Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość spiacykrolewicz

Brak snów - brak lęku?

Polecane posty

Gość spiacykrolewicz

Witam,

Podobno sny biorą się z lęku, a kto więcej razy w nocy się budzi, ten lepiej zapamiętuje swoje sny.

A więc skoro tak jest, a ja budzę się zazwyczaj od zera do trzech razy, to dlaczego nie mam lub nie pamiętam swoich snów? Kiedyś moim jedynym lękiem była ciemność, ale z wiekem lęk ten się zacierał. Dodam jeszcze, że bardzo słabo widzę w ciemności, a kącikiem oczu widzę tak, jak w dzień. Czy możliwe więc jest, że mam sny, ale są one o ciemności, w której nic nie widzę?

Lubię to, że nie mam snów, ale bardzo mnie to ciekawi. W moim życiu dzieje się zawsze dużo tajemniczych zagwostek, na które nawet lekarze nie znają odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laoise

Brak pamięci snów, oznacza że masz zwapnioną szyszynke. 

Szyszynka i jej hormon - melanina - odpowiada przede wszystkim za zdrowy sen i prawidłowe funkcjonowanie zegara biologicznego. 

Brak, snów nie może mieć nic wspólnego z tym, że słabo widzisz w ciemności(ciemność jest nawet lepsza do za sypiinia~ bo przy sztucznym świetle szyszynka jest aktywowane i myśli że jest dzień). Po za tym sen nie jest wyświetlany w ciemności, jak w kinie. Przenosi nas jakby w inny wymiar, do innej rzeczywistości, podczas snów łączymy się z podświadomością. 

Sny maja wszyscy, nawet jeśli po przebudzeniu nic nie pamiętają. 

PS. Jeśli chcesz aby sny wróciły proponuję, nie używać pasty z fluorem bo on niszczy szyszynke ~możesz też poszukać w necie jak ja oczyścić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×