Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tysia

Ile powinnam odkładać pieniędzy?

Polecane posty

Gość tysia

Hej. Mam dość nietypowe pytanie, ponieważ moja teściowa twierdzi że powinnam odkładać kasę, zmienić auto na nowsze itp no i ogólnie że źle zarządzam pieniędzmi. Opiszę wam sytuację i powiedzcie co o tym sądzicie i jak to wygląda u was. Jesteśmy rodzina 4 osobowa, ja i mąż oraz dwóch synów (4 lata I 9 miesięcy). Mąż zarabia ok 2900-3100 miesięcznie, ja 1250 macierzyńskiego i 500+ na drugie dziecko. Co miesiąc mamy ponad 1700 zł oplat(kredyt na mieszkanie 950 zl, czynsz 450 zł, telewizja, Internet, przedszkole, rata za sprzęt domowy 120zl  itp) + paliwo ok 350 zł bo mąż dojeżdża 30 km do pracy i dodatkowo co drugi miesiąc prąd ok 200 zł. Co miesiąc odkładam po opłaceniu wszystkiego od 200 do 400 zl w zależności od miesiąca. Czy rzeczywiście tak dużo wydaje i powinnam oszczędzać więcej? mi się wydaje że i tak nie jest zle przy takich opłatach i zarobkach. Jak to wygląda u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka

Po co wam 2 dzieci przy takich za to kach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Elka napisał:

Po co wam 2 dzieci przy takich za to kach????

Pewnie mężowi tysi gumka pękła albo spadła albo zapomnieli o gumce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Elka napisał:

Po co wam 2 dzieci przy takich za to kach????

To pewnie tysia pytała 18 miesięcy temu: Czy jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Achtung

Z czego ty chcesz oszczędzać? Poslij bachory do roboty albo fagasa zmus żeby znalazł lepszą. Z tych marnych grosikow to nic nie oszczędzisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

wydaje mi sie, ze odkladasz rozsadna kwote

 

ciezko zbierac na nowy samochod przy tych dochodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia

Tak sie sklada ze jeszcze oszczedzam i na jedzenie, zabawki i ubrania dla dzieci nie brakuje. Takze glupie odpowiedzi typu po co ci dzieci sa nie na miejscu. Nie kazdy zyje kacikiem u rodzicow lub ma od kogos pomoc. Niektorzy musza sobie radzic i wziac kredyt zeby miec gdzie mieszkac. Bo w polsce raczej malo kto sie dorobi mieszkania w legalny sposob. I w odpowiedzi: moje dzieci byly planowane i wrecz wyczekiwane podczas lat leczenia aby je miec wiec czasami warto pomyslec nad glupim komentarzem bo moim dzieciom i mi niczego nie brakuje- jedzenie, zabawki, ubranka, wakacje i np. Kino czy zoo takze jestem w stanie im zapewnic a co najwazniejsze maja dach nad glowa i milosc rodzicow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Tysia napisał:

Tak sie sklada ze jeszcze oszczedzam i na jedzenie, zabawki i ubrania dla dzieci nie brakuje. Takze glupie odpowiedzi typu po co ci dzieci sa nie na miejscu. Nie kazdy zyje kacikiem u rodzicow lub ma od kogos pomoc. Niektorzy musza sobie radzic i wziac kredyt zeby miec gdzie mieszkac. Bo w polsce raczej malo kto sie dorobi mieszkania w legalny sposob. I w odpowiedzi: moje dzieci byly planowane i wrecz wyczekiwane podczas lat leczenia aby je miec wiec czasami warto pomyslec nad glupim komentarzem bo moim dzieciom i mi niczego nie brakuje- jedzenie, zabawki, ubranka, wakacje i np. Kino czy zoo takze jestem w stanie im zapewnic a co najwazniejsze maja dach nad glowa i milosc rodzicow. 

Tysia, najważniejsze jest to, że Twój mąż był pierwszy w Twojej ci*pce i że dałaś mu dopiero po nocy poślubnej. Mam nadzieję, że nie czułaś bólu podczas rozdziewiczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja przy zarobkach 3 tyś nic nie odłożyłem chociaż mieszkam sam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira

Twoja teściowa może nie chce zle z matematyka u niej skabo Przy tych zarobkach i ilosci osób to jak 200 zl miesięcznie odłożyć to będzie dobrze lekarstwa szczepienia dzieci jedzenie to wszystko kosztuje a gdzie lepsze wakacje czy nowe auto powirfz jej ze z analiza u niej słabo matematyka się kłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość tysia napisał:

