Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mateczka30

Kiedy najwcześniej USG ???

Polecane posty

Gość mateczka30

Dziewczyny, zadam głupie pytanie (bo już jestem matką) ale zwyczajnie nie pamiętam. Podejrzewam, że jestem w drugiej ciąży (bardzo oczekiwanej zresztą) ale nie wiem kiedy najwcześniej USG wykryje dzidzię. Pamiętam, że z córką poszłam za wcześnie i nie wykazało ciąży, ale nie pamiętam który to był tydzień od zapłodnienia. Teraz jest to 2,5 może 3 tygodnie... czy już mogę iść na USG??? Przeczytałam, że najwczęsniej to w 6 tygodniu, ale to teoria - w którym tygodniu aparat pokazał Wasze dzidziusie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zobaczyłąm cudowną kropelkę w 5 tygodniu. Ale 6 tyg. to norma. Musisz trafić na specjalistę od usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poszłam na pierwsze USG w 6 tygodniu od daty ostatniej miesiączki. USG przez powłoki brzuszne potwierdziło ciążę, lecz nie widac było serduszka. za 10 dni miałam drugie USG dopochwowe i wtedy serce juz było widoczne. Najlepiej troszke odczekaj albo od razu zrób USG dopochwowo, unikniesz niepotrzebnego stresu. Gratuluję dziecka i pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie radze zbyt sie spieszyc z usg .... pierwszy raz bylam u lekarza w 3-4 tygodniiu ciazy (teraz juz wiem, ze to byl raczej 4-ty czyli 2 od poczecia) i niestety w moim wypadku usg nic nie pokazalo ... a poniewaz to byl 8 tydzien od miesiaczki zaczeto mnie straszyc ciaza pozamaciczna itd nastepnego dnia zostalam wyslana do wiekszego miasta na dodatkowe badania - mili lepszy sprzet i tam juz potwierdzono ciaze - maciczna dizęki Bogu ....:) zaznaczam, ze oba robione mi usg byly dopochwowe .... i lusia sie myli - serduszka w zbyt wczesnej ciazy nie zobaczysz na zadnym usg - ja widzialm tylko malenka kropeczke ..... co tu mówić o bijącym serduszku :) dlatego o tym 6 tyg dobrze pisza - najlepiej zeby to bylo juz 6 skonczonych tyg - i oczywiscie usg dopochwowe (teraz chyba kazdy dobry ginekolog ma takie w gabinecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfiku chyba nie doczytałas bądz nie zrozumiałas sensu mojej wypowiedzi.....własnie doradzam mateczce usg dopochwowe w 6 tygodniu ciąży.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfiku chyba nie doczytałas bądz nie zrozumiałas sensu mojej wypowiedzi.....własnie doradzam mateczce usg dopochwowe w 6 tygodniu ciąży.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mana
Witam ja też jestem a ciązy juz w 12 tygodniu. Najlepszym sposobem wykrycia ciązy jest zrobienie testu krwi BetaHCG jesli masz powyżej 5 jednostkek to możesz mieć pewność 100% że jesteś w ciąży. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateczka30
Bardzo dziękuję za wypowiedzi. Jakby nie liczyć jeszcze za wcześnie na USG. Mam jeszcze jedno pytanie, czy któraś z Was miała zupełnie na początku ciąży takie zmieszane sygnały? Bo ja zaczynam wariować! Od tygodnia mam straszne mdłości (nie miałam ich w całej poprzedniej ciąży, no ale wtedy byla bardzo młoda), spóźnia mi sie okres (a dotąd był regularny), "robiliśmy dzidzię" w tzw szczycie (obliczony najlepszy dzień) ALE ... bywają takie godziny gdzie mam wrażenie, że zaraz dostanę okres, kilka dni temu bardzo bolały mnie piersi teraz prawie w ogóle, ale za to mam jakieś upławy... naprawdę same sprzeczne sygnały wysyła mi organizm... Czy też tak miałyście? Głupio że matka z takim stażem nie wie takich rzeczy. ale pierwsza ciąża była zupełnie inna - albo ja nie przejmowałam się tak bardzo jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusiu - czyli Cię nie zrozumiałam ........ bo odczytałam \"albo od razu zrób usg dopochwowe, unikniesz niepotrzebnego stresu\" jako kontynuacje sprawy dot serduszka - Ty widocznie miałaś co innego na mysli :) marteczka - ja nie miałam bardzo sprzecznych sygnałów - czułam sie w zasadzie jak przed miesiaczką .... doszło tylko ogromne zmęczenie - nie zawsze majace powód ..... chociaż czasem objawy \"miesiaczki\" jakby słabły .... ale to tez sie u mnie wcześniej zdarzało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateczka30
czyli, te objawy podobne do miesiączkowych zdarzają się... bo za pierwszym razem poprostu nie dostałam okresu i właśnie miałam to zmęczenie tak jak TY, właściwie przespałam pierwszą ciążę ;) Teraz energia mnie rozpiera, ale te mdłości okropne... Jestem zupełnie skołowana, boję się zrobić test, bo jeśli to nie ciąża to będę strasznie rozpaczać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te objawy-jakby miesiaczkowe miałyscie rozumiem wczesniej niz przed planowanym wystapnieniem miesiaczki?? czyli kilka dni po zaplodnieniu???tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tESA
TAKIE MIESZANE I dziwne objawy to normalka, ja też pierwszą ciążę zupełnie inaczej przechodziłam niż drugą, w drugiej momentami miałam wrażenie, że zaraz będę miała okres, w końcu zrobiłam test i stałam się bardzi szzcęśliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateczka30
Dziewczyny, w końcu zrobiłam test - ten z bobasem, wyszła baaardzo blada różowa kreseczka. Czy to jest potwierdzenie? To ciąża kilku tygodniowa (jeśli to ciąża) myślałam,. że kreska będzie mocno rózowa. Czemu tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka28
