Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Osiek

Jaki szpinak kalafior brokuł makaron najlepszy dla niemowlaka

Polecane posty

Gość Osiek

Zaczynam ruzszezanie diety zastanawiam się jakie warzywa lepsze mrożone czy żywe? Jaki makaron wybrać? Zawsze gotuje lubelli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Żywe sezonowe, mrożone niesezonowe. Makaron nie ma znaczenia, taki, jaki ci smakuje (my wolimy te świeże a nie suszone, i marka własna supermarketu się sprawdza idealnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Teraz albo mrożone, albo świeże eko. Makaron też różnie. Mam włoskie delikatesy pod nosem więc często tam, albo robię swój, albo zwykły z marketu. A makaroniara jest straszna więc muszę mieć zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Robiłam makaron dla dziecka. Mam maszynę do chleba, ma 15 minutowy program do makaronu. Warzywa sezonowe świeże a teraz to mrożonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosia

Lubella będzie ok, ja też najbardziej lubię. Warzywa świeże zgodnie z sezonem, a inne z mrożonki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jakiej firmy mrożonki są najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zadnej. Mrozonki przed zapakowaniem sa myte, krojone i podgotowywane w fabryce (dlatego maja taki krotki czas gotowania w porownaniu ze swiezymi). Przechodza przez maszyny i kadzie, ktore sa myte chemia i nie wiadomo czy dobrze wyplukiwane.

Lepiej sobie swieze samemu umyc, pokroic i ugotowac od podstaw w domu.

Dziwie ci sie, ze wiosna, latem i jesienia nie nakupowalas sobie swiezych w sezonie do samodzielnego pomrozenia. Przeciez wiedzialas, ze zima bedziesz miala polroczne dziecko, ktore bedzie jadlo normalne rzeczy.

Makaron jakikolwiek z tych lepszych firm. Nie dyskontowy. Najlepiej ciemny (pelnoziarnisty). A jeszcze lepiej jak ktoras z niepracujacych babc zrobi recznie jakas wieksza ilosc, np. na kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak chcesz wyplukac pestycydy ze swiezych to namocz je przez 15 min. w roztworze wody z soda oczyszczona (w proporcji 1 lyzeczka herbaciana na 470ml wody, czyli 2 amerykanskie 'cups', tj. niecale 2 polskie szklanki). Potem wyplucz je porzadnie z tej sody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A jak masz dostep do ekologicznych (z certyfikatem; np. tym listkiem z gwiazdek na zielonym tle i numerem np. PL-xxx-xxxxxx, albo DE-xxx-xxxxx, AT-xxx-xxxxxx, CZ-xxx-xxxxxx itp.) i mozliwosci finansowe, zeby sobie na nie pozwolic, to wybieraj te certyfikowane eko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pammka

Warzywa świeże , można kupić organiczne , trochę droższe ale warto, makaron z durum albo pełne ziarno, lubella jest ok. Ja do pełnego ziarna przekonałam moje dzieci i bardzo polubiły ten rodzaj makaronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia karkoszka

Dokładnie, warzywa świeże kupić, Jeżeli masz dostęp do jakichs ekologicznych upraw to takie najlepiej kupować. A jeśli masz kogoś na wsi to zawsze można wziąć wykopać takie warzywa z ogródka, obrać wymyć i zamrozić. Co do makaronu to najlepiej takie gwiazdeczki, Arrighi ma bardzo fajne i smaczne. Jednak jeżeli chodzi o makaron to ja dawałm dziecku taki w całości jak miało 10 miesięcy. Po prostu bałam się, że się zakrztusi czy coś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez nie pomyślałam

Nie omyslalam i mroznienu warzyw w sezonie to co moje dziecko teraz ma nie jesć mrocznych warzyw? Przecież teraz nigdzie nie dostane eko kalafiora czy brokuła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa123

Ja kupuje równiez to co sezonowe. Gotowałam najczesciej na tym jakąś zupkę. Do tego dawałam makaron gwiazdki arrighi, oczywiście jak miało już je 12 miesiecy i więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×