Hej. Mam dość nietypowe pytanie, ponieważ moja teściowa twierdzi że powinnam odkładać kasę, zmienić auto na nowsze itp no i ogólnie że źle zarządzam pieniędzmi. Opiszę wam sytuację i powiedzcie co o tym sądzicie i jak to wygląda u was. Jesteśmy rodzina 4 osobowa, ja i mąż oraz dwóch synów (4 lata I 9 miesięcy). Mąż zarabia ok 2900-3100 miesięcznie, ja 1250 macierzyńskiego i 500+ na drugie dziecko. Co miesiąc mamy ponad 1700 zł oplat(kredyt na mieszkanie 950 zl, czynsz 450 zł, telewizja, Internet, przedszkole, rata za sprzęt domowy 120zl  itp) + paliwo ok 350 zł bo mąż dojeżdża 30 km do pracy i dodatkowo co drugi miesiąc prąd ok 200 zł. Co miesiąc odkładam po opłaceniu wszystkiego od 200 do 400 zl w zależności od miesiąca. Czy rzeczywiście tak dużo wydaje i powinnam oszczędzać więcej? mi się wydaje że i tak nie jest zle przy takich opłatach i zarobkach. Jak to wygląda u was?

Tusia, jak Twój goły mąż kładł się na Ciebie gołej w celu odbycia stosunku seksualnego to mogłaś mu powiedzieć: Głowa mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Tusia, jak Twój goły mąż kładł się na Ciebie gołej w celu odbycia stosunku seksualnego to mogłaś mu powiedzieć: Głowa mnie boli.

Tak proponuję zrobić w twoim przypadku bo takoe osoby z zaburzeniami a już tym bardziej na punkcie seksualnym nie powinni się z pewnością rozmnażać 🙂 dziękujemy za wypowiedzi ale pytałam o co innego a nie o twoje fantazje czy zboczenia... Widzę że nie tylko zaburzenia pod tym względem bo czytania ze zrozumieniem i ogólnego rozumowania chyba również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja ostatnio sama z synem sie utrzymuje, i mam 2500, a potrafie oszczedzic 900 zł na mc. Tyle, ze nie mam kredytów, czynszu, nie musze wynajmowac, nei mam samochodu. Kazdy wydaje inaczej i inaczej oszczędza. Ale jak chcesz na seiro oszczedzac to pogon za nowymi samochodami, telefonami, ciuchami, nie jest dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Glodzisz bachora? Czy dajesz mu do jedzenia trociny? Z 2500 odkładasz 900 to na pewno nie masz pieniędzy na to żeby utrzymać bachora. Chyba że nie wliczasz do tych 2500 zasiłków dla samotnych matek i plusów które dostajesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie mam bachora. Co za dno z tego forum... Kupuje jedzenie w dyskoncie, i mi srednio schodzi 20 zł na dzien na nas oboje. Czasem wydam nieco wiecej, zdarza sie ze mniej. 

Zreszta, jesli chodzi o jedzenie, to w róznych instytucjach, internatach, w przypadku zywienia całodobowego jest najczęsciej stawka 12 zł na dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ......... Słowiczki

[usta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia

Życzę wszystkim Wesołych Świąt a facetom życzę smacznych jajek własnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość tysia napisał:

Hej. Mam dość nietypowe pytanie, ponieważ moja teściowa twierdzi że powinnam odkładać kasę, zmienić auto na nowsze itp no i ogólnie że źle zarządzam pieniędzmi. Opiszę wam sytuację i powiedzcie co o tym sądzicie i jak to wygląda u was. Jesteśmy rodzina 4 osobowa, ja i mąż oraz dwóch synów (4 lata I 9 miesięcy). Mąż zarabia ok 2900-3100 miesięcznie, ja 1250 macierzyńskiego i 500+ na drugie dziecko. Co miesiąc mamy ponad 1700 zł oplat(kredyt na mieszkanie 950 zl, czynsz 450 zł, telewizja, Internet, przedszkole, rata za sprzęt domowy 120zl  itp) + paliwo ok 350 zł bo mąż dojeżdża 30 km do pracy i dodatkowo co drugi miesiąc prąd ok 200 zł. Co miesiąc odkładam po opłaceniu wszystkiego od 200 do 400 zl w zależności od miesiąca. Czy rzeczywiście tak dużo wydaje i powinnam oszczędzać więcej? mi się wydaje że i tak nie jest zle przy takich opłatach i zarobkach. Jak to wygląda u was?

Tysia widziałaś już film "Kevin sam na Hawajach drapie się po jajach" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie masz bachora a napisałaś że sama z synem się utrzymujesz za 1600 zł bo masz 2,5 a 900 oszczędzasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misha

Zależy gdzie chcesz jechać... Mogę Cię zachęcić do Włoch: http://www.delonghi.com/pl-pl/strony-funkcjonalne/uzupelniajce-linki-naglowka/dolce-vita-lekcja-3-zmysly i myślę, że nawet w sezonie można tam spokojnie jechać na własną rękę za rozsądne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×