ja zaszłam w ciąże w 8 dzień cyklu, 2 dni przed spodziewaną miesiączką chodziłam z podpaską bo bolał mnie brzuch tak jak na okres. I właśnie 2 (!) dni przed spodziewaną miesiączką zrobiłam test (dlatego że chciałam się upewnić czy jestem ew. w ciąży bo wybierałam się na laserowe zamykanie naczynek). I wyszły 2 kreski czyli ciąża. nie chciałam wierzyć bo ta druga kreska była blada. Zrobiłam jeszcze 2 testy. Dziś mogę to pisać spokojnie bo mój dzidziuś który ma 2 mies. śpi spokojnie w pokoju obok. Nie wierzyłam, że tak szybko nam się udalo. Napisz proszę co tam u Ciebie słychać magda 27. Bo na moje to ciąża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj se na wstrzymanie
śliwa .............ale ty głupoty piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_27
no piąty dzień spóźnienia mija... strasznie jestem zmęczona, mam jakieś dziwne humorki... objawy przedmiesiączkowe słabną, biust napęczniały i boli, nawet jak szybciej chodzę... nerki mnie bolą i jajniki też strzykają.... och, boję się testu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka28
Do Magdy 27 NIe martw się. nie ma się czego bać. Po prostu już będziesz wiedzieć. A gine niekoniecznie w 35 dniu może być pewien czy jesteś czy nie jesteś w ciązy. jeśli będziesz miała test zrób go. Z drugiej strony rozumiem Twoje obawy. Bo byc może boisz się rozczarowań. Głowa do góry. Jak coś się wyjaśni daj znak. I myśl wyłacznie pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_27
Oj wiem, że lekarz może nie być jeszcze pewien, nawet, jak zrobi usg, to 3 tydzień może być za wcześnie :( Ból piersi i opuchnięte nogi mnie wykańczają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mateczki30
O ile wiem dopiero w 4 tyg. USG wykaże ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_27
chyba nie wytrzymam idę za chiwlę po test - nienawidzę ich, do tej pory zawsze dawały negatywny wynik :( jestem wprawdzie już po kawie jednej i serku homo.. może nie zafałszuje odczytu... strasznie się denerwuję, ale myślę, że powinnam ... to już tydzień "po terminie"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_27
:)))) Jest! dwie kreski, zrobiłam ten z bobasem!!!!! A tego gminnego konowała odwiedzę we wrześniu i pokażę mu ten "brak ciąży"!!!!!! emka28! dzięki za danie kopa do zrobienia testu!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka28
wiecie dziewczyny że to nie ma znaczenia o jakiej porze robicie test? No pewnie, że poranne badanie moczu jest teoretycznie najpewniejsze. Ja natomiast zrobiłam sobie test o godz. 15 dodaję, że 2 dni przed terminem miesiączki i wyszedł pozytywnie. Nie wierzyłam i kupiłam 2 następne które to potwierdziły. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_27
wow! tatuś jeszcze nie wie... dzisiaj wieczorem mu powiem. Jestem przerażona i szczęśliwa i przerażona....!!!! to co? kawa w odstawkę? może jakieś poradniki kupię.. o kurcze! to moja pierwsza ciążą!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację żeby powiedzieć to w jakiś fajny sposób tatusiowi. Bo ja byłam tak podekscytowana, że powiedziałam mu to przez telefon. Chociaż obiecałam sobie, że za drugim razem zrobie to jakoś inaczej. Nie mogłam wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację żeby powiedzieć to w jakiś fajny sposób tatusiowi. Bo ja byłam tak podekscytowana, że powiedziałam mu to przez telefon. Chociaż obiecałam sobie, że za drugim razem zrobie to jakoś inaczej. Nie mogłam wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_27
Dzisiaj widziałam Młodego na usg :) Pokazałam Tatusiowi - jesteśmy bardzo szczęśliwi!!! Mimo, że nie jesteśmy małżeństwem i pewnie do końca ciąży się nie pobierzemy, to kompletnie nie jest to dla nas ważne! Teraz czekamy na pierwsze bicie serca, wtedy dopiero odsapnę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chinka
Ja zrobiłam wczoraj usg brzuszne niestety lekarz nie mógł jeszcze stwierdzic ciąży ( 5 tygodni od ostatniej miesiączki) i oczywiscie bardzo sie zmartwilam czy oby wszystko w porządku niestety lekarz nie mógł mi zrobić usg dopochwowego bo akurat jest popsute wiec wracam tam za tydzień. Test wyszedł pozytytwnie dwóch ginekologów stwierdziło że jestem w ciąży poszłam na usg i myślalam ze juz coś zobaczę a tu nic teraz tylko się martwię. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miała robione usg dopochwowe miedzy 3 a 4 tygodniem i wykazało ciąże potem drugie miała ja był jyż 7-8 tydzien zeby potwierdzic czy bije serduszko.Teraz jestem mama 17 mc Julii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rachelka26
Drogie koleżanki!!! czytam wasze opinie na temat Usg i napisze tak ja jestem w 3 tygodnie po terminie spodziewanej miesiączki a Usg wykazało ciąże bez zarodka.Czyli narazie jeszcze właściwie moja dziecinka sie nie rozwinęła.Pani doktor polecila mi przyjśc dopiero za 3 tygodnie.Więc zaszlam w ciążę bardzo nie dawno.Robiłam dwa testy po południu.pierwszy test mi nie wyszedł ale juz na drugi dzień pojawily sie 2 kreseczki.Dziewczyny nie denerwujcie sie jak ja idzdzcie na usg około miesiąca po spodziewanej miesiączce jeżeli współzyłyście.POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×