak inne kobietki ale ja jestem za,lewatywa pomoże skutecznie oczyścić jelita,będziesz spokojniejsza czy coś się w trakcie parcia "przytrafi", a zresztą sam lekarz przed porodem zaproponował twierdząc że dobrze to działa na psychikę rodzącej/dot.powyższego/ poród będzie bardziej higieniczny.Skorzystałam i polecam.Wbrew opinii to nie jest takie straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaa
jstem za

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junan
a jak to wygląda ta lewatywa. Proszę opiszcie dokładnie, jak to jest, krok po kroku, czy to boli itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaszanna
Hmm nie wiem jak to ładnie opisać :) Po prostu jest dość cienka rurka podłączona do woreczka z płynem. Koniec rurki położna wkłada do wiadomego miejsca :) I puszcza płyn. Kończy jak Ty poczujesz że już musisz. Całą ciążę cierpiałam na zaparcia więc była to dla mnie przyjemność jeśli można to tak nazwać ;) I nie boli. Czuć ale nie można tego nazwać bólem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa
Kaszanna dobrze to opisała. Z tym że mi pielęgniarka, gdy powiedziałam że już chyba dość, wlała jeszcze więcej wody, bo powiedziała że tyle trzeba. :/ Nic przyjemnego, ale da sie przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co dzieje sie potem
trzeba isc do ubikacji, czy moze pielegniarka przychodzi z jakims pojemniczkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa
A to różnie bywa.. czasem trzeba szybko iść do toalety, czasem pielęgniarka podaję miskę. Także różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czasami jest tak
że się ma rozwolnienie przed porodem. Organizm sam się oczyszcza. Całą ciążę miałam zatwardzenie, a przed pprodem całą noc przesiedziałam na kibelku. I lewatywa nie była konieczna. Ale gdyby było inaczej - wolałabym mieć lewatywę niż nie zapanować nad zwieraczem w czasie porodu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roidziłam bez
a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie z lewatywa. Jest zdemonizowana... A naprawde polecam. Oczyscisz jelita i nie nasrasz na dziecko w czasie porodu z wysilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko i wyłącznie, nie tylko komfort ale i wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam, o wiele lepiej po lewatywie masz komfort "tam" mnie pielegnaurka tak zagadala ze nie czulam jak wlewala mi plyn":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mi zaczęły się skurcze to co chwile musiałam biegać do wc i sama się oczyściłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam lewatywe . po pierwsze nic ci sie nie przytrafi w czasie porogu a po drugie po porodzie gdy wszystko mnie bolalo nie musialam np na drugi dzien korzystac z kibelka :) wiec jak dla mnie jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile trwa takie oczyszczenie po lewatywie? tzn jak długo jest tam pusto? i nie trzeba cisnąć... wiecie o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie. Jak to się ma do cesarki? W końcu skurcze, rozwarcie też jest, więc czy lewatywę można/trzeba przeprowadzać i przy tym rodzaju porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem za,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, odpowie mi ktoś na moje pytanie o cesarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×