Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

IMIĘ dla dziecka

Polecane posty

Gość gość

Nie podoba mi się, że teraz ludzie tak nazywają swoje dzieci (wokół mnie) - imionami typu Lena czy Maja , Pola. Są to zdrobnienia , imiona krótkie, bez znaczenia.... Nie chciałabym się tak nazywać!!!   Ludzie chrzczą w katolickim kościele przed księdzem, swoje dzieci … , a te imiona NIE SĄ  katolickie…  W/g mnie brzmią troche jak jakieś przezwiska lub WYZWISKA. Uważam że imiona dla ludzi powinny oznaczać cechę charakteru, mieć jakieś wyniosłe znaczenie. Nazwać dziecko jakimś tam zdrobnieniem, jakiegoś tam imienia  to jakby wcale nie nadać imienia …. NIE NADAWAJCIE TAKICH IMION DZIECIOM! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Nie podoba mi się, że teraz ludzie tak nazywają swoje dzieci (wokół mnie) - imionami typu Lena czy Maja , Pola. Są to zdrobnienia , imiona krótkie, bez znaczenia.... Nie chciałabym się tak nazywać!!!   Ludzie chrzczą w katolickim kościele przed księdzem, swoje dzieci … , a te imiona NIE SĄ  katolickie…  W/g mnie brzmią troche jak jakieś przezwiska lub WYZWISKA. Uważam że imiona dla ludzi powinny oznaczać cechę charakteru, mieć jakieś wyniosłe znaczenie. Nazwać dziecko jakimś tam zdrobnieniem, jakiegoś tam imienia  to jakby wcale nie nadać imienia …. NIE NADAWAJCIE TAKICH IMION DZIECIOM! 

A kogo obchodzi co sobie myśli jakaś tam oszołomka na kafe? 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tez nienawidze skrotow imion uzywanych jako imiona samoistne, ale nic nie zrobisz jak rodzice bez wyobrazni jedyne na co potrafia sie odwazyc to nadac skrot imiona jako pelne imie..  Takie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorka po części ma rację. Trzeba się dobrze zastanowić bo imię jest na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×