Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nianiafrania

Niania jako działalność gospodarcza?

Polecane posty

Gość nianiafrania

Cześć dziewczyny. Czy niania może prowadzić firmę i sprzedawać swoje opiekuńcze usługi? Pracuję "w branży" od początku studiów, lubię pracować z dziećmi do tej pory robiłam to przez agencję zatrudnienia, ale chciałabym przejść na swoje któregoś dnia, czy to nie będzie jakieś głupie? Jak w takiej sytuacji mogę rozliczać się z rodzicami? Chyba to lepsze niż zatrudnianie przez umowę zlecenie? Czy któraś z Was prowadzi taką działalność? Jestem psychologiem i pedagogiem z wykształcenia no i nadaję się do tej pracy, do tej pory wszystkie rodziny u których bywałam były zadowolone. Co wy na to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Taki osób jest bardzo dużo na samozatrudnieniu, bo oczywiście, że lepiej rodzicom opłacić wystawioną fakturę za usługi niż zgłaszać Cie do urzędu podpisując z Tobą umowę jakąkolwiek. Proponuję PKD 88.91.Z 🙂 I powodzenia kochana! 🙂 Wykwwalifikowana niania z doświadczeniem i odpowiednim podejściem do dzieci to nieoceniony skarb 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nianiafrania

Zawsze mi się wydawało, że wystawienie faktury to jest jakaś wielka filozofia, że trzeba nie wiadomo co wpisać i cholera wie gdzie to wpisać :haha: dziękuję, za podpowiedź w kwestii PKD 🙂 Myślisz, że na tym mogę również udzielać korepetycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankabałtroczyk

Wystawienie faktury to żadna filozofia, ja tak pracuję już prawie 11lat i wszyscy mają z tym większy komfort, żadnej pracy na czarno, urząd wszystko ma, a ja rozliczam sobie wszelkie kursy, szkolenia czy dokształcanie w zawodzie na poczet kosztów uzyskania przychodu 🙂 Prowadzenie firmy to nic strasznego, w zasadzie możesz wszystko robić online, ja pracuje na programie BizIn i jestem bardzo zadowolona, nawet faktury dzisiaj klientom wysyłam mailem 🙂 Często płacą gotówką, owszem, więc nie zawsze musisz czekać 🙂 ZUS na początku masz mały więc same tzw twoje koszty nie powinny być wielkie no i przede wszystkim skoro mówisz, że masz pulę zadowolonych klientów i kochasz pracę z maluchami to jak najbardziej wróżę sukces w tym biznesie :). Co do korepetycji, myślę, że jak najbardziej możesz to podciągnąćpod 88.91/Z 🙂 Również trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×