Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nemo

Menu wigilijne dla małych dzieci

Polecane posty

Gość Nemo

Witam 

Jakie potrawy przygotujecie dla małych dzieci w wigilię? Syn ma dwa lata. W tamtym roku dostał rybę i warzywa. Nie wiem co mu dać w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

nigdy nic specjalnie nie przygotowywalam, dzieci jadly z nami.Moj tez  ma dwa lata i juz jadl ze mna uszka,pierogi z kapusta.Smakuje mu.Karpia nie robie,bo obawiam sie osci.Poza tym menu dla dzieci nie ma.Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

No tak grzyby dla dwulatka, szkoda że jak po 30 konieczna będzie kolonoskopia lub gastroskopie że względu na dolegliwości gastryczne nie będzie wiedział że to mamusi robota

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

No tak grzyby dla dwulatka, szkoda że jak po 30 konieczna będzie kolonoskopia lub gastroskopie że względu na dolegliwości gastryczne nie będzie wiedział że to mamusi robota

a ty juz mialas kolanoskopie po karmieniu w dziecinstwie? ja dodaje pieczarki,tylko do barszczu grzyby suszone,ale dziecka tym nie karmie.W innych potrawach grzybow nie ma.Poza tym to nie jest wielka sztuka dac dziecku lyzke jedzenia,ktora nie zawiera grzybow.  Nie wiem po co wy sobie komplikujecie proste sprawy.Serio,nie slyszalam by ktokolwiek szykowal inne menu dla dziecka na wigilie. jest tyle dan,ze jak dziecko zje troche barszczu i ryby po grecku,to juz wiecej nie tknie jedzenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No dwulatek, to już prawie wszystko może. Poza grzybami i jakąś ciężką smażeniną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

No dwulatek, to już prawie wszystko może. Poza grzybami i jakąś ciężką smażeniną.

no jak widac,nie moze :D tez mam dwulatk i mlody je wszystko,nigdy osobno mu nie gotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nemo

Wiadomo każdy karmi inaczej. Nie stworzyła tego by ktoś był oceniony. Moj ma dietę lekkostrawna więc nie dam mu smażonych ryb czy grzybów więc dlatego pytam co Wy podjęcie by mieć jakieś pomysły. 

Nie bardzo mi się chce jechać do lekarza z bólem brzucha i poza tym z tego co wiem to małe dzieci nie trawia grzybow... Dopiero 8 letnie dzieci mogą zacząć przygody z grzybami. 

Na codzień gotuje osobno dla syna więc nie jest dla mnie problem zrobić to w wigilię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Nemo napisał:

Wiadomo każdy karmi inaczej. Nie stworzyła tego by ktoś był oceniony. Moj ma dietę lekkostrawna więc nie dam mu smażonych ryb czy grzybów więc dlatego pytam co Wy podjęcie by mieć jakieś pomysły. 

Nie bardzo mi się chce jechać do lekarza z bólem brzucha i poza tym z tego co wiem to małe dzieci nie trawia grzybow... Dopiero 8 letnie dzieci mogą zacząć przygody z grzybami. 

Na codzień gotuje osobno dla syna więc nie jest dla mnie problem zrobić to w wigilię. 

Dwulatek powinien juz jest to co inni, a te grzyby to tylko dodatek,ktory mozna pominac.Jw ,takie dziecko ma mala pojemnosc żoladka,nie wcisnie za duzo. Wydaje mi sie,ze barszcz, pasztecik z pieczarkami,ryba po grecku, salatka warzywna, sledz,kawalek ciasta to jest to co dziecko moze zjesc. Jesli musi przestrzegac specjalnej diety,to przepraszam,ale autorka o tym nie wspomniala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Dwulatek powinien juz jest to co inni, a te grzyby to tylko dodatek,ktory mozna pominac.Jw ,takie dziecko ma mala pojemnosc żoladka,nie wcisnie za duzo. Wydaje mi sie,ze barszcz, pasztecik z pieczarkami,ryba po grecku, salatka warzywna, sledz,kawalek ciasta to jest to co dziecko moze zjesc. Jesli musi przestrzegac specjalnej diety,to przepraszam,ale autorka o tym nie wspomniala

Z pieczarek jednak też bym zrezygnowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Nemo napisał:

Na codzień gotuje osobno dla syna więc nie jest dla mnie problem zrobić to w wigilię. 

Do którego roku życia zamierzasz gotować mu osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama

Mój dwulatek je to co my.

Oczywiście grzybów nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nemo
7 minut temu, Gość gosc napisał:

Dwulatek powinien juz jest to co inni, a te grzyby to tylko dodatek,ktory mozna pominac.Jw ,takie dziecko ma mala pojemnosc żoladka,nie wcisnie za duzo. Wydaje mi sie,ze barszcz, pasztecik z pieczarkami,ryba po grecku, salatka warzywna, sledz,kawalek ciasta to jest to co dziecko moze zjesc. Jesli musi przestrzegac specjalnej diety,to przepraszam,ale autorka o tym nie wspomniala

No właśnie ale piszę że ma dietę lekkostrawna. 

I planuje osobno mu gotować przez chwilę. Może to dla Was kosmos ale nie gotuje mu z solą czy z cukrem. Nie daje mu ciezkostrawne jedzenie. Myślę że to nie jest dobra dieta dla dzieci. A nawet dla dorosłych. Dajemy mu spróbować ale np jak próbował parę frytek to wymiotowal więc myślę że nie czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

 

Czyli nie robisz tradycyjnych dań wigilijnych skoro grzybów nie dajesz, u mnie właśnie tak wyglądają potrawy dla dzieci, że wszystkie grzyby wymieniam na pieczarki,  ale moje dziecko ma 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość....

U nas dzieciaki jedza tylko pierogi ruskie. Bo pierogow z kapusta i grzybami nie dajemy. Zjedzą jeszcze po kawałku ryby, daje mu te filety co sa przygotowane do ryby po grecku. Moje dziecko nic innego nie zje w Wigilię. Może mu wcisne kilka łyżek barszczu 😉

Możesz autorko zrobic np. Lososia z warzywami z pary. Albo upiecz w piekarniